ROBYG wzniesie kolejny budynek na Lawendowych Wzgórzach

Grupa ROBYG otrzymała pozwolenie na budowę VI etapu osiedla Lawendowe Wzgórza, położonego w gdańskiej dzielnicy Jasień. Deweloper planuje zakończenie realizacji tej części inwestycji w IV kwartale 2013 roku.

W ramach inwestycji powstaną 82 lokale, z czego 21 zostało już zakontraktowanych#. Mieszkania w ramach tej inwestycji są w już sprzedaży, a klienci mogą je nabyć w atrakcyjnych cenach w programie Rodzina Na Swoim, prezentowanych między innymi podczas targów mieszkań.

Osiedle Lawendowe Wzgórza w Gdańsku–Jasieniu, to zespół apartamentów utrzymanych w nowoczesnym i eleganckim stylu. W ofercie dewelopera dostępne są lokale mieszkalne o powierzchni od 31 do 89 m kw., a także domy jedno- i wielorodzinne.

„Lawendowe Wzgórza to doskonała propozycja dla amatorów mieszkania i wypoczynku w kameralnym otoczeniu. Jednocześnie, ze względu na korzystną lokalizację, doskonałą infrastrukturę i połączenie ze śródmieściem, mieszkańcy mogą korzystać z uroków Gdańska, w tym restauracji, pubów oraz kin czy teatrów. Co istotne, pobliska obwodnica gwarantuje szybki i łatwy dojazd do innych nadmorskich miejscowości. Z myślą o rodzinach, ROBYG wybudował na terenie osiedla przedszkole. Dzięki temu, że młodzi rodzice mogą zapisać swoje pociechy do placówki tuż za rogiem, koledzy z podwórka będą znać się już od najmłodszych lat. Zaledwie 15 minut zajmuje dojazd z Lawendowego Wzgórza do miejsc wspólnej rodzinnej rozrywki – gdańskiego ZOO, lodowiska oraz teatru „Miniatura”. Jesteśmy pewni, że dzięki zaletom osiedla, mieszkania w kolejnych etapach inwestycji będą się cieszyć zainteresowaniem” – powiedziała Anna Wojciechowska, dyrektor ds. sprzedaży w gdańskim oddziale Grupy ROBYG.

Dzięki temu, że ROBYG wybudował na terenie osiedla Lawendowe Wzgórza Niepubliczne Przedszkole Artystyczne „Fantazja”, mieszkańcy oszczędzą cenny czas i pieniądze Deweloper opłaci koszty za 1 rok uczęszczania dziecka do przedszkola, co jest równowarte opłatom w wysokości około 590 zł miesięcznie. Pierwsze dzieci korzystają z placówki już od początku września. Początkowo zostało uruchomione przedszkole z miejscami dla 75 dzieci, w dalszej kolejności zostanie otwarty żłobek dla 48 maluchów.

Inwestycja Lawendowe Wzgórza jest projektem utrzymanym w nowoczesnym i minimalistycznym stylu. Charakteryzuje się wysokim standardem wykończenia i dbałością o detale. Niska kameralna zabudowa odznacza się estetyką, a zastosowane materiały są wysokiej jakości. Jasne kolory, szlachetne kamienie i przemyślane rozwiązania architektoniczne podnoszą atrakcyjność oferty. W wykończeniu uwzględniono cichobieżne windy oraz nowoczesne szklane balustrady.

Oprócz osiedla Lawendowe Wzgórza, Grupa ROBYG zaangażowana jest jeszcze w dwie inwestycje w Gdańsku:

  • W ramach projektu Słoneczna Morena Grupa przewiduje wybudowanie zróżnicowanych architektonicznie osiedli mieszkaniowych, składających się z domów typu bliźniak, apartamentowych willi miejskich, domów wielorodzinnych.
  • Albatross Towers to zespół 17-piętrowych wież w Gdańsku, wykonany ze szlachetnych materiałów wykończeniowych, łączących część mieszkalną z dwupoziomowym garażem podziemnym oraz dużą ilością balkonów i loggii z widokiem na Zatokę Gdańską.

Kontraktacja mieszkań ROBYG w I półroczu 2012 wyniosła 552 lokale (z uwzględnieniem rezygnacji), wobec odpowiednio 530 i 287 umów w I półroczu 2011 i 2010 roku. Aktualnie spółka ROBYG posiada 15 aktywnych etapów inwestycji mieszkalnych w Warszawie oraz Gdańsku. Plan Grupy zakłada sprzedaż 1000 mieszkań w całym 2012 roku.

Grupa ROBYG należy do czołówki polskich deweloperów pod względem liczby sprzedanych mieszkań. W ciągu 12 lat działalności firma zrealizowała 7 wieloetapowych inwestycji, obejmujących łącznie około 2670 lokali (do czerwca 2012 roku).

W połowie 2012 roku ROBYG miał 9 aktywnych inwestycji w toku i około 1133 lokale w swojej ofercie. W Warszawie Grupa prowadzi 5 inwestycji mieszkaniowych: Nowa Rezydencja Królowej Marysieńki, Osiedle Zdrowa, City Apartments, Osiedle Kameralne i Young City oraz jeden projekt komercyjny, ROBYG Business Center w Wilanowie. Natomiast w Gdańsku spółka realizuje 3 inwestycje: Lawendowe Wzgórza, Słoneczna Morena i Albatross Towers.

ROBYG SA jest notowana na głównym parkiecie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie od listopada 2010 roku.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu