ŻyrafyzSzafy.pl – nowa odsłona, nowe pomysły i mnóstwo nowości

Jeśli nie chcecie banalnych ścian to mamy dla Was dobrą wiadomość. W sklepie internetowym Żyrafy z Szafy pojawiły się nowości z Holandii, Szwecji i Australii. I w dodatku zakupy będzie można zrobić dużo prościej gdyż sklep zmienił swój wygląd.

Sklep internetowy Żyrafy z Szafy wprowadził do swojej oferty niebanalne, wyjątkowe tapety. Charakteryzują się one nowoczesnym wzornictwem oraz ciekawą kolorystyką. Pochodzą z małych, rodzinnych przedsiębiorstw z całego świata i zachwycają swoją prostotą, urokiem i przekazem.

Studio Ditte to holenderscy projektanci, którzy uwielbiają zaskakiwać. Dlatego stworzyli kolekcję niesamowitych tapet, których się nie zapomina.  Roboty, stare samochody, cudowne budki dla ptaszków czy motywy stworzone z kolorowych wstążek doskonale wyglądają w dziecięcych pokojach. Żeby zrozumieć  w czym tkwi urok tych wzorów trzeba się im dokładnie przyjrzeć. Wtedy jesteśmy w stanie dostrzec niesamowite szczegóły: uszkodzenia na samochodach, potłuczoną porcelanę, czy wycinki z gazet w domkach dla ptaków!  Każdy dopracowany detal zachwyca. Projekty Studio Ditte, te wymienione jak i pozostałe:  wzory z  porcelanowymi talerzami, czy chropowatymi deskami to niezwykły akcent w przedpokoju lub kuchni.  Bo z pewnych rzeczy (i pewnych tapet) się nie wyrasta.

Kolejne tapetowe nowości pochodzą ze Szwecji. Świerki (czarne, brązowe, popielate, piaskowe, zielone) to ulubiony motyw  Elisabeth Dunker, artystki i twórczyni Fine Little Day. Natomiast tapeta z górami  oraz statkami  (Ahoy) została zaprojektowana przez jej ośmioletniego syna. Powtarzający się motyw ośnieżonych  górskich szczytów tworzy bardzo prosty, a zarazem ekspresyjny wzór, który będzie świetnie wyglądał w zarówno w sypialni dziecka, jak i dorosłego! Natomiast wzór z tapety Ahoy składający się z dziewięciu różnych statków oraz latarni morskich narysowany ołówkiem został nominowany do nagrody Formex Formidable 2010 – największych skandynawskich targów wzornictwa.

Kolejna szwedzka tapeta została zaprojektowana przez Lisę Eriksson twórczynię marki Fabriko. Uwielbia ona wzory dlatego swoją przygodę z własną firmą zaczęła od zaprojektowania tapety – współczesnej i industrialnej  interpretacji klasycznego wzoru medialionów. Fabriko to design dla dzieci, który jest ciekawy, wesoły, inspirujący, ale  współczesny i nie za bardzo słodki. Kolory i wzory są uniwersalne  i stosowne dla każdego wieku. I właśnie dzięki tym cechom produkty Fabriko będą służyły przez wiele lat.

Z Szwecji przenosimy się na drugi drugi koniec świata, do Australii. Stąd pochodzi tapeta z serii ptaszek wykonana przez znaną projektantkę i ilustratorkę Binny Talib. Przenosi ona nas w ciepłe klimaty. Jedyne w swoim rodzaju, odrobinę surrealistyczne ptaki będą idealne w pokoju młodego artysty!

Wszystkie tapety dostępne w sklepie Żyrafy z Szafy. Sklep zmienił także swój wygląd i ma wiele udogodnień, które ułatwią zakupy.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu