Liga Mistrzów w Fortunie: Czy Borussia wyjdzie z grupy śmierci?

Tagi:

Zaledwie godziny dzielą fanów piłki nożnej od rozpoczęcia pierwszej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. W jej ramach – w dniach 18-19 września – odbędzie się 16 spotkań, spośród których największym zainteresowaniem cieszą się mecze Grupy D, nazwanej przez kibiców „grupą śmierci”. Borussia Dortmund z Lewandowskim, Błaszczykowskim i Piszczkiem w składzie powalczy w niej o awans z tuzami europejskiej piłki: Ajaxem Amsterdam, Realem Madryt i Manchesterem City. Czy mistrz i zdobywca Pucharu Niemiec pokona swoich utytułowanych przeciwników?

Jurgen Klopp – trener piłkarzy z Dortmundu – nie ukrywał po losowaniu grup Ligi Mistrzów, że cieszy się z jego wyników. Czy to tylko dobra mina do złej gry? Okazuje się, że nie, bowiem Borussia jest mocno zmotywowana na osiągnięcie sukcesu, co potwierdza również jej prezes Hans-Joachim Watzke. Grupa jest tak samo trudna, jak atrakcyjna. Możemy zostać bohaterami całej Europy – mówił. Czy tak będzie? Opinie graczy Fortuny są podzielone.

O ile w przypadku typów na pierwsze spotkanie Borussii, obstawiający w kolekturach i za pośrednictwem serwisu internetowego Fortuna zakłady bukmacherskie potwierdzają dobre morale ekipy Lewandowskiego, Błaszczykowskiego i Piszczka, o tyle wyjście niemieckiej drużyny z grupy śmierci nie jest już tak pewne.

Kurs na zwycięstwo niemieckiej drużyny w meczu z Ajaxem Amsterdam wynosi 1,5 w porównaniu z 5,74 na sukces Holendrów. Na Ajax stawia 4,18% typujących, na remis 1,76% – reszta zaś jest za Borussią. Choć aż 94,06% typerów jest przekonanych, że piłkarze z Dortmundu wygrają swój pierwszy mecz, niewielu z nich uważa, że Mistrz Niemiec wyjdzie z grupy śmierci. Zdecydowanym faworytem do zwycięstwa w grupie D jest bowiem Real Madryt, na który stawia niemal 98% osób. Drugie miejsce według obstawiających przypadnie zaś Manchesterowi City (67,44%).

Miejsce Borussii w grupie po pierwszym meczu będzie zależeć od postawy pozostałych drużyn w inauguracyjnych spotkaniach grupy D. Należy pamiętać, że trzy z nich już wcześniej sięgały po puchar Ligi Mistrzów. W meczu Realu Madryt z Manchesterem City, najkorzystniejszym wynikiem dla Dortmundu będzie remis, jednak na taki wynik postawiło jedynie 2,49% graczy Fortuny. W tej parze zdecydowanie większe szanse na zwycięstwo obstawiający dają Realowi (95,45%), wobec 2,07% na wygraną Mistrza Anglii.

„Losowanie grup Ligi Mistrzów przyniosło nam wiele niespodzianek, w tym powstanie „grupy śmierci”. Spotkania w jej ramach z pewnością będą należeć do jednych z najciekawszych i pełne będą sportowych emocji. Trzymamy kciuki za Borussię Dortmund, która po ostatnim wspaniałym sezonie ma już tylko jedno do udowodnienia – że jest kompletną drużyną potrafiącą wygrywać międzynarodowe turnieje. Pamiętajmy jednak, że Liga Mistrzów to aż 8 grup i w każdej z nich znajdują się mocne drużyny. W pierwszej kolejce spotkań zobaczymy także pojedynki Chelsea z Juventusem czy Bayernu Monachium z Valencią. Kibice już nie mogą się doczekać pierwszego gwizdka, podobnie jak my. Które drużyny zostaną liderami swoich grup po pierwszej kolejce spotkań? Dowiemy się już wkrótce” – mówi Jan Štefanek, dyrektor generalny Fortuna zakłady bukmacherskie.

Oto jak prezentują się typy graczy:

Zwycięzca meczu: Wygrana
1. drużyny
Remis Wygrana
2. drużyny
Ajax Amsterdam – Borussia Dortmund

4,18%

1,76%

94,06%

Real Madryt – Manchester City

95,45%

2,49%

2,07%

Zwycięzca grupy D:
Real Madryt

97,60%

Manchester City

1,78%

Borrusia Dortmund

0,62%

Ajax Amsterdam

0,00%


Fortuna zakłady bukmacherskie jest liderem polskiego rynku branży bukmacherskiej.

Fortuna posiada obecnie sieć 474 punkty przyjmowania zakładów, zlokalizowane na terenie całej Polski i zatrudnia ok. 900 pracowników. Przez 15 lat firma działała w Polsce wyłącznie za pośrednictwem tradycyjnych kolektur. Od stycznia 2012 roku Fortuna oferuje także zakłady przez Internet. Spółka jako pierwsza w Polsce otrzymała zgodę na oferowanie zakładów on-line od Ministra Finansów.

Firma jest zaangażowana w działania charytatywne oraz propagowanie odpowiedzialnej gry, a część zysku z zakładów przeznacza na wspieranie rozwoju sportowego młodzieży.

Fortuna zakłady bukmacherskie należy do Fortuna Entertainment Group – największej w Europie Środkowej i Wschodniej grupy prowadzącej zakłady wzajemne, posiadającej 20–letnie doświadczenie na rynku i działającej w Polsce, Czechach oraz na Słowacji i Węgrzech.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu