Przejdź do treści

Cabletech Smart TV Android Dongle – multimedialny świat Androida w telewizorze

1 Cabletech, Smart TV Android Dongle URZ0193Marka Cabletech, znana z wysokiej jakości produktów do odbioru DVB-T oraz innych akcesoriów telewizyjnych, wprowadziła do oferty Smart TV Android Dongle URZ0193. Urządzenie to jest nowością na polskim rynku i pozwala rozszerzyć funkcje telewizora o pełny dostęp do zasobów internetowych, gier oraz aplikacji multimedialnych.

Niemal w każdym domu telewizor jest potrzebny przede wszystkim do oglądania ulubionych programów czy filmów. Nowy produkt Cabletech Smart TV Android Dongle URZ0193 znacznie poszerzy tę funkcję i sprawi, że telewizor stanie się domowym centrum multimedialnym. Urządzenie to jest kompatybilne z nowymi modelami telewizorów wyposażonymi w gniazdo HDMI, a zasilane jest z gniazda USB w telewizorze lub opcjonalnie poprzez zasilacz sieciowy (nie dołączony do zestawu).

Dostęp do aplikacji

Smart TV Android Dongle URZ0193 zapewnia szybki dostęp do Internetu poprzez WiFi, a dzięki Android 4.0 Ice Cream Sandwich i Google Play otwiera drzwi do świata tysięcy ciekawych aplikacji. Po zainstalowaniu urządzenia użytkownik uzyska dostęp do zainstalowanych fabrycznie aplikacji m.in: przeglądarki internetowej oraz odtwarzacza plików multimedialnych wraz z podstawowym pakietem kodeków umożliwiających odtwarzanie większości formatów muzyki, zdjęć i filmów (również z napisami). Menu Anroid Dongle można także wzbogacić o kolejne zarówno płatne, jak też bezpłatne aplikacje dostępne w Sklepie Play.

Dodatkowo to małe urządzenie sprawi, że na ekranie telewizora będzie można czatować ze znajomymi, korzystać z mediów społecznościowych, jak również wybierać programy z bogatej oferty telewizji internetowej i słuchać muzyki online.

Najtańsza konsola do gier

2 Cabletech, Smart TV Android Dongle URZ0193Cabletech Smart TV Android Dongle tworzy prawdopodobnie najtańszą dostępną na rynku platformę do grania w ulubione gry. Warunkuje to nie tylko cena urządzenia, ale także koszty gier: większość z nich jest bezpłatna, a ceny płatnych są stosunkowo niskie.

Sklep Play umożliwia pobieranie gier komputerowych przeznaczonych dla użytkowników w każdym wieku. W bogatej ofercie znaleźć można gry dla najmłodszych np. Turbo Kidds, a także gry dla osób bardziej wymagających np. znana z rozbudowanych możliwości GTA. Oczywiście dostępna jest również najbardziej znana seria gier stworzona z myślą o systemie Android czyli Angry Birds czy Talking Tom Cat.

Odtwarzacz multimedialny

Cabletech Smart TV Android Dongle URZ0193 posiada 4GB pamięci oraz wyposażony jest dodatkowo w slot na kartę microSD i gniazdo USB, dzięki czemu umożliwia odtwarzanie ulubionych gier, plików audio oraz filmów 1080p w jakości HD, zapisanych na kartach microSD, pendrive’ach lub dyskach zewnętrznych.

Korzystanie z Cabletech Smart TV Android Dongle wymaga dodatkowego urządzenia do sterowania. Dlatego produkt wyposażony jest w gniazdo USB, które umożliwia podłączenie myszki lub klawiatury bądź też wszystkich tych urządzeń po zastosowaniu HUB USB.

Sugerowana cena detaliczna urządzenia: 249 zł.