Przejdź do treści

Pierwsze w Europie Środkowo-Wschodniej centrum kompetencyjne SAP HANA

Firma SID Group, partner wdrożeniowy SAP, uruchomiła pierwsze w regionie Europy Środkowo-Wschodniej centrum kompetencyjne rozwiązań SAP HANA™ – SAP HANA™ Center of Excellence.Centrum zostało pozytywnie zakwalifikowane przez firmę SAP pod względem wiedzy nt. najnowszych rozwiązań SAP, opartych na SAP HANA oraz kompetencji wdrożeniowych. W ośrodku pracuje dedykowany zespół certyfikowanych konsultantów oraz programistów, którzy specjalizują się we wdrażaniu technologii in-memory, utrzymaniu i rozwijaniu rozwiązań biznesowych oraz platform analitycznych SAP. SAP HANA™ Center of Excellence firmy SID Group jest gotowe świadczyć usługi w całej Europie.

Platforma SAP HANA™ to elastyczne, wielofunkcyjne, otwarte rozwiązanie do przetwarzania danych w pamięci (tzw. in-memory), które łączy oprogramowanie i urządzenia dostarczane przez partnerów sprzętowych SAP. Technologia in-memory umożliwia użytkownikom, analitykom oraz osobom decyzyjnym nieosiągalną do tej pory elastyczność, prostotę i samodzielność obsługi, a także niespotykaną szybkość przetwarzania – dostęp do danych przechowywanych w pamięci jest tysiąckrotnie szybszy niż przy danych z dysku twardego. SAP HANA™ jest fundamentem nowych zastosowań biznesowych, np. w zakresie planowania, symulacji, prognozowania, a także szczegółowych analiz dostępnych w czasie rzeczywistym. SAP udostępnia szereg aplikacji opartych na SAP HANA w zakresie analityki, ERP i rozwiązań funkcjonalnych, które zawierają dedykowane modele biznesowe, pozwalające efektywnie przeprowadzać analizy w poszczególnych obszarach organizacji.

„Center of Excellence SAP HANA™ umożliwia organizacjom operującym na dużej ilości danych pochodzących np. z systemów transakcyjnych, czy bilingowych, maksymalne wykorzystanie nowej technologii SAP HANA” – powiedział Jacek Bugajski, Partner Zarządzający firmy SID. „Nasi eksperci branżowi, jak również technologiczni, służą pomocą przy dobrze odpowiedniego scenariusza, bądź wytworzenia odpowiedniej aplikacji na bazie platformy SAP HANA”.

Konsultanci Center of Excellence SAP HANA™ identyfikują główne procesy biznesowe firm i przygotowują scenariusze ich usprawnienia przy wykorzystaniu ogromnych możliwości, jakie daje SAP HANA™. Center of Excellence SAP HANA™ oferuje klientom przygotowanie systemów demo i analiz typu studium wykonalności w oparciu o rzeczywiste dane, co umożliwia pokazanie, jak działa SAP HANA i jakie korzyści przynosi.

„Klienci mogą korzystać z naszej wiedzy i doświadczenia na temat aplikacji, baz danych, zarządzania procesami biznesowymi i z ekspertyz doradczych w środowisku SAP” – dodaje Jacek Bugajski.

SID Center of Excellence SAP HANA™ współpracuje z czołowymi dostawcami platform sprzętowych dedykowanych dla aplikacji SAP HANA, w tym: HP, Dell, IBM, Cisco, Fujitsu.

O firmie

SID to Złoty Partner SAP w programie SAP PartnerEdge specjalizujący się we wdrożeniach i integracji kompleksowych środowisk informatycznych, głównie w oparciu o rozwiązania SAP. Firma bierze udział w największych projektach wdrożeniowych systemu SAP w Polsce. Dotychczas jej kompetencjom zaufało ponad 80 firm z branży: finansowej, telekomunikacyjnej, energetycznej, paliwowej, farmaceutycznej, spożywczej, usługowej i wydobywczej.

Firma na potrzeby klientów oddaje doświadczony dział technologiczno-rozwojowy (SID Centrum Rozwoju Aplikacji), a także całodobowe centrum utrzymania i wsparcia (SID Centrum Utrzymania Aplikacji z certyfikatem EN ISO 9001:2008.). Zarząd i konsultanci SID zdobywali wiedzę pracując m.in. w SAP, Deloitte, IMG, Hewlett-Packard. Ponadto konsultanci SID mają unikalną wiedzę z zakresu bezpieczeństwa aplikacji biznesowych oraz bogate doświadczenie z zakresu: zarządzania projektami i zespołami, projektowania architektury IT (TOGAF, ITIL, SABSA) oraz audytu informatycznego. Mają wieloletnie doświadczenie w projektach szkoleniowych i doradczych, zarówno jako konsultanci zadaniowi i wiodący, kierownicy projektów, jak i członkowie Komitetu Sterującego.

SID jest jedynym w Polsce Partnerem firmy SAP wyróżnionym prestiżowym certyfikatem SAP Active Quality Management – będącym potwierdzeniem, że projekty są prowadzone profesjonalnie oraz zgodnie z metodyką i zaleceniami producenta oprogramowania.