Przejdź do treści

HR w chmurze: SAP udostępnia w Polsce rozwiązania SuccessFactors

1 GAVDI, HR w chmurze, SAP ERP HCM, SAP Polska, SuccessFactorsFirma SAP Polska poinformowała o dostępności w Polsce oprogramowania SuccessFactors, które jest jednym z najpopularniejszych na świecie rozwiązań do zarządzania zasobami ludzkim, dostępnych w modelu na żądanie, czyli w tzw. chmurze. Oferując zarówno instalowane tradycyjnie aplikacje SAP ERP HCM (Human Capital Management – zarządzanie kapitałem ludzkim), jak i produkty SuccessFactors w chmurze SAP proponuje klientom w Polsce niezwykle szerokie portfolio rozwiązań HCM: bogate funkcjonalnie i elastyczne pod względem modelu zastosowania. Obie rodziny oprogramowania są dostępne w jęz. polskim.

Oprogramowanie SuccessFactors zostało dziś po raz pierwszy w Polsce przedstawione klientom w praktyce podczas warsztatu pt. „HR w chmurze”, współorganizowanego z firmą GAVDI.

Od chwili sfinalizowania w lutym 2012 r. przejęcia przez SAP AG firmy SuccessFactors zespoły obu firm połączyły siły, aby przygotować wspólną strategię korzystania z rozwiązań biznesowych w chmurze. Firma SuccessFactors jest pionierem w dziedzinie przetwarzania w chmurze i uznanym liderem w obszarze zarządzania kapitałem ludzkim z pomocą aplikacji na żądanie. Natomiast firma SAP dysponuje dogłębną wiedzą specjalistyczną na temat procesów biznesowych, obsługiwanych przez rozwiązania instalowane w siedzibie klienta i udostępniane na żądanie. Wiedzę tę firma zdobyła w ciągu 40 lat doświadczeń, które pozwoliły jej zgromadzić bogate zasoby własności intelektualnej oraz zapewnić sukces wielu klientów.

Rozwiązania SuccessFactors można bezproblemowo integrować z aplikacjami SAP ERP i SAP Business Suite. Dzięki temu klienci mogą łączyć to, co najlepsze w tradycyjnej ofercie aplikacji biznesowych SAP z ofertą rozwiązań w chmurze, a także wzbogacać swoje zainstalowane rozwiązania do zarządzania kapitałem ludzkim o funkcje społecznościowe i zaawansowanego rozwoju pracowników z oferty SuccessFactors. Firma SAP deklaruje dalszy rozwój obu pakietów oprogramowania HCM, poszerzanie zakresu integracji danych, procesów i sposobów komunikacji, a także upraszczanie sposobów wdrożenia, np. poprzez pakiety gotowych rozwiązań i usług. Taka strategia zapewnia klientom SAP pełne wykorzystanie dotychczasowych inwestycji w oprogramowanie do zarządzania kapitałem ludzkim.

Rozwiązania SuccessFactors będą wdrażane w Polsce przez firmy partnerskie SAP, obecnie są to: GAVDI, ROC, BCC i Computec.