Przejdź do treści

Lenovo przedstawia na targach IFA pomysłowe tablety z systemem Android

Firma Lenovo poinformowała w trakcie berlińskich targów IFA 2012 o poszerzeniu serii produktów Ideatab® o modele Ideatab S2110, A2107 i A2109. Nowe tablety z systemem operacyjnym Android 4.0 (Ice Cream Sandwich) są jeszcze mniejsze, wyposażone w różne opcje multimedialne i dostępne po atrakcyjnych cenach.

„Użytkownicy najnowszych produktów z serii Ideatab mogą mieć zawsze pod ręką wszystkie swoje ulubione książki, piosenki i filmy” — powiedział Andrzej Sowiński, Dyrektor Generalny Lenovo Polska. „Lenovo ma atrakcyjne propozycje na różnych poziomach cenowych dla konsumentów, którzy poszukują kieszonkowego tabletu z łącznością 3G albo najwyższej klasy tabletu do gier i grafiki”.

Ideatab S2110

Ideatab S2110 to najwyższej klasy tablet rozrywkowy z opcjonalną, odłączaną klawiaturą dokującą. Umożliwiając swobodne korzystanie zarówno w formie tabletu, jak i komputera, zapewnia możliwości godne epoki PC+. Model należy do najbardziej płaskich 10-calowych tabletów dostępnych obecnie na rynku — mierzy zaledwie 8,69 mm i waży jedynie 580 g. Ekran IPS tabletu o 178-stopniowym kącie widzenia i z wyjątkową, 10-punktową obsługą dotykową idealnie nadaje się do gier dwuosobowych, a gniazdo Micro-HDMI umożliwia wyświetlanie obrazu z jakością Full HD 1080p na ekranie telewizora HD. Po podłączeniu do klawiatury dokującej S2110 działa dwukrotnie dłużej z zasilaniem z baterii, osiągając do 20 godzin aktywności. Udostępnia także czytnik kart SD oraz gniazda USB, do których można podłączyć pamięć USB, zewnętrzny dysk twardy lub mysz. Model S2110 oferuje także tylny aparat fotograficzny o rozdzielczości 5 megapikseli z automatycznym ustawianiem ostrości i lampą błyskową LED, kamerę przednią o rozdzielczości 1,3 megapiksela, 1 GB pamięci, łączność Wi‑Fi oraz obudowę tylną o powierzchni umożliwiającej wygodne trzymanie tabletu w dłoni.

Ideatab A2107 i A2109

Ideatab A2107 i A2109 to przystępne cenowo tablety zapewniające najważniejsze funkcje rozrywkowe, łączność z serwisami społecznościowymi oraz funkcje przydatne w pracy. Ich elementy chroni konstrukcja roll cage ze stopu metali, znana z produktów Lenovo marki ThinkPad.

Siedmiocalowy wyświetlacz modelu A2107 ma wielkość typowej strony książki i jest przeznaczony specjalnie do czytania, przeglądania stron internetowych oraz przesyłania poczty w drodze. A2107 umożliwia także wygodne korzystanie z funkcji rozrywkowych przy użyciu dwóch głośników, karty pamięci microSD, łączności Bluetooth 4.0, ekranu o rozdzielczości HD 720p oraz baterii, która wystarczy nawet na dziesięć godzin aktywnego użytku. Oprócz modelu Wi-Fi dostępna jest także wersja 3G dająca dostęp do informacji w każdej chwili i miejscu oraz umożliwiająca określanie położenia przy użyciu funkcji A-GPS.

A2109 jest tabletem o zoptymalizowanych funkcjach rozrywkowych. Został wyposażony w wydajny, czterordzeniowy procesor i układ graficzny NVIDIA Tegra 3, 9-calowy, pojemnościowy wyświetlacz z czteropunktową obsługą dotykową i rozdzielczością 1280×800, gniazdo Micro HDMI wyjściowego sygnału wideo o jakości 1080p, a także dwa głośniki z technologią SRS TruMedia. Wyróżniający się elegancką, metalową obudową model A2109 waży zaledwie 570 g. Chociaż jest tak lekki, zawiera przednią i tylną kamerę o rozdzielczości odpowiednio 1,3 megapiksela i 3 megapikseli, podwójny mikrofon, GPS, gniazdo Micro USB, a także do 16 GB pamięci, którą można rozszerzyć przy użyciu karty microSD do 32 GB.

Ceny i dostępność

Tablety Lenovo Ideatab A2109 i S2110 są już dostępne w USA w cenach odpowiednio od 299 USD i 399 USD. Tablet A2107 będzie dostępny jeszcze w tym roku. Wszystkie produkty są dostępne za pośrednictwem przedstawicieli handlowych Lenovo i partnerów biznesowych. W Polsce będzie można zakupić tablety Ideatab A2109 i A2107. Sprzęt pojawi się na sklepowych półkach w połowie października 2012.

O firmie Lenovo

1 Android 4.0, Andrzej Sowiński, Idaetab A2109, Ideatab A2107, Ideatab S2110, IFA 2012, LenovoFirma Lenovo (HKSE: 992) (ADR: LNVGY) jest producentem urządzeń elektronicznych do użytku osobistego o obrotach wynoszących 30 miliardów USD i drugim pod względem wielkości dostawcą komputerów PC na świecie. Firma obsługuje klientów w ponad 160 krajach. Lenovo koncentruje się na konstruowaniu komputerów i mobilnych urządzeń internetowych o wyjątkowej jakości. Filarami działalności firmy są innowacyjność, efektywny łańcuch dostaw na całym świecie oraz konsekwentna realizacja strategii biznesowej. Od czasu przejęcia przez Grupę Lenovo działu komputerów osobistych IBM firma opracowuje, produkuje i sprzedaje niezawodne, wysokiej jakości, bezpieczne i łatwe w użyciu produkty techniczne oraz usługi. Lenovo produkuje biznesowe komputery legendarnej marki Think, konsumenckie komputery marki Idea, a także serwery, stacje robocze oraz mobilne urządzenia internetowe, takie jak tablety i smartfony. Lenovo ma duże ośrodki badawcze w Yamato w Japonii, Pekinie, Szanghaju i Shenzen w Chinach oraz w Raleigh w Północnej Karolinie (USA).  Więcej informacji można uzyskać pod adresem www.lenovo.com.