Przejdź do treści

Nowe rozwiązania NETASQ UTM nawet dwa razy szybsze

Firma NETASQ, producent zaawansowanych rozwiązań firewallowych, wprowadza na rynek nową serię swoich rozwiązań UTM (Unified Threat Management). Nowe urządzenie są nawet dwukrotnie szybsze od swoich rynkowych konkurentów w identycznych przedziałach cenowych.

Urządzenia UTM firmy NETASQ integrują w jednej obudowie wszystkie elementy niezbędne do kompletnego zabezpieczenia i monitorowania sieci lokalnej. To co wyróżnia produkty firmy NETASQ to autorska architektura systemowa, bazująca na integracji firewalla z systemem IPS. Dodatkowo rozwiązania firmy NETASQ, jako jedyne na rynku, potrafią nie tylko blokować niebezpieczny ruch HTTP, ale również usuwać szkodliwą zawartość z kodu HTML i dostarczać użytkownikowi bezpieczną stronę internetową.

Nowe modele NETASQ UTM oznaczono dodatkowo literą S. Rozwiązania (U30S, U70S, U150S, U250S, U500S oraz U800S) mają nawet dwukrotnie większą przepustowość przy włączonym firewallu i systemie IPS od swoich rynkowych konkurentów w identycznych przedziałach cenowych – w najmniejszym urządzeniu U30S przepustowość sięga 400 Mb/s. Ponadto nowe urządzenia zyskały większą liczbę interfejsów, które już od najmniejszych modeli są teraz gigabitowe. Dwa najwyższe modele nowej serii (U500S i U800S) wyposażono w interfejsy światłowodowe, dostępne dotychczas wyłącznie w modelach adresowanych do dużych firm (NG1000 oraz NG5000). W nowych modelach zwiększyła się również ilość obsługiwanych sesji równoległych – model U500S, przeznaczony dla średnich i dużych firm, obsługuje do 1,2 miliona sesji równoległych.

Każdy z nowych modeli NETASQ UTM wyposażono w trzy interfejsy USB, do których można podpiąć równocześnie modem 3G, klawiaturę i token zabezpieczający. Nowa seria urządzeń UTM firmy NETASQ zyskała ponadto na żywotności – według zapewnień producenta średni współczynnik MTBF, informujący o średnim czasie bezawaryjnej pracy, wynosi ponad 9 lat.

Oprócz premiery nowych urządzeń firma NETASQ zapowiedziała nowy firmware 9.1, który dodatkowo podniesie wydajność rozwiązań nowej serii, zapewniając pełne wsparcie procesorów wielordzeniowych zainstalowanych w urządzeniach. Nowy firmware da również nowym rozwiązaniom NETASQ możliwość zapisu logów na karcie SD (gniazdo kart dostępne we wszystkich modelach US).

Wszystkie produkty NETASQ posiadają w standardzie rozszerzony filtr URL zawierający klasyfikację stron w 50. kategoriach tematycznych, ze szczególnym naciskiem na polskie serwisy internetowe. Dodatkowo małe i średnie firmy mogą korzystać z narzędzia do raportowania w języku polskim dostępnego w podstawowej cenie urządzenia. Tym samym NETASQ jest obecnie jedynym na polskim rynku producentem urządzeń klasy UTM, który w cenie rozwiązania oferuje możliwość zarządzania, podglądu zdarzeń oraz raportowania w języku polskim.

W Polsce rozwiązania firmy NETASQ dystrybuuje firma DAGMA.1 DAGMA, NETASQ, NETASQ UTM, Unified Threat Management