Przejdź do treści

Adam Kiciński wizjonerem polskiego biznesu

Prezes notowanego na warszawskiej giełdzie producenta i dystrybutora gier – CD Projekt RED – został laureatem konkursu Wizjonerzy 2012. Nagroda przyznawana przez Dziennik Gazetę Prawną to kolejne bardzo prestiżowe wyróżnienie jakie otrzymał Adam Kiciński.

Nagrody zostały wręczone podczas Europejskiego Forum Nowych Idei w Sopocie. Piątka zwycięzców wyłoniona została z piętnastki przedsiębiorców i menedżerów zgłoszonych przez organizacje biznesowe, media i firmy. Na listę nominowanych trafili wybrani przez kapitułę właściciele firm oraz menedżerowie, którzy pokazali wizję, wykazali się determinacją i odwagą, by wdrożyć z sukcesem śmiałe pomysły biznesowe.

Oprócz Adama Kicińskiego nagrody otrzymali: Rafał Brzoska Prezes Grupy Integer.pl, Andrzeja Mochoń Prezes Targów Kielce, Wojciech Sobieraj Prezes Alior Banku i Herbert Wirth Prezes KGHM Polska Miedź. Zgodnie z zasadami przyjętymi przez Dziennik Gazetę Prawną zwycięzcy to ludzie biznesu, którzy z sukcesem zrealizowali ryzykowne projekty, korzystnie wpływające na sytuację finansową i rynkową swoich firm. Adam Kiciński został wyróżniony za wyprodukowaną przez spółką CD Projekt RED serię gier RPG „Wiedźmin”, której dwie części sprzedały się w ponad 4 mln egzemplarzy.

„Bardzo mnie cieszy, że znalazłem się w tak znakomitym gronie laureatów konkursu organizowanego przez Dziennik Gazetę Prawną. Pozytywny odbiór międzynarodowego sukcesu serii gier o Wiedźminie wspiera nas w kolejnych produkcjach, które realizujemy obecnie na jeszcze większą skalę.” – mówi Adam Kiciński, prezes CD Projekt RED.

To nie jedyna nagroda jaką szef giełdowego producenta i dystrybutora gier otrzymał w tym roku. Adam Kiciński został laureatem pierwszej edycji nagrody im. Jana Wejcherta przyznawanych przez Polską Radę Biznesu. Prezesa CD Projekt RED wyróżniono w kategorii Wizja i Innowacje.

1 Adam Kiciński, CD Projekt Red, CDP.pl, Dziennik Gazeta Prawna, Wizjonerzy 2012O Grupie CD Projekt RED

CDP.pl (wcześniej CD Projekt) to firma działająca na krajowym rynku zajmująca się od 18 lat wydawaniem i dystrybucją gier komputerowych, a od roku 2009 również filmów na DVD oraz Blu-ray.

CD Projekt RED rozpoczął produkcję własnych gier w roku 2002. W 2007 wydany został światowy hit – Wiedźmin – oparty na prozie Andrzeja Sapkowskiego. Druga część Wiedźmina, w wersji na komputery PC została wydana 17 maja 2011 roku, a 17 kwietnia 2012 roku gra zadebiutowała w wersji na konsole Xbox 360. Obie gry sprzedały się na całym świecie w ponad 4 mln egzemplarzy. W maju 2012 r. Spółka ogłosiła, że wspólnie z legendą gier RPG, Mikiem Pondsmithem, tworzy światowej klasy grę wideo opartą o świat Cyberpunk®.

W 2008 roku powstał należący do Grupy CD Projekt RED serwis internetowy GOG.com pozwalający na zakup i ściągnięcie przez Internet najlepszych klasycznych gier w wydaniach umożliwiających uruchomienie na najnowszych systemach operacyjnych. Od 2012 r. GOG.com rozszerzył swoją ofertę o nowsze tytuły i premiery niezależnych wydawców.