Joomla!Day Polska 2012

Pierwszy raz w Polsce, 44 znakomite prelekcje, 200 uczestników w Dniu Społeczności, 170 osób w Dniu Biznesu, a wśród nich grono znamienitych programistów Joomla!, m.in. z Niemiec (Ronni Christiansen, Radek i Sigrid Suski), Wielkiej Brytanii (Brian Teeman), Grecji (Nicholas Dionysopoulos), Ryan Ozimek (do niedawna prezydent fundacji Open Source Matters). Już 22 i 23 września w Poznaniu, odbędzie się konferencja Joomla!Day Polska organizowana przez liderów polskiej społeczności Joomla!® skupionych wokół Fundacji PCJ Otwarte Źródła.

Honorowy Patronat nad Joomla!Day 2012 objął Pan Michał Boni – Minister Administracji i Cyfryzacji Rzeczypospolitej Polskiej oraz Pan Waldemar Pawlak – Minister Gospodarki.

Joomla!Day – o co chodzi

Joomla!Day to organizowane na całym świecie doroczne krajowe, regionalne i lokalne konferencje programistów, projektantów, administratorów, użytkowników i wszystkich zainteresowanych projektami CMS Joomla! i Joomla!Platform.

Celem Joomla!Day jest stworzenie uczestnikom możliwości pogłębiania znajomości Joomla!, wymiany informacji i doświadczeń, a firmom stworzenie platformy dla prezentacji i promocji swojego biznesu oraz usług, produktów i rozwiązań oferowanych dla Joomla!.

Konferencja sponsorowana jest przez znane na całym świecie firmy (m.in. GavickPro, Microsoft, Sigsiu.Net, redComponent).

Dla kogo Joomla!Day

Dla firm: odwiedzający dowiedzą się, budować i rozwijać biznes oparty o Joomla! oraz jak używać CMS Joomla! i Joomla!Platform, aby wydobyć wszystkie drzemiące w nich możliwości. Dyskusje i prezentacje pokażą, jak wiele pieniędzy można zaoszczędzić dzięki Joomla!, a nawiązane kontakty na pewno zaowocują w rozwijaniu swoich biznesów.

Dla społeczności: odwiedzający poznają tajniki i dobre praktyki projektowania witryn w oparciu o Joomla!, a także plany rozwoju Joomla! „z pierwszej ręki” – od liderów projektu oraz twórców popularnych rozwiązań dla Joomla!. Prezentacje i dyskusje poświęcone będą różnym aspektom stosowania Joomla! – budowaniu i zarządzaniu witryny, bezpieczeństwu, optymalizacji, programowaniu własnych rozszerzeń i wykorzystaniu nowoczesnych technologii internetowych. Na pewno nie braknie też czasu na rozmowy o problemach polskiej społeczności Joomla!

Community Day (Dzień Społeczności)

Dzień Społeczności będzie spotkaniem entuzjastów stosujących Joomla! w swoich witrynach. Do udziału zapraszamy wszystkich już korzystających z Joomla! i rozważających wykorzystanie Joomla! w swoich projektach – wydawców, administratorów, redaktorów witryn internetowych, projektantów, programistów i po prostu ciekawych wszystkiego, co dotyczy Joomla!.

Podczas Dnia Społeczności przewidujemy organizację prezentacji i warsztatów zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych użytkowników Joomla!.

Zajmiemy się nowymi funkcjami w wydanym w styczniu 2012 roku Joomla 2.5 i planowanym w lipcu wydaniu Joomla 3.0. Początkujący poznają dobre praktyki budowania witryn w Joomla!. Obytych z podstawami obsługi Joomla! zainteresują prezentacje poświęcone bezpieczeństwu witryn opartych na Joomla!, optymalizacji Joomla! nie tylko dla wyszukiwarek, stosowaniu HTML5 i CSS3 w szablonach.

Doświadczeni użytkownicy pogłębią swoje umiejętności o techniki projektowania rozszerzeń, stosowania modelu MVC, dostosowania szablonów do wymagań dostępności i wiele, wiele innych.

Bussines Day (Dzień Biznesu)

Dzień Biznesu poświęcony będzie wykorzystaniu Joomla! przez profesjonalistów. Do udziału – uczestnictwa w prezentacjach gości i wygłoszenia własnych prezentacji zapraszamy kadrę menadżerską agencji interaktywnych, firm webmasterskich, projektantów witryn, programistów, projektantów szablonów – wszystkich zainteresowanych wykorzystaniem Joomla! w katalogu swoich produktów i usług.

Podczas Dnia Biznesu spodziewamy się prezentacji na temat praktycznych aspektów wykorzystania szkieletu projektowego Joomla!Platform w celu dostosowania CMS Joomla! do potrzeb klientów. Twórcy znanych rozszerzeń Joomla! podzielą się swoimi doświadczeniami z zakresu zarządzania projektami – planowania, kodowania, testowania i wykorzystania opinii społeczności dla rozwoju oferowanych rozwiązań.

Dla właścicieli i menedżerów firm atrakcyjnymi będą niewątpliwie prezentacje poświecone modelom biznesowym opartym na Joomla! oraz budowaniu pozycji firmy na rynku usług informatycznych.

Lokalizacja

Pierwsze polskie Joomla!Day odbędzie się w Poznaniu w Maltańskim Centrum Szkoleniowo-Konferencyjnym. Ośrodek szkoleniowy położony jest w centrum Poznania nad Jeziorem Maltańskim. Na terenie prawie 200 ha znaleźć można tor regatowy, kino letnie, scenę muzyczną, a nawet sztuczne lodowisko. To idealne miejsce na organizację tak ważnego wydarzenia, jakim jest Joomla!Day Polska.

Sale szkoleniowe zostały wyposażone w sprzęt wysokiej klasy, spełniający wymagania nawet najbardziej wymagających klientów. Główna sala wyposażona jest w ergonomiczne fotele wraz z pulpitami, które gwarantują bardzo dobre warunki pracy, nawet podczas wielogodzinnych konferencji. Wyposażenie sali stanowi także wysokiej jakości system audio i wideo.

CMS Joomla!

Joomla! to uniwersalny wielokrotnie nagradzany system zarządzania treścią [CMS] do tworzenia i obsługi witryn internetowych oraz innych zastosowań. Wiele aspektów, ale przede wszystkim łatwość korzystania i rozbudowy powoduje, że Joomla! stał się najpopularniejszym wśród programów do obsługi witryn. Korzystając z witryny extensions.joomla.org (JED – Joomla Extensions Directory) twórcy stron mają do dyspozycji ponad 9000 profesjonalnych rozszerzeń (zarówno komercyjnych jak i bezpłatnych), dzięki którym w szybki sposób są w stanie wzbogacić swoje strony o nowe funkcjonalności. Joomla! należy do najszybciej dziś rozwijanych projektów z wielkiej rodziny rozwiązań Open Source – programów z jawnym, dostępnym dla każdego kodem źródłowym.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu