Grupa RADPOL podpisała umowę na dostawę nowej linii produkcyjnej

1 Andrzej Sielski, RADPOL, RURGAZ

RURGAZ, spółka zależna RADPOL S.A., będąca jednym z najnowocześniejszych polskich producentów systemów rurowych produkowanych z polietylenu i polipropylenu – podpisał umowę na dostawę linii do produkcji rur PE z barierą antydyfuzyjną o średnicy 1000 mm. Wybór dostawcy oraz zawarcie umowy jest kolejnym etapem inwestycji polegającej na rozbudowie zakładu w Lublinie.

W ramach inwestycji w spółce RURGAZ planowany jest zakup dwóch linii do produkcji innowacyjnych rur PE z barierą antydyfuzyjną w zakresie średnic od 90 mm do 1000 mm z przeznaczeniem dla branży ciepłowniczej. Dzięki realizacji wartego ok. 25 mln zł przedsięwzięcia rozbudowy zakładu Spółka będzie mogła również zwiększyć rozmiary już produkowanych asortymentów oraz podnieść moce produkcyjne w istniejącej technologii.

„Wybór dostawcy linii produkcyjnej i podpisanie umowy to już kolejny etap inwestycji realizowanej w RURGAZ-ie. Finalizacja projektu pozwoli na rozwój sprzedaży w oparciu o kompletne systemy, nie tylko pojedyncze produkty, co przyczyni się do zwiększenia marżowości na sprzedaży. Według naszych założeń inwestycja warta ok. 25 mln zł pozwoli na podwojenie mocy produkcyjnych w istniejącej technologii, a co bardzo ważne będziemy mogli wprowadzić całkowicie nowe innowacyjne dla branży produkty” – powiedział Andrzej Sielski, Prezes Zarządu RADPOL S.A.

RURGAZ 30 kwietnia 2012 roku uzyskał pozwolenie na rozbudowę zakładu wydaną przez Starostwo Powiatowe w Lublinie. Rozbudowa fabryki pozwoli na intensyfikację sprzedaży zagranicznej i poprawi rentowność lubelskiego producenta rur. Uruchomienie nowego zakładu w Kolonii Prawiedniki zaplanowano na koniec pierwszego kwartału 2013 r.

W pierwszym półroczu 2012 r. RURGAZ wypracował przychody na poziomie 31.208 tys. zł, co odpowiadało za 43,7% przychodów zrealizowanych przez Grupę.

Informacje o firmie:

2 Andrzej Sielski, RADPOL, RURGAZRADPOL SA jest liderem na rynku wyrobów termokurczliwych. Produkty RADPOL SA znajdują zastosowanie przede wszystkim w energetyce, elektronice, AGD, telekomunikacji, branży ciepłowniczej i motoryzacyjnej. Firma – jako jedyna w Polsce – posiada akceleratory elektronowe wykorzystywane na skalę przemysłową o energii 2,5 MeV i 4,5 MeV stosowane w technologii sieciowania radiacyjnego do produkcji wyrobów termokurczliwych.

Spółka RADPOL prowadzi działalność produkcyjną w oparciu o wymagania normy ISO 9001:2008. Od roku 2005 firma posiada certyfikat ISO 14001:2004 dotyczący zagadnień związanych z ochroną środowiska naturalnego. RADPOL prowadzi ewidencję odpadów produkcyjnych, a także zawarł umowę z Organizacją Odzysku Biosystem Kraków w celu zapewnienia wymaganego poziomu recyklingu.

Wysoka jakość produktów firmy RADPOL potwierdzona jest prestiżowymi nagrodami. We wrześniu 2011 roku Spółka zajęła pierwsze miejsce w rankingu Skrzydła Biznesu w kategorii firmy średnie w województwie pomorskim. W 2011 r. wyróżniona również została w ogólnopolskich rankingach Gazele Biznesu 2011 oraz Diamenty Forbesa 2011. W 2009 roku RADPOL znalazł się wśród 500 najbardziej innowacyjnych firm w Polsce wg Instytutu Nauk Ekonomicznych PAN i sieci naukowej MSN. W lutym 2008 roku RADPOL otrzymał m.in. główną nagrodę Ministerstwa Gospodarki w konkursie na „Najlepiej rozwijającą się firmę w sektorze Małych i Średnich Przedsiębiorstw”. Spółka otrzymała również specjalne wyróżnienie za tworzenie nowych miejsc pracy. W tym samym roku RADPOL odebrał nagrodę Pomorskiego Lidera Innowacji 2007 oraz Gazelę Biznesu 2007. Wśród nagród zdobytych przez spółkę w 2005 roku znajdują się: Certyfikat Rozważna Firma, Gazele Biznesu, Rzetelny Partner Biznesowy. W roku 2004 RADPOL został zaliczony do najprężniej rozwijających się przedsiębiorstw w Polsce w rankingu Gazel Biznesu oraz otrzymał nagrodę Hit Pomorza w kategorii produkcja – za gamę wyrobów termokurczliwych z usieciowanego radiacyjnie polietylenu.