Liberty Mutual Insurance Group wchodzi na rynek w Ekwadorze

1 Cervantes, David H. Long, Liberty Direct, Liberty Mutual Insurance Group, Panamericana de Seguros del Ecuador

Liberty Mutual Insurance Group wchodzi na rynek ubezpieczeń w Ekwadorze poprzez dokonanie dwóch przejęć.

Grupa Liberty Mutual Insurance, jeden z największych na świecie ubezpieczycieli majątkowych, ogłosiła rozszerzenie operacji w Ameryce Łacińskiej poprzez wejście na rynek ubezpieczeń w Ekwadorze. Grupa przejęła Panamericana de Seguros del Ecuador SA oraz Cervantes SA Compania de Seguros y Reaseguros – dwóch ubezpieczycieli oferujących głównie ubezpieczenia komunikacyjne oraz majątkowe, a także grupowe ubezpieczenia na życie i zdrowotne. Łączny udział w rynku przejętych towarzystw daje Liberty Mutual 5 miejsce na rynku ubezpieczeń majątkowych w Ekwadorze.

Strony nie ujawniły warunków finansowych zawartych umów.

Panamericana, która rozpoczęła działalność w 1973 roku jest 11, największym ubezpieczycielem majątkowym w Ekwadorze, z przypisem składki brutto za rok 2011 w wysokości 48 milionów dolarów.  Towarzystwo oferuje produkty za pośrednictwem agentów i brokerów. Centrala firmy znajduje się w Quito, natomiast operacje firma prowadzi ponadto w Guayaquil, Cuenca i Manta.

Właścicielem firmy Cervantes, 15-tego pod względem wielkości ubezpieczyciela majątkowego w Ekwadorze, z przypisem składki brutto w wysokości 25 milionów dolarów w 2011 roku był Banco Internacional Cervantes. Ubezpieczyciel, którego siedziba znajduje się w Quito – rozpoczął działalność w 1993r. Towarzystwo sprzedaje swe produkty poprzez kanał agencyjny i bankowy.

„Przejmując Panamericana i Cervantes rozpoczynamy działalność na dynamicznym i rosnącym rynku Ekwadoru mając silną pozycję”, powiedział David H. Long, prezes i CEO Liberty Mutual Insurance Group. „Obydwie firmy posiadają uzupełniające się kanały dystrybucji i cieszą się doskonałą opinią.  Cieszymy się, że będziemy mogli zapewnić klientom z Ekwadoru produkty i usługi których potrzebują, a także wybór sposobu, w jaki chcą je kupować”.

Liberty Mutual Insurance Group zanotowała na dzień 31 grudnia 2011r. 31,2 miliarda dolarów składki przypisanej brutto, z czego 8,2 miliarda, czyli 26% pochodziło z działalności międzynarodowej.

Przejęcia w Ekwadorze stanowią uzupełnienie lokalnych operacji biznesowych Liberty Mutual International, w ramach których firma oferuje produkty klientom indywidualnym i biznesowym w trzech obszarach geograficznych:  w Ameryce Łacińskiej – w tym Wenezueli, Brazylii, Kolumbii, Argentynie i Chile; w Europie – w tym w Hiszpanii, Portugalii, Turcji, Polsce, Irlandii i Rosji; oraz w Azji – w tym w Tajlandii, Singapurze, Indiach, Chinach (wraz z Hongkongiem) oraz w Wietnamie.

Ubezpieczenia komunikacyjne dla Klientów indywidualnych są największą, pojedynczą linią biznesową Liberty Mutual Insurance, która ubezpiecza ponad 5.9 milionów pojazdów na całym świecie.

Od 2002 roku Liberty Mutual zajmuje pierwsze miejsce na rynku ubezpieczeń w Wenezueli. W Kolumbii towarzystwo zajmuje 2 pozycję wśród ubezpieczycieli majątkowych, a w Argentynie, Brazylii i Chile jest w pierwszej 10.

2 Cervantes, David H. Long, Liberty Direct, Liberty Mutual Insurance Group, Panamericana de Seguros del EcuadorLiberty Direct to dynamicznie rozwijający się ubezpieczyciel oferujący polisy przez telefon, internet oraz multiagencje. W 2011 roku przypis składki brutto towarzystwa wyniósł 202,9 mln PLN. Firma ubezpieczyła już ponad 300 tys. pojazdów. Oferta Liberty Direct obejmuje szeroki zakres ubezpieczeń komunikacyjnych dla Klientów indywidualnych – OC, AC, NNW, Assistance oraz Ubezpieczenia Mieszkaniowe. Jednym z kluczowych elementów strategii firmy jest oferowanie ubezpieczeń w dobrej cenie przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej jakości usług zwłaszcza w zakresie likwidacji szkód. Towarzystwo należy do amerykańskiej Grupy Liberty Mutual Insurance.

Liberty Mutual Insurance jest międzynarodową grupą ubezpieczeniową świadczącą kompleksowe usługi w 26 krajach Ameryki, Europy i Azji. Firma działa w Stanach Zjednoczonych od 1912 roku i jest na tamtejszym rynku jedną z największych instytucji ubezpieczeniowych, zajmującą 84 miejsce na liście Fortune 500. Liberty Mutual Insurance oferuje pełną gamę produktów ubezpieczeniowych dla Klientów indywidualnych i instytucjonalnych. Jednym z obszarów działalności biznesowej  Liberty Mutual Insurance są ubezpieczenia komunikacyjne dla Klientów indywidualnych. Od kilkudziesięciu lat grupa prowadzi działalność na rynkach międzynarodowych, w tym również w Europie. Jej produkty dla klientów instytucjonalnych oferowane są niemal na wszystkich rynkach europejskich, natomiast w segmencie Klientów indywidualnych grupa Liberty Mutual Insurance obecna jest w Portugalii, Irlandii, Turcji, Hiszpanii, Polsce, a także w Rosji. W sierpniu br. firma ogłosiła ponadto otwarcie oddziału w piątej prowincji Chin – Shandong, a we wrześniu przejęcie dwóch firm ubezpieczeniowych w Ekwadorze.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu