Przejdź do treści

Polski startup Migam.pl otrzymał dofinansowanie od Microsoftu w ramach programu Windows Azure for BizSparkPlus

Polski startup Migam.pl otrzymał dofinansowanie od Microsoftu w ramach programu Windows Azure for BizSparkPlus.

Migam.pl otrzymał 15 września informację od Microsoft o przyznaniu wsparcia w wysokości 60 000 dolarów na dalszy rozwój.  Pieniądze te zostaną przeznaczone na infrastrukturę serwerową Azure. Dotacja pozwoli na stworzenie  translatora  służącego  do  tłumaczenia języka migowego z wykorzystaniem kamer Kinect.

To duże wyróżnienie, ponieważ w Polsce taką dotację od Microsoftu otrzymały do tej pory tylko dwa projekty – mówi założyciel i CEO portalu Przemek Kuśmierek.

Migam.pl, finalista zeszłorocznego StartUp Fest, konsekwentnie rozwija platformę komunikacyjną umożliwiającą tłumaczenia wszelkiego rodzaju treści na język migowy.  Do tej pory udało się stworzyć i wdrożyć usługi tłumaczenia, szkolenia oraz działalność wydawniczą. Twórcy Migam.pl Olgierd Kosiba i Przemek Kuśmierek  są autorami   największego w Polsce słownika języka migowego www.migam.pl, który jest udostępniony na stronie nieodpłatnie.

Do grona klientów migam.pl należy między innymi Kancelaria Prezydenta Polski dla której zostało wykonane tłumaczenie części strony internetowej www.prezydent.pl  oraz w najbliższym czasie zostanie wdrożone  tłumaczenie oficjalnego kanału Youtube Prezydenta.

Cieszę się, że nasz projekt wzbudził takie zainteresowanie – mówi Przemek Kuśmierek pomysłodawca i twórca migam.pl. Zgodnie z obowiązującym prawem głusi oraz niedosłyszący powinni mieć równy dostęp do edukacji, kultury, informacji, opieki medycznej, policji. W nowej odsłonie naszego serwisu dostępna będzie mapa placówek przyjaznych dla głuchych. Microsoft podziela naszą opinię, że funkcjonalności, które proponujemy mogą być wykorzystane w skali globalnej. Właśnie przygotowywana jest wersja aplikacji pod Windows 8 i dostępna będzie w markecie w momencie premiery systemu.

1 Microsoft, Migam.pl, Olgierd Kosiba, Przemek Kuśmierek, Windows Azure for BizSparkPlusNastępnym nowym produktem będzie aplikacja na telefony, korzystająca z  technologii iTraff – rozpoznająca zdjęcia i wyświetlająca tłumaczenia treści w języku migowym.

2 Microsoft, Migam.pl, Olgierd Kosiba, Przemek Kuśmierek, Windows Azure for BizSparkPlusMigam.pl to historia sukcesu startupu, który rozwinął się z akcji społecznej do sprawnie działającej spółki. Efektywnie wykorzystujemy możliwości rynkowe – mówi Przemek Kuśmierek. Opracowaliśmy dokładny plan działania, przekonaliśmy inwestorów no i mamy wspaniały zespół. Wdrażamy dokładnie to czego potrzebują nasi klienci, którzy chcą swój biznes i usługi skierować do środowiska głuchych. Szkolimy i tłumaczymy głównie dla  sektorów administracji publicznej i służb medycznych ale to dopiero początek, ponieważ potrzeby są ogromne – zauważa Olgierd Kosiba, współtwórca portalu i tłumacz języka migowego z 20 letnim doświadczeniem.

Z drugiej strony staramy się wspierać i pomagać głuchym. Szczególnie zależy nam na ukończeniu naszego autorskiego programu dla dzieci, który zawiera między innymi multimedialne wydawnictwa. Każdy może pomóc wydać nam kolejne podręczniki w modelu crowdfoundingowym  na platformie http://beesfund.com/projekty/pokaz/74,ucz-sie-migowego-dzieki-migam-pl prowadzona jest zbiórka na wydanie  podręczników do nauki języka migowego – można pomóc już od 10 zł.