Przejdź do treści

Riverbed integruje aplikację Stingray Traffic Manager z rozwiązaniem VMware vFabric™ Application Director™

Riverbed Technology, firma zajmująca się poprawą wydajności sieci, ogłosiła integrację kontrolera dostarczania aplikacji (ADC) Riverbed® Stingray™ Traffic Manager z rozwiązaniem do konfiguracji aplikacji w chmurze hybrydowej – VMware® vFabric™ Application Director™. Połączenie możliwości optymalizacyjnych kontrolera Stingray Traffic Manager z automatyzacją działań jaką niesie ze sobą VMware vFabric Application Director umożliwia konsumentom tworzenie projektów aplikacji, które mogą zostać użyte do dostarczania i skalowania wielowarstwowych aplikacji szybciej i sprawniej w środowisku chmury hybrydowej. Wspomniane modele aplikacji mogą wykorzystywać funkcjonalności kontrolera ruchu Stingray w celu zapewnienia większej mobilności w obrębie usług oferowanych w chmurze oraz powtarzających się wdrożeń poszczególnych aplikacji przy zachowaniu standardowych ustawień.

Rozwój aplikacji i ich mobilności sprawia, że stają się one coraz bardziej złożone w konsekwencji wzrostu zainteresowania rozwiązaniami w chmurze. Zapotrzebowanie na aktualizacje w czasie rzeczywistym jest zmienne, a wzrost oczekiwań użytkowników w stosunku do ich dostępności i niezawodności wywiera presję na ich twórcach. Wyzwania te pochłaniają czas oraz mogą być kosztowne dla przedsiębiorstw, które wdrażają i aktualizują aplikacje działające w chmurze. Stingray Traffic Manager to rozwiązanie, które przyśpiesza, automatyzuje, wspiera i pomaga dostosować chmurę w sposób efektywny kosztowo.

VMware vFabric™ Application Director to rozwiązanie wspierające dostarczanie aplikacji dla chmur hybrydowych, upraszczające tworzenie schematów wdrożeń aplikacji i ich przenoszenie. Wraz z integracją oprogramowania Stingray Traffic Manager z rozwiązaniem vFabric Application Director, deweloperzy mogą w prosty sposób – dzięki opcji „drag and drop” – przyspieszać i regulować obciążenie aplikacji działających w chmurze.  Rozwiązanie to jest dostępne w sklepie Cloud Application Management Marketplacebeta, który pozwala partnerom VMware, klientom i społecznościom użytkowników końcowych tworzyć i udostępniać projekty aplikacji, które można przenosić w obrębie różnych typów chmur. Dzięki temu zespoły odpowiedzialne za aplikacje i infrastrukturę sieci mogą korzystać z elastycznego środowiska współpracy wdrażając nowoczesne strategie IT w zakresie dostarczania aplikacji w chmurze.

Riverbed planuje także wykorzystywać produkty innych twórców w VMware’s Cloud Applications Management Marketplacebeta w celu rozszerzenia rozwiązania. Pierwszym producentem, który rozpoczął współpracę jest Zend, dostawca oprogramowania i usług w zakresie tworzenia, wdrażania i zarządzania krytycznymi dla firm aplikacjami PHP w chmurze. W wyniku współpracy pomiędzy firmami powstał projekt dla sklepu Magento E-Commerce na serwerze Zend przy wsparciu Riverbed. W rezultacie klienci, którzy potrzebują wysokowydajnych aplikacji PHP w chmurze, będą mogli używać nowych projektów opracowanych przez Riverbed i Zend – tym samym zaoszczędzić czas i zasoby potrzebne do opracowania aplikacji.

Zaprojektowany dla chmury kontroler ADC firmy Riverbed jest kompleksowym rozwiązaniem warstwy siódmej, które można w prosty sposób wdrożyć w prywatnych, publicznych i hybrydowych chmurach. Oprogramowanie Stingray Traffic Manager oferuje przy tym proste przygotowywanie skryptów, intuicyjny interfejs użytkownika oraz rozbudowane API, które pozwala zarządzać nim jak typową aplikacją i dostarczać na zasadzie usługi. Dzięki temu lepiej sprawdza się jako rozwiązanie przyśpieszające działanie wielowarstwowych aplikacji w wirtualnym środowisku lub chmurze niż sprzętowe równoważenie obciążenia.

Materiały dodatkowe:

  • Riverbed-VMware Partnership
  • Stingray Traffic Manager dostępny w VMware Cloud Application Management Marketplacebeta
  • Reference Java application blueprint fronted by Stingray Traffic Manager
  • Facebook
  • LinkedIn
  • Riverbed Blog
  • Riverbed Community
  • Twitter (@Riverbed)
  • YouTube

O Riverbed

Riverbed Technology jest specjalistą w dziedzinie poprawy wydajności infrastruktury IT. Dzięki rozwiązaniom Riverbed, firmy mogą skutecznie realizować kluczowe inicjatywy, takie jak: wirtualizacja, konsolidacja, cloud computing oraz strategie awaryjnego odzyskiwania danych (disaster recovery), nie narażając się na utratę wydajności oraz zapewniając wgląd w aplikacje i sieci bez potrzeby zwiększenia przepustowości. Tysiące przedsiębiorstw prowadzących działalność w rozproszonych lokalizacjach używa rozwiązań Riverbed by przyspieszyć swoją infrastrukturę IT i obniżyć koszty. Dodatkowe informacje o Riverbed (Nasdaq: RVBD) dostępne są na www.riverbed.com.