Przejdź do treści

Windows 8 PL dostępny w przedsprzedaży

Premiera najnowszego systemu operacyjnego firmy Microsoft już 26 października b.r. Wedle zapowiedzi i pierwszych recenzji wnosi on nową jakość w obsłudze komputerów PC. W przedsprzedaży, w najniższej cenie na rynku oraz z darmową dostawą w dniu premiery, oferuje go sieć sprzedaży Vobis Digital.

Windows 8 został zaprojektowany od nowa, a jego podstawą był renomowany poprzednik, czyli system Windows 7. Największą i najbardziej widoczną zmianą jest zupełnie nowy, (dotykowy) interfejs Metro. Jest on już częściowo znany chociażby z mobilnego systemu Windows Phone 7.5, przeznaczonego dla smartfonów. Windows 8 ma być nowoczesną i uniwersalną platformą przeznaczoną nie tylko dla tradycyjnych notebooków i desktopów, ale również urządzeń wyposażonych w dotykowe ekrany, takich jak coraz popularniejsze tablety czy kompaktowe komputery typu AIO (All-in-One).

Windows 8 Pro Upgrade PL BOX (32/64-bit) jest aktualnie dostępny w przedsprzedaży w sklepie internetowym Vobis.pl. W celu rezerwacji systemu należy przesłać maila na adres: sklep.internetowy@vobis.pl, w temacie wpisując REZERWACJA WINDOWS 8. Cena: 222 zł, a jej ramach dostajemy darmową dostawę. Rozpoczęcie realizacji zamówień i przyjmowania płatności nastąpi 3 dni przed światową premierą. Ilość dostępnych aktualnie w przedsprzedaży kopii systemu, jest niestety ograniczona.

Minimalne wymagania sprzętowe Windows 8:

  • procesor z zegarem 1 GHz lub więcej
  • pamięć operacyjna RAM: 1 GB dla wersji 32-bitowej, 2 GB dla wersji 64-bitowej
  • miejsce na dysku twardym: 13 GB dla wersji 32-bitowej, 16 GB dla 64-bitowej
  • karta graficzna obsługująca zestaw bibliotek DirectX 9
  • ekran o rozdzielczości 1024 na 768 pikseli lub wyższej