Pod Białym Bocianem zagrają na rzecz chorych dzieci

Autoryzowany dealer marki Mercedes-Benz, spółka Mirosław Wróbel, zaprasza 20 września na charytatywny koncert Charlesa Williama Pohla. Niemiecki gitarzysta klasyczny zagra we wrocławskiej synagodze na rzecz dzieci z chorobą nowotworową. Bilety na koncert to cegiełki na budowę „Przylądka Nadziei” – Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej Akademii Medycznej we Wrocławiu.

Charles William Pohl – prawnik z Kolonii – od lat koncertuje charytatywnie na rzecz różnych inicjatyw. W związku ze swoją misją zdecydował się wspomóc wrocławską fundację Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową. Patronem wydarzenia jest firma Mirosław Wróbel Sp. z o,o., autoryzowany dealer marki Mercedes-Benz.

Wrześniowy koncert charytatywny „Pokusy i Pastisze” nawiązuje do XVIII-wiecznych pastiszów operowych, które stały się udziałem nawet takich kompozytorów jak Händel, Gluck i Bach. Pastisze to złożone dzieła muzyczne zawierające fragmenty innych utworów – zapożyczone od innych twórców – przeplatane autorskimi kompozycjami. W wypadku koncertu Charlesa Pohla publiczność będzie mogła usłyszeć zaskakujące gitarowe aranżacje utworów The Beatltes, Vivaldiego, Mozarta, a także fragmentów pochodzących z najgłośniejszych produkcji filmowych.

Występ dobroczynny zacznie się o godz. 19.30 w Synagodze pod Białym Bocianem, ul. Włodkowica 9. Koszt biletu – cegiełki to 30 zł.

Spółka Mirosław Wróbel już wielokrotnie wspierała fundację Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową. Ostatnio realizowana inicjatywa społeczna firmy została wyróżniona tytułem Dealer Dobrych Uczynków. Projekt „Kolory Nadziei”, prowadzony od kwietnia do czerwca br., był działaniem wielowymiarowym, nastawionym na dwa cele: terapię dzieci chorych na raka poprzez działania artystyczne oraz zbieranie pieniędzy na budowę siedziby kliniki „Przylądek Nadziei”. Nadal we wszystkich oddziałach dealera można kupić cegiełki-pocztówki z reprodukcjami obrazów małych pacjentów.

 

1 Charles William Pohl, Mercedes-Benz, Mirosław Wróbel, Pod Białym BocianemMirosław Wróbel Sp. z o.o. to dealer samochodów Mercedes-Benz, jedyny na Dolnym Śląsku i Opolszczyznie, który posiada autoryzację na sprzedaż i serwis wszystkich typów samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych marki Mercedes-Benz, a także dealer marki Mazda. Historia firmy rozpoczęła się w 1989 roku od budowy niewielkiego warsztatu samochodowego. W 1992 roku firma otrzymała autoryzację Mercedes-Benz.

Obecnie spółka Mirosław Wróbel to siedem oddziałów we Wrocławiu, w Opolu, Jeleniej Górze, Lubinie i Pietrzykowicach, w tym uruchomione w marcu 2012 r. najnowocześniejsze na Dolnym Śląsku Centrum Blacharsko-Lakiernicze Spółka posiada także salon Mazdy w Opolu. Firma zatrudnia ponad 240 pracowników, a marka kojarzona jest z wysoką jakością, prestiżem i elegancją. Spółka skutecznie konkuruje z innymi podmiotami na rynku autoryzowanych dealerów Mercedes-Benz, zajmując czołowe miejsca na listach rankingowych. W 2012 roku zdobyła tytuł Dealera Roku Mercedes-Benz oraz Dealera Dobrych Uczynków.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu