CBRE doradcą przy zarządzaniu słynnej Shanghai Tower

1 Brett White, CBRE, Shanghai Tower

Firma CBRE ma przyjemność ogłosić, że została wybrana przez Shanghai Tower Construction & Development Co., Ltd. na dostawcę usług doradczych związanych z zarządzaniem nieruchomości Shanghai Tower, słynnej wieży-ikony o wysokości 632 m, która powstaje obecnie w dzielnicy Lujiazui w Szanghaju w Chinach. Po oddaniu do użytku w 2015 roku, ta wielofunkcyjna wieża o powierzchni 574.000 mkw. będzie najsłynniejszą nieruchomością komercyjną w Chinach i na całym świecie.

„Shanghai Tower będzie jedną z najbardziej prestiżowych nieruchomości, jaką kiedykolwiek zarządzaliśmy, oraz symbolem renomowanej pozycji Chin w globalnym gospodarce.” – powiedział Brett White, Prezes CBRE. „Jesteśmy niezmiernie zadowoleni z możliwości współpracy z Prezesem Kong Qing Wei oraz jego zespołem przy tworzeniu najwyższego standardu usług dla tego projektu. Razem sprawimy, że  Shanghai Tower stanie się najbardziej pożądaną lokalizacją korporacyjną i handlową na świecie.”

CBRE będzie wstępnie konsultantem Shanghai Tower Construction & Development w zakresie rozwoju usług zarządzania nieruchomościami oraz strategii operacyjnych dla wieży Shaghai Tower.

Zaprojektowana przez Gensler, wieża Shanghai Tower będzie oferować wysokiej jakości powierzchnię biurową, luksusowy hotel, światowej jakości kompleks handlowy, punkt widokowy, oraz wiele innych atrakcji kulturalnych i rozrywkowych.  Wieża będzie starać się o certyfikaty zrównoważonego budownictwa i aplikuje obecnie o LEED® Gold oraz trzy gwiazdki w specjalnej kategorii zielonych budynków w Chinach. Shanghai Tower umocni pozycję szanghajskiej dzielnicy Lujiazui, która jest szybko rozwijającym się centrum finansowym w regionie Wschodniej Azji.

2 Brett White, CBRE, Shanghai TowerCBRE to największa na świecie firma doradcza działająca w sektorze nieruchomości komercyjnych (pod względem przychodów za rok 2011), a także jedna z 500 wiodących firm świata według rankingów magazynu Fortune oraz agencji ratingowej Standard & Poor’s. CBRE, z siedzibą główną w Los Angeles, zatrudnia około 34 000 pracowników i obsługuje inwestorów, właścicieli oraz najemców nieruchomości w ponad 300 biurach na całym świecie (nie wliczając firm stowarzyszonych i partnerskich). Zakres usług świadczonych przez CBRE obejmuje: doradztwo strategiczne w zakresie inwestycji i wynajmu, usługi korporacyjne, usługi zarządzania nieruchomościami oraz projektami, administrację firm, bankowość hipoteczną, wyceny, usługi deweloperskie, usługi zarządzania inwestycjami oraz usługi konsultingowe i analityczne.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu