Przejdź do treści

SFERIS promuje zakup legalnego oprogramowania

W poniedziałek 10 września rusza nietypowa kampania radiowa promująca zakup legalnego oprogramowania firmy Microsoft. Sieć salonów komputerowych SFERIS zachęca do nabywania oryginalnego systemu Windows oraz pakietu Office.

Materiały zachęcające do nabycia oryginalnego oprogramowania będzie można usłyszeć na antenie kilku rozgłośni radiowych w kraju między innymi: RMF, Radia ZET i RMF MAXXX oraz w rozgłośniach regionalnych. Cztery spoty przedstawiają typową sytuację, jaka może spotkać użytkownika nielegalnego oprogramowania, gdy dojdzie do awarii sprzętu, spowodowanej korzystaniem z pirackich wersji programów. Nielegalne oprogramowanie jest często przyczyną pojawienia się usterek bądź nawet całkowitego zniszczenia sprzętu, co wiąże się z utratą danych. Może także ułatwiać przestępcom włamanie na internetowe konto bankowe użytkownika i kradzież zgromadzonych tam oszczędności.

Wielu użytkowników sprzętu komputerowego nie jest świadomych zagrożenia, na jakie wystawia się, ściągając na swój komputer pirackie wersje programów, zwłaszcza jeżeli komputer służy do pracy i posiadamy na nim wiele cennych informacji. Oprócz kosztów finansowych dotkliwą konsekwencją korzystania z nielegalnego software-u może okazać się np. utrata rodzinnych zdjęć i filmów, których nie będzie można odzyskać. Akcja promocyjna ma z jednej strony uświadomić użytkownikom komputerów, że zagrożenie utraty danych jest bardzo realne, z drugiej zaś zachęcić do zakupu legalnego oprogramowania w sieci salonów komputerowych SFERIS – powiedziała Edyta Wrzosowska, Dyrektor Marketingu w SFERIS.

Według danych zawartych w najnowszym wydaniu Światowego Badania Piractwa Komputerowego na całym świecie 57% użytkowników przyznaje się do korzystania z pirackiego oprogramowania, co wiąże się ze stratą 63,4 mld USD, jaką ponoszą dostawcy programów komputerowych. Ten sam raport w części dotyczącej Polski wskazuje na 53 proc. udział oprogramowania pochodzącego z nielegalnego źródła w całości oprogramowania użytkowanego w 2011 roku. Raport przygotowany przez BSA odnotowuje, że w Europie Środkowo-Wschodniej 56% osób zajmujących wysokie stanowiska w biznesie przyznaje się do korzystania z pirackich wersji programów. Klienci sieci salonów komputerowych SFERIS mają możliwość zakupu szerokiej gamy legalnych programów dostosowanych do indywidualnych potrzeb użytkownika.

Kampania potrwa miesiąc i zakończy się 12 października.

 

1 Edyta Wrzosowska, SferisSferis jest dynamicznie rozwijającą się specjalistyczną siecią sprzedaży detalicznej oferującą urządzenia IT i RTV/AGD. Do końca 2012 r. na terenie całej Polski sieć liczyć będzie aż 200 punktów i salonów. Sferis istnieje na rynku od 1992 roku. Od 2007 należy do notowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych Grupy ACTION S.A. Wartość spółki budują przede wszystkim salony własne zlokalizowane w najbardziej prestiżowych centrach handlowych największych miast w Polsce, ale także salony partnerskie i stoiska typu „wyspa”. Sferis w swoich salonach oferuje atrakcyjną gamę produktów i usług dostosowaną do najnowszych trendów w nowych technologiach. W myśl hasła sieci: „Zaufaj Ekspertom” wykwalifikowany personel Doradców, stale podnoszący swoje kompetencje, dba o maksimum satysfakcji Klienta. Sferis w swojej strategii kładzie szczególny nacisk na rozwój rentownej sieci franczyzowej obejmującej swym zasięgiem obszar całej Polski oraz e-commerce. Spółka rozbudowuje o kolejne funkcjonalności swój sklep internetowy www.sferis.pl. Coraz większą popularnością cieszy się uruchomiony Sferis Outlet (sferis.pl ) z końcówkami serii sprzętu IT i RTV/AGD markowymi zegarkami i artykułami kosmetycznymi. Oferta outletu jest cały czas poszerzana o nowe działy. Ważnym atutem w rozwoju kolejnych projektów e-commerce jest fakt korzystania przez spółkę z jednego z najnowocześniejszych centrów logistycznych w Polsce pozwalającego na bezproblemową obsługę tysięcy zamówień dziennie. Sieć Sklepów Sferis zdobyła wyróżnienie kupujących „Złoty Laur Klienta” w kategorii „Sklepy Komputerowe” (2010,2011,2012) oraz w latach 2011 i 2012 została Laureatem Konkursu „Bezpieczny eSklep”, którego celem jest promocja dobrych praktyk gospodarczych w handlu elektronicznym, a w szczególności jakości i rzetelności świadczonych przez sklepy internetowe usług.