Firma Master Management Group kupiła działkę w Ełku pod budowę Galerii Handlowej Brama Mazur

1 Brama Mazur, Master Management Group, Paul Kusmierz, Tomasz Andrukiewicz

24 września 2012 roku Master Management Group, wiodąca polska firma zarządzająca i inwestująca w nieruchomości handlowe, podpisała z Miastem Ełk  ostateczną umowę sprzedaży położonej w Ełku nieruchomości gruntowej o powierzchni blisko 1,85 ha, zlokalizowanej u zbiegu ulic Dąbrowskiego i Kościuszki. Niezwłocznie po otrzymaniu pozwolenia na budowę, Master Management Group zamierza rozpocząć budowę centrum handlowo-rozrywkowego Brama Mazur o łącznej powierzchni najmu 16 250 m2, z parkingiem podziemnym na 600 miejsc.

“Jestem bardzo zadowolony z faktu, że po długich rozmowach udało nam się sfinalizować kupno atrakcyjnej działki w samym centrum Ełku. Planujemy, aby teren ten stał się wielofunkcyjnym kompleksem urbanistycznym, wzmacniając funkcje komercyjne i tworząc najwyższej jakości przestrzeń publiczną w mieście. Od pewnego czasu prowadzone są już daleko idące negocjacje z potencjalnymi najemcami, którzy są bardzo zainteresowani wejściem na ten nowy rynek” – powiedział Paul Kusmierz, prezes Master Management Group.

„Cieszę się, że Ełk zyskał solidnego inwestora. Rozmowy, które prowadziliśmy od wielu miesięcy doprowadziły do zakupu przez Master Management Group niezwykle atrakcyjnej nieruchomości w ścisłym centrum Ełku. Galeria będzie miejscem chętnie odwiedzanym przez mieszkańców naszego miasta oraz wielu innych miejscowości, jak również  wypoczywających na Mazurach turystów nie tylko z uwagi na bogatą ofertę handlową sklepów, ale również atrakcyjnie urządzony plac miejski, liczne restauracje, nowoczesne kino z kilkoma salami i ogólnodostępny parking podziemny. Miejsce to niewątpliwie uzyska nowy blask i nowego ducha” – powiedział Tomasz Andrukiewicz, prezydent Miasta Ełku.

Brama Mazur będzie rodzinnym centrum handlowo-rozrywkowym, z galerią handlową, supermarketem i kinem oraz licznymi kawiarniami i restauracjami. Przewidziana jest również budowa parkingu dla klientów, włączając w to budowę wewnętrznego układu drogowego. Dotychczas w mieście nie było centrum o tak dużym wachlarzu usług i produktów. Projekt obejmie rewitalizację przedwojennego magazynu wojskowego, który obecnie nie jest używany, a po przeprowadzeniu prac konserwatorsko-budowlanych stanie się integralną częścią obiektu. Zaadaptowany budynek wraz z miejskim parkiem o charakterze rekreacyjnym niewątpliwie podkreśli historyczno-kulturowe aspekty realizowanej inwestycji, tak by po jej zakończeniu stanowił ważny element rozpoznawczy tego wyjątkowego projektu. Zróżnicowana, atrakcyjna oferta handlowa, położenie w centrum Ełku oraz wygodny dojazd dla mieszkańców pozostałych miast uczynią  Bramę Mazur atrakcyjnym miejscem zakupów oraz  spotkań.

Rozpoczęcie budowy jest warunkowane uzyskaniem stosownych pozwoleń i planowane jest jeszcze w 2012 roku.

2 Brama Mazur, Master Management Group, Paul Kusmierz, Tomasz AndrukiewiczMaster Management Group jest wiodącą polską firmą zarządzającą i inwestującą w nieruchomości handlowe, która obecnie zarządza łącznie ponad 340 000 m2 powierzchni handlowej. Firma posiada ugruntowane relacje z wiodącymi międzynarodowymi najemcami, a jej działania koncentrują się na zapewnianiu klientom jak najlepszych doświadczeń podczas zakupów. Założona w 2006 roku przez Paula Kusmierza firma oferuje kompleksowy zakres usług skierowanych do sektora nieruchomości handlowych, od doradztwa podczas transakcji zakupu i zarządzania aktywami, po nadzór techniczny oraz wsparcie marketingowe.

Master Management Group to firma, którą na swojego partnera biznesowego wybierają wiodące firmy międzynarodowe i fundusze inwestycyjne. Współpracując z Real Estate Group należącą do Blackstone, MMG odpowiada za doradztwo podczas transakcji, zarządzanie centrami handlowymi, a także wynajem powierzchni dla King’s Street Retail, platformy grupującej wysokiej jakości polskie centra handlowe, których właścicielem jest Blackstone. W ramach Keen Property Partners Retail Master Management Group wspiera nowe inwestycje w zakresie planowania, zabezpieczania finansowania oraz zarządzania obiektami. Zespół Master Management Group to eksperci z doświadczeniem w pracy dla międzynarodowych firm deweloperskich, doradczych oraz zarządzających nieruchomościami, a także funduszy inwestycyjnych.

Obecnie Master Management Group zarządza ponad 340 000 m2 powierzchni handlowej w 16 miastach Polski, w tym: centrum handlowym Magnolia Park we Wrocławiu, Galerią Pestka w Poznaniu, Galerią Victoria w Wałbrzychu, Galerią Orkana w Lublinie, centrum handlowym Rzeszów Plaza, Galerią Sieradzką, Parkiem Handlowym Eden w Zgorzelcu, Galerią Sandomierz, Galerią Twierdza w Zamościu, Galerią Twierdza Kłodzko, Wzorcownią Włocławek oraz Galerią Tęcza w Kaliszu. Master Management Group jest także deweloperem oddanej do użytku w 2009 roku Galerii Niwa w Oświęcimiu.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu