Przejdź do treści

Nowe lokalizacje ekskluzywnych inwestycji

Poza rejonami, w których tradycyjnie powstają droższe projekty, deweloperzy lokują teraz takie inwestycje także w zewnętrznych dzielnicach Warszawy.

Ekskluzywne projekty mieszkaniowe powstają w Warszawie głównie w Śródmieściu, na Mokotowie, bliskim Żoliborzu czy Woli, ponieważ osoby poszukujące apartamentów w stolicy wybierają centralne rejony miasta. Deweloperzy podejmują jednak próby lokowania inwestycji oferujących mieszkania w wyższym standardzie w innych, ostatnio także zewnętrznych dzielnicach. Jest ich jednak niewiele.

Projekty z wyższej półki, jak podaje serwis RynekPierwotny.com, pojawiają się w miejscach znanych dotąd głównie z budownictwa popularnego, jak Białołęka, Rembertów, Wesoła, Targówek, czy Praga Północ. Warunkiem ich powodzenia na rynku są atrakcyjne ceny.

Klimaty praskie

Największe szanse na realizację takich inwestycji, jak oceniają specjaliści, ma Praga Północ ze względu na postępującą rewitalizację tej dzielnicy. Dodatkowo jej rozwój wpierać będzie lepsza komunikacja z centrum. W niedalekiej przyszłości powstaną na jej terenie stacje drugiej linii metra. Praga staje się coraz bardziej modna, a jej ewolucji sprzyja dodatkowo bliskie sąsiedztwo Śródmieścia.

Krajobraz dzielnicy zmienią niebawem także inwestycje zakrojone na szeroką skalę, jak zabudowa Portu Praskiego. Na terenie Pragi ma szansę stanąć też pierwszy wysokościowiec, dzięki uchwalonemu ostatnio planowi zagospodarowania przestrzennego Dworca Wschodniego. Na inwestycje biurowo-usługowe przewidziane zostały w nim dwie działki od strony Alei Zielenieckiej w pobliżu Stadionu Narodowego. Na jednej z nich Magistrat dopuścił możliwość budowy 160 metrowego wieżowca.

Według analityków, Praga ma największy potencjał rozwoju budownictwa o podwyższonym standardzie. Na jej terenie pojawiają się nowe inwestycje mieszkaniowe i rewitalizowane są istniejące zasoby. –  Centralne położenie Pragi zachęca wiele osób do zakupu mieszkań. W naszej inwestycji przy ulicy Wileńskiej podpisaliśmy umowy już na połowę mieszkań, które mamy w ofercie. W miarę, jak stan zaawansowania budowy jest większy, pojawia się więcej chętnych. Kupujących przyciąga też postępująca w kierunku naszej inwestycji budowa metra. Młodzi ludzie, którzy decydują się na zakup mieszkań w Nowej Wileńskiej niejednokrotnie przenoszą się do nas z innych rejonów miasta, w których mieszkali od dzieciństwa – tłumaczy Michał Wilczewski z firmy Budrem.

Więcej luksusowych projektów

Poza Pragą, dobrym miejscem na droższe projekty według specjalistów może okazać się Wawer ze względu np. na prestiżowy zielony Anin z niską zabudową.

W ostatnich miesiącach, w których stołeczni deweloperzy wykazali się dużą aktywnością, w Warszawie zostało rozpoczętych więcej inwestycji apartamentowych niż zwykle. W drugim kwartale bieżącego roku na warszawskim rynku pojawiło się aż 59 nowych projektów, spośród których aż w 10 powstaną mieszkania w wyższym standardzie.

Według Emmersona największą liczbę nowych mieszkań deweloperzy zaoferowali w dzielnicach, w których już wcześniej aktywność inwestycyjna była duża, tj. w Białołęce, na Woli i Targówku.

Osoby planujące zakup mieszkania w Warszawie muszą liczyć się ze średnim wydatkiem 8,2 tys. zł za metr kwadratowy (dane Emmerson). Jednak w ostatnich miesiącach nie w całej Warszawie ceny spadły. W drugim kwartale tego roku w Śródmieściu, na Pradze Północ, czy we Włochach średnie stawki za metr wzrosły, bo w tych dzielnicach na rynek trafiły oferty z wyższej półki.

o Budrem

BUDREM jest grupą kapitałową z siedzibą w Ostrowie Wielkopolskim, która specjalizuje się w kompleksowej realizacji wysokobudżetowych projektów budowlanych. W ramach prowadzonej działalności, poza wiodącą spółką BUDREM Sp. z o.o. Sp. k., powstały podmioty wyspecjalizowane w pracy o określonym profilu jak: BUDREM Stal Sp. z o.o., zajmująca się produkcją i montażem konstrukcji stalowych, oraz R. Wilczewski W. Zdziabek INWESTYCJE Sp. k., której głównym filarem jest budowa i prowadzenie parków handlowych  MultiBox.

Podstawową działalnością BUDREM od 1990 roku jest samodzielna realizacja dużych obiektów handlowych i przemysłowych oraz całościowa obsługa procesów inwestorskich. Firma posiada profesjonalne zaplecze inżynieryjno – techniczne, organizacyjne oraz finansowe do realizacji inwestycji o każdym charakterze. Prowadzi działalność deweloperską, obejmującą obiekty przemysłowe, handlowe i mieszkaniowe. Jako generalny wykonawca realizuje obiekty budowlane i przemysłowe. Przeprowadziła dotąd ponad 180 projektów budowlanych (w tym salon BMW w Warszawie przy Al. Prymasa Tysiąclecia,  Galeria Ostrovia w Ostrowie Wlkp.).

Budrem realizuje obecnie kompleks mieszkaniowo-handlowy Nowa Wileńska w Warszawie. Przygotowywane są kolejne inwestycje handlowe i mieszkaniowe, m.in. osiedle domów jednorodzinnych, które powstanie na powierzchni ok. 5 ha oraz  kompleks mieszkaniowo–handlowy pod Poznaniem.

Profesjonalna kadra oraz wieloletnie doświadczenie BUDREM zapewniają wysoki poziom obsługi podczas realizacji projektów budowlanych. Gwarancją najwyższej jakości usług świadczonych przez firmę jest wprowadzony w 2002 roku system zarządzania jakością według normy ISO 9001-2000 w zakresie budownictwa ogólnego oraz wykonawstwa konstrukcji stalowych. W 2010 i 2011 roku została przeprowadzona aktualizacja certyfikatu według normy ISO 9001:2008 w zakresie: Nadzór nad wykonywaniem obiektów budownictwa ogólnego. Firma za swoją działalność została uhonorowana nagrodami, m.in. Złoty Pion 1996 za wybudowanie kompleksu biurowo produkcyjnego firmy BIG STAR w Kaliszu, Mister Budownictwa 1999, Gazele Biznesu 2004 oraz Wielkopolska Jakość 2001 i Najwyższa Jakość 2008.