Bezpieczna Tożsamość od Europ Assistance Polska

W trosce o bezpieczeństwo klientów banków oraz towarzystw ubezpieczeniowych, którzy coraz częściej narażeni są na kradzież tożsamości, Europ Assistance Polska stworzyła nowy produkt – Bezpieczna Tożsamość.

Produkt ten zapewni klientom między innymi pomoc w przypadku utraty lub kradzieży dokumentów i kart płatniczych.

Europ Assistance Polska w odpowiedzi na rosnącą skalę przestępstw kradzieży tożsamości wprowadziła na rynek nowy produkt – Bezpieczna Tożsamość. Jest to program ochrony danych osobowych i pomocy assistance w momencie kradzieży tożsamości. W ramach programu klienci mogą liczyć na dwa rodzaje pomocy: assistance i informacyjną.

– Wyniki badania „infoDok – raport o dokumentach” pokazują, że jedynie w II kwartale 2010 roku zastrzeżono w Polsce 23,5 tysiąca dokumentów. Posługując się fałszywymi dokumentami, przestępcy próbowali wyłudzić pieniądze 1 720 razy, a suma tych prób osiągnęła kwotę 71 milionów złotych. Kradzież tożsamości to coraz poważniejszy problem, z którym zmagają się klienci banków i towarzystw ubezpieczeniowych. Oddanie do dyspozycji klientów tego unikalnego na rynku polskim programu kompleksowej pomocy oraz infolinii pomagającej w ochronie danych osobowych jest odpowiedzią na to zjawisko. Z naszą pomocą klienci będą mogli uniknąć problemów i strat, jakie niesie za sobą kradzież tożsamości – powiedział Ryszard Grzelak, Prezes Zarządu Europ Assistance Polska.

W ramach assistance klienci otrzymają wsparcie polegające na zebraniu niezbędnych informacji, pomocy w zastrzeżeniu dokumentów i kart, a także na udzieleniu informacji na temat dalszego postępowania i ochrony jego tożsamości. Co więcej, w ramach przysługujących świadczeń klienci otrzymają również pomoc w uzyskaniu nowych dokumentów lub kart, a za granicą pomoc w uzyskaniu dokumentów zastępczych, pomoc tłumacza, a także pożyczkę na poczet niezbędnych wydatków w razie utraty środków płatniczych. Europ Assistance Polska pomoże również w sprawdzeniu historii kredytowej i wypełnieniu wniosku o raport w Biurze Informacji Kredytowej. Raport taki pozwoli wykryć ewentualne próby posłużenia się danymi osobowymi klienta w celu zaciągnięcia kredytu.

W ramach pomocy informacyjnej klienci otrzymają szczegółowe informacje dotyczące ochrony danych osobowych, zastrzeżenia kart płatniczych i kredytowych, wyrobienia nowych dokumentów tożsamości, a także na temat bezpieczeństwa i ochrony tożsamości w sieci.

Bezpieczna Tożsamość to kolejny innowacyjny produkt od Europ Assistance Polska stworzony w ramach idei Assistance 2.0 – kompleksowych i zaawansowanych technologicznie rozwiązań assistance nowej generacji. Wcześniej firma wprowadziła na rynek m.in. platformę Concierge i aplikację mobilną mPomoc.

1 Bezpieczna Tożsamość, Europ Assistance, Ryszard GrzelakGrupa Europ Assistance, twórca idei assistance i założyciel tej branży na świecie, powstała w 1963 roku. Dziś jest jednym z liderów w zakresie kompleksowych usług assistance – niesienia natychmiastowej pomocy przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, w każdym miejscu na świecie. Corocznie Grupa Europ Assistance interweniowała w ponad 11 milionach spraw, w 208 krajach na 5 kontynentach.

Działalność Grupy Europ Assistance obejmuje szeroko rozumianą pomoc assistance przede wszystkim w czterech dziedzinach: Podróż, Zdrowie, Samochód, Dom i Rodzina. Jednym z priorytetowych obszarów jej wzrostu jest stałe rozszerzanie palety usług z zakresu assistance medycznego, uwzględniających zmieniające się preferencje klientów oraz trendy społeczno-demograficzne, wynikające m.in. z postępującej urbanizacji, wzrostu mobilności społeczeństwa oraz rosnącej średniej długości życia.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu