VENTURION INVESTMENT FUND oraz PCH CAPITAL inwestują wspólnie w POLSKIE JADŁO

VENTURION INVESTMENT FUND oraz PCH CAPITAL po ostatnich zakupach posiadają łącznie 1.598.000 akcji POLSKIE JADŁO S.A., które stanowią 3,42% w kapitale zakładowym oraz 3,17% w ogólnej liczbie głosów.

VENTURION INVESTMENT FUND S.A. poinformowała, że w dniach 6-7 września 2012 roku nabyła za pośrednictwem pośrednio zależnej spółki cypryjskiej 800.000 akcji POLSKIE JADŁO S.A., które stanowią 1,71% w kapitale zakładowym i 1,59% w głosach. Łączna wartość inwestycji wyniosła 376.605,29 zł.

PCH CAPITAL S.A. (podmiot dominujący wobec VIF S.A.) posiada 798.000 akcji POLSKIE JADŁO S.A., które stanowią 1,71% w kapitale zakładowym oraz 1,58% w głosach.

POLSKIE JADŁO S.A., spółka notowana na rynku regulowanym GPW, jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych podmiotów operujących w sektorze usług gastronomicznych w Polsce. Działalność powstałej w 1996 roku spółki przez 10 lat koncentrowała się na rozwoju sieci restauracji „Chłopskie Jadło”. Po ich sprzedaży w 2006 roku pozyskane środki zostały zainwestowane w budowę i zarządzanie nowymi sieciami restauracji, gościńców i pierogarni funkcjonującymi w autorskim modelu franczyzowo-operatorskim pod marką „Polskie Jadło”.

Drugim segmentem działalności firmy, rozwijanym od 2004 roku, jest produkcja i sprzedaż ekskluzywnych wyrobów kuchni polskiej sprzedawanych obecnie pod marką „Polskie Jadło”. Wśród nich znajdują się zarówno tradycyjnie wyrabiane wędliny i wyroby wekowane takie jak polskie zupy, pasztety oraz inne dania gotowe. Polskie Jadło opiera swą produkcję na tradycyjnych recepturach, pozbawionych jakichkolwiek uszlachetniaczy i środków konserwujących.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu