Fax internetowy HaloNet, teraz z dodatkowymi opcjami

Operator telefonii internetowej HaloNet dodał nowe i ulepszył dotychczasowe funkcje, w bardzo popularnej wśród jego klientów usłudze – fax internetowy.

Fax internetowy, którego dostawcą jest firma Tartel sp. z o.o., to usługa umożliwiająca wysyłanie i odbieranie faxów, bez potrzeby zakupu specjalistycznych urządzeń zewnętrznych. Wszystkie operacje są tu realizowane przez Internet. Dokumenty faksowe można odebrać poprzez swoją skrzynkę mailową, a wysyłka, na konkretny numer faksowy, odbywa się z poziomu panelu klienta HaloNet. Usługa jest dostępna od kilku lat i cieszy się dużym powodzeniem, o czym świadczyć może ilość 41095 faksów wysłanych przy jej użyciu tylko w tym roku (stan na 18.09.br.).

Z dniem 20.09.br. HaloNet uruchomił nową wersję usługi, która różni się od poprzedniej możliwością: wyboru formatu graficznego faxów przychodzących, ustalania indywidualnych id faksu oraz wysyłania danego dokumentu hurtowo, nawet na 200 numerów jednocześnie w tym na numery docelowe zawierające numery wewnętrzne.

W związku ze zmianami klienci HaloNet będą teraz mieli do wyboru dwie opcje dotyczące korzystaniu z faxu internetowego: z numerem faxowym i bez numeru.

Po wykupieniu numeru faxowego (jego koszt to 19,90 zł brutto / rok) będzie możliwa wysyłka faxów w wersji rozszerzonej oraz odbiór faxów. Osoby, które nie wykupią numeru faxowego będą mogły wysyłać faxy, ale tylko w opcji podstawowej. Warto w tym miejscu nadmienić, że koszt wysyłki tradycyjnego dokumentu faxowego (1-2 strony) wynosi w HaloNet najczęściej niecałe 10 groszy, a czas jej trwania to około 1-2 minuty.

Zmiany wprowadzone przez operatora, są również (oprócz wygody dla użytkowników) związane z planowanym, w najbliższych tygodniach, wdrożeniem nowej usługi, przeznaczonej dla klientów instytucjonalnych tj. wirtualnej centralki.

Warto na koniec dodać, że od pewnego czasu klienci HaloNet mogą także wysyłać faksy z tradycyjnych urządzeń faksowych, podłączonych do bramki VoIP. Warunkiem poprawnego działania takiego zestawu jest obsługa protokołu faksowego T.38 przez daną bramkę.
Szczegółowe informacje odnośnie omawianej usługi, w tym film instruktażowy, są dostępne na stronie internetowej operatora.