Deutsche Telekom podpisuje duży kontrakt w Hiszpanii

Deutsche Telekom odnosi kolejny sukces na arenie międzynarodowej. Rząd Katalonii podpisał właśnie nowe kontrakty o łącznej wartości ponad 400 mln EUR z T‑Systems, spółką zależną Grupy Deutsche Telekom. Ogłoszony przez Rząd Katalonii przetarg dotyczył wszystkich posiadanych systemów informatycznych i telekomunikacyjnych. Celem było zmniejszenie liczby dostawców usług teleinformatycznych (ICT) z obecnych dwustu do kilkunastu. Jednocześnie władzom regionu zależało na opracowaniu jednorodnej, bardziej wydajnej infrastruktury oraz wykorzystaniu w większym stopniu usług opartych na faktycznym zapotrzebowaniu, co pozwoli zredukować koszty operacyjne.

– Kontrakt z Rządem Katalonii stanowi jeden z największych projektów, jakie dotychczas wygraliśmy poza granicami Niemiec – powiedział Reinhard Clemens, Członek Zarządu Deutsche Telekom oraz Prezes T-Systems. – Panujące w Europie warunki gospodarcze sprzyjają zawieraniu dużych transakcji. Kiedy zbliża się czas przedłużenia długofalowych kontraktów, coraz więcej dużych przedsiębiorstw rozważa możliwość częściowego korzystania z cloud computingu. W Europie jesteśmy jednym z głównych graczy w tym obszarze.

W ramach kontraktów podpisanych z Rządem Katalonii, T-Systems będzie odpowiedzialne za obsługę stacji roboczych oraz aplikacji, a także dostarczenie wsparcia technicznego dla użytkowników. Ponadto, zadaniem spółki-córki Grupy Deutsche Telekom będzie utworzenie sieci łączącej obiekty administracji publicznej oraz świadczenie usług telekomunikacyjnych i zapewnienie infrastruktury data center. – Na szczeblu międzynarodowym Rząd Katalonii jest dla T-Systems jednym z największych klientów reprezentujących sektor publiczny – dodał Reinhard Clemens z T-Systems. – Już od 10 lat prowadzimy z władzami Katalonii bliską współpracę i zrealizowaliśmy wiele sztandarowych przedsięwzięć w całej Europie.

Obecnie T‑Systems zatrudnia w Hiszpanii 1 200 specjalistów, którzy pracując w 7 oddziałach, realizują wyłącznie projekty dla władz regionu.

W pierwszym półroczu 2012 r. przychody osiągnięte przez T-Systems poza granicami Niemiec wzrosły o niemal 6 proc. Ten pozytywny wynik był m.in. zasługą umów podpisanych z brytyjską grupą energetyczną BP oraz szwajcarską grupą przemysłową Georg Fischer.

O Deutsche Telekom

Deutsche Telekom jest jedną z wiodących firm telekomunikacyjnych na świecie obsługującą niemal 130 mln klientów telefonii komórkowej, 33 mln stacjonarnych łączy i ponad 17 mln linii szerokopasmowych (stan na dzień: 30 czerwca 2012 r.). Grupa dostarcza stacjonarne oraz mobilne usługi telekomunikacyjne, usługi internetowe oraz usługi i produkty IPTV dla konsumentów indywidualnych oraz rozwiązania teleinformatyczne dla klientów biznesowych i korporacyjnych. Deutsche Telekom jest obecne w ponad 50 krajach i zatrudnia ponad 233 000 pracowników na całym świecie. Grupa wygenerowała przychody w wysokości 58,7 mld EUR w roku finansowym 2011 – ponad połowa została wygenerowana poza Niemcami (stan na dzień: 31 grudnia 2011 r.).

O T-Systems

Opierając się na globalnej infrastrukturze sieci oraz centrów przetwarzania danych, T-Systems oferuje systemy teleinformatyczne (ICT) dla międzynarodowych korporacji oraz instytucji sektora publicznego. T-Systems dostarcza rozwiązania sieciowe integrujące biznes ze społeczeństwem. Ponad 48,200 pracowników spółki łączy wiedzę oraz innowacje w dziedzinie teleinformatyki, aby usprawnić działalność przedsiębiorstw na całym świecie. W roku finansowym 2011 T-Systems osiągnęła przychody w wysokości ok. 9,2 mld EUR.

T-Systems Polska to jeden z największych dostawców kompleksowych rozwiązań teleinformatycznych należący do globalnej grupy Deutsche Telekom AG. Firma jest obecna na polskim rynku od 1998 roku i świadczy usługi na terenie całego kraju poprzez oddziały zlokalizowane w Warszawie, Wrocławiu i Łodzi. Kluczowym założeniem T-Systems Polska jest dostarczanie skutecznych rozwiązań w sektorze ICT (Information and Communication Technologies) w oparciu o wydajne i innowacyjne technologie. Profil działalności T-Systems Polska obejmuje m.in. integrację systemów informatycznych i telekomunikacyjnych, outsourcing IT oraz budowę sieci lokalnych i rozległych.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu