DRUTEX Liderem Rynku Stolarki 2012

1 Centrum Analiz Branżowych, DRUTEX, Leszek Gierszewski, Lider Rynku StolarkiDRUTEX S.A., największy producent okien i drzwi w Europie, poinformował, że firma została wyróżniona tytułem Lidera Rynku Stolarki oraz Profesjonalnego PR-u w Branży Stolarki. Wyróżnienia zostały przyznane przez Centrum Analiz Branżowych. podczas Gali Stolarki Budowlanej w Warszawie. Spółka została doceniona także przez Zrzeszenie Montażystów Stolarki, które potwierdziło, że okna fasadowe firmy DRUTEX S.A. są dobrze oceniane i polecane przez fachowców.

Badania przeprowadzone przez Centrum Analiz Branżowych, których celem było wyróżnienie liderów w branży, a koncentrujące się na analizie przychodów ze sprzedaży, rozpoznawalności marki, jakości produktów oraz profesjonalizmu w zakresie obsługi handlowej dowodzą o sile DRUTEX-u na rynku stolarki. Firma została wyróżniona tytułem Lidera Rynku Stolarki 2012 w segmencie okna fasadowe, co potwierdza, że jej produkty cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem i doskonałą opinią oraz rosnącym zaufaniem wśród klientów oraz partnerów biznesowych firmy.

Spółka została również doceniona przez dziennikarzy branżowych za skuteczną politykę informacyjną, doskonałą współpracę z mediami oraz profesjonalizm w podejmowaniu działań promocyjnych, przyznając jej tytuł Profesjonalny PR w Branży Stolarki. Istotny wpływ na otrzymane wyróżnienie miały intensywne działania w zakresie komunikacji z rynkiem realizowane w ostatnich kilkunastu miesiącach. Intensyfikacja działań związanych z public relations oraz skoncentrowanie wysiłków na wdrażaniu skutecznej kampanii informacyjnej  mają na celu dostarczanie klientom, partnerom biznesowym i mediom konkretnych i szczegółowych informacji o Spółce, jej produktach, sukcesach rynkowych oraz strategii działania.

DRUTEX został również doceniony przez Zrzeszenie Montażystów Stolarki, które na podstawie wyników uzyskanych z badań zorganizowanych przez Centrum Analiz Branżowych, przyznało firmie wyróżnienie, potwierdzające, że okna fasadowe DRUTEX-u są dobrze oceniane i polecane przez fachowców. Przewaga firmy w kategorii najbardziej polecanej stolarki, cieszącej się doskonałą reputacją wśród klientów i branży świadczy o profesjonalizmie firmy, ale przede wszystkim wysokiej jakości jej produktów. Sukces firmy i uznanie w oczach profesjonalistów z branży potwierdza, że wyznawane przez firmę zasady fair-play, podejście do klienta, zaangażowanie na rzecz zaawansowania technologicznego oraz proinwestycyjna polityka są zauważane i doceniane. Od ponad roku DRUTEX angażuje się ponadto w działania edukacyjne na rzecz propagowania zasad poprawnego montażu oraz innowacyjnej stolarki. Firma zdecydowała się bowiem wesprzeć ogólnopolski program edukacyjny Mistrzowie Montażu, stawiający sobie za cel kształcenie kadr montażowych oraz promocję prawidłowego montażu stolarki. Dzięki tym działaniom wydano podręcznik dla montażystów okien, przeszkolono już w całej Polsce kilkuset fachowców, a ponad setce z nich po sprawdzeniu ich wiedzy i umiejętności wydano dyplomy Mistrzów Montażu. Spółka aktywnie angażuje się również w działania  mające na cel edukację i wsparcie studentów, uczniów szkół budowlanych, młodych talentów, którzy stanowią o sile całej branży i którzy w przyszłości będą mieli istotny wpływ na jej rozwój.

,,Jestem dumny i bardzo szczęśliwy, że zarówno klienci, partnerzy biznesowi oraz eksperci branżowi doceniają nasze wieloletnie wysiłki na rzecz tworzenia produktów wysokiej jakości oraz propagowania zasad fair – play w biznesie. To istotnie zaszczyt, że ludzie, którzy faktycznie z nami współpracują, znają produkt, obserwują nasze zachowanie na rynku i rozwój firmy ofiarują jej jeszcze większy pakiet zaufania, darząc nas lojalnością, okazując uznanie i wierząc w kolejne sukcesy. Jestem przekonany, że na tytuł lidera rynku przyznanego nam podczas wczorajszej Gali przez branżę zapracowaliśmy przez nasze wieloletnie doświadczenie i uczciwość. To wspólne dzieło wszystkich pracowników. Tu każdy ma swój udział. Każdy z nas ma zatem powód do dumy i zadowolenia. Wierzę, że najbliższe plany rozwojowe firmy  pozwolą utwierdzić wszystkich tych, którzy w nas uwierzyli w przekonaniu, że rzeczywiście jesteśmy liderem zasłużenie, wyznaczając trendy w zakresie innowacyjnej stolarki i profesjonalizmu działania, już nie tylko w kraju, ale również na rynkach światowych”. – powiedział Leszek Gierszewski, Prezes DRUTEX S.A.”

Uroczystość wręczenia nagród Gali Stolarki Budowlanej odbyła się 26 września w Warszawie.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu