Przejdź do treści

Zakup biurowca Renaissance

1 CBRE, Falcon Real Estate Investments, GLL Real Estate Partners, Renaissance, Sean Doyle

Firma CBRE była wyłącznym doradcą w procesie zakupu budynku Renaissance, jednej z najbardziej prestiżowych nieruchomości w Warszawie. Fundusz zarządzany przez GLL Real Estate Partners nabył nieruchomość od firmy Falcon Real Estate Investments, należącej do prywatnych hiszpańskich inwestorów.

Renaissance to biurowo-handlowy budynek klasy A, oddany do użytku w 2005 roku, o całkowitej powierzchni najmu 5.230 mkw. Nieruchomość  usytuowana jest na Placu Zbawiciela, jednej z najmodniejszych lokalizacji w Warszawie. Renaissance oferuje usługi handlowe oraz liczne udogodnienia dla swoich najemców.

„Jesteśmy niezmiernie zadowoleni z możliwości współpracy z GLL Real Estate Partners przy zakupie tak prestiżowej nieruchomości. Obserwujemy silny popyt na biurowce w stolicy Polski, a Warszawa pozostaje nadal jedną z najbardziej pożądanych przez inwestorów lokalizacji w Europie. Warszawa staje się coraz bardziej popularna ze względu na stabilną gospodarkę Polski w porównaniu do innych krajów w regionie.” – powiedział Sean Doyle, Associate Director w dziale rynków kapitałowych w CBRE w Polsce.

2 CBRE, Falcon Real Estate Investments, GLL Real Estate Partners, Renaissance, Sean DoyleCBRE to największa na świecie firma doradcza działająca w sektorze nieruchomości komercyjnych (pod względem przychodów za rok 2011), a także jedna z 500 wiodących firm świata według rankingów magazynu Fortune oraz agencji ratingowej Standard & Poor’s. CBRE, z siedzibą główną w Los Angeles, zatrudnia około 34 000 pracowników i obsługuje inwestorów, właścicieli oraz najemców nieruchomości w ponad 300 biurach na całym świecie (nie wliczając firm stowarzyszonych i partnerskich). Zakres usług świadczonych przez CBRE obejmuje: doradztwo strategiczne w zakresie inwestycji i wynajmu, usługi korporacyjne, usługi zarządzania nieruchomościami oraz projektami, administrację firm, bankowość hipoteczną, wyceny, usługi deweloperskie, usługi zarządzania inwestycjami oraz usługi konsultingowe i analityczne. Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej www.cbre.com.