Jakub Potrzebowski obejmuje stanowisko CEO w Equinox Polska

Jakub Potrzebowski, od lat związany z rynkiem mediów, od 17 września br. obejmie funkcję CEO w niezależnym domu mediowym Equinox Polska. Jednym z głównych celów Potrzebowskiego będzie planowanie rozwoju biznesu oraz eksperckie wsparcie klientów Equinox.

„Widzę ogromny potencjał dla rozwoju Equinox jako niezależnego domu mediowego, skutecznie konkurującego z międzynarodowymi strukturami mediowymi. Dodatkowym atutem jest zespół doświadczonych ekspertów, z którymi pracowałem przez wiele lat w ramach struktury ZenithOptimedia Polska. Obecnie planuję z tą grupą menedżerów rozwijać nowe kanały komunikacji i kompetencji” – podkreśla Jakub Potrzebowski.

Dariusz Kowalski, dotychczas pełniący funkcje administracyjne i operacyjne na stanowisku Prezesa Zarządu, rozstaje się ze spółką. Tymczasem kompetencje operacyjnego zarządzania i obsługi klientów pozostaną w gestii Macieja Malca – Dyrektora Zarządzającego agencji.

Jakub Potrzebowski jednocześnie odkupi znaczący pakiet udziałów domu mediowego Equinox Polska od dotychczasowego prezesa firmy – Dariusza Kowalskiego.

„Uzgodniliśmy warunki odkupu udziałów w spółce i moje zaangażowanie w działalność firmy będzie bazowało zarówno na poziomie zarządczym jak i właścicielskim” – przyznaje Jakub Potrzebowski.

Obejmując funkcję CEO Equinox Polska, Potrzebowski pozostanie związany z Network Group – firmą zajmującą się negocjowaniem warunków cenowych dla niezależnych polskich domów mediowych. Pozwoli to na znacznie bardziej skuteczną współpracę Equinox z innymi podmiotami w zakresie konsolidacji branży.

Jakub Potrzebowski jest managerem z kilkunastoletnim doświadczeniem w sieciowych domach mediowych. W ostatnim czasie związany z ZenithOptimedia Group, gdzie do 2011r. pełnił funkcję Prezesa Zarządu. W 2012 roku stanął na czele Network Group – grupy lokalnych agencji i domów mediowych, które zamierzają wspólnie negocjować warunki cenowe z dużymi stacjami telewizyjnymi oraz wydawcami prasy. Jest autorem pozycji wydawniczych nt. rynku Product Placement oraz Celebrity Effect.

Equinox Polska jest jednym z największych, niezależnych domów mediowych w Polsce. Na rynku działa od 2006 roku i specjalizuje się w planowaniu i zakupie mediów dla polskich i międzynarodowych firm. Więcej informacji na stronie www.equinoxpolska.pl.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu