Przejdź do treści

Polycom i IBM Research wspólnie opracują rozwiązania wideo nowej generacji

Polycom, globalny lider w dziedzinie standardowej komunikacji zunifikowanej (UC), poinformował, że wspólnie z firmą IBM Research opracuje rozwiązania nowej generacji, które przyspieszą rozwój chmurowych aplikacji do współpracy wideo, tym samym dostosowując je do potrzeb kluczowych rynków sektorowych i sieci społecznościowych. Coraz więcej przedsiębiorstw chce korzystać z „wideo jako usługi” (VaaS) w modelu chmury prywatnej, publicznej i hybrydowej. Wychodząc naprzeciw tym zapotrzebowaniom Polycom i IBM Research w ramach nowej inicjatywy będą badać i rozwijać technologie, które wykorzystają platformę Polycom® RealPresence® oraz chmurowy przekaz wideo w czasie rzeczywistym.

Polycom i IBM Research zadbają o to, aby rozwiązania wideo Polycom RealPresence działały optymalnie nawet w najbardziej rygorystycznych środowiskach chmurowych. Nowe rozwiązania zapewnią najwyższy poziom bezpieczeństwa, wydajności, niezawodności i możliwość szybkiego skalowanie systemów zarówno w górę jak i w dół. Firmy planują zwiększyć zgodność operacyjną między standardowymi i niestandardowymi środowiskami wideo, w tym społecznościowymi aplikacjami wideo. Ma to umożliwić prowadzenie spotkań wideo bez względu na sieć, platformę, urządzenie lub protokół. Inicjatywa kładzie szczególny nacisk na mobilną współpracę społecznościową z wykorzystaniem wideo.

Firmy Polycom i IBM Research zamierzają stworzyć rozwiązanie, które skupi się na dostarczanych za pośrednictwem chmury procesach biznesowych wspomaganych przez komunikację CEBP (Communications Enabled Business Processes – działania biznesowe, które można realizować efektywniej dzięki aplikacjom komunikacyjnym). Sygnalizacja obecności w połączeniu z zaawansowanym routingiem i zgodnością operacyjną stwarza nowe możliwości w różnych segmentach rynku, na przykład w branży ubezpieczeń, centrów telefonicznych, ochrony itd. Dzięki temu będzie można rozszerzyć zakres zastosowań rozwiązań wideo RealPresence.

„W naszej współpracy z IBM najważniejsze jest położenie fundamentu pod kolejne rozwiązania RealPresence w chmurze. Opracowujemy technologie pomagające klientom lepiej komunikować się, współpracować i zwiększać produktywność dzięki chmurowym aplikacjom do współpracy wideo” — powiedział Sudhakar Ramakrishna, prezes działu produktów i usług, Polycom. „Współpraca z IBM to kolejny krok w kierunku osiągnięcia naszego celu, którym jest łączenie użytkowników każdej platformy i każdego urządzenia”.

„Wspólnie z firmą Polycom pomagamy klientom przygotować się na nowe wyzwania, bez względu na to, czy wybiorą lokalne rozwiązanie wideo, czy też model chmury prywatnej, publicznej albo hybrydowej” — powiedział Ken King, wiceprezes ds. rozwoju biznesowego w IBM Research. „Ostatecznie chodzi o to, aby pomóc firmie Polycom w opracowaniu innowacyjnych produktów wideo na platformie chmurowej, które umożliwią stworzenie rozwiązań dla różnych sektorów rynkowych. Dzięki współpracy z Polycom pomożemy klientom efektywniej współpracować i szybciej podejmować decyzje”.

Wspólnie opracowane rozwiązania zostaną wprowadzone do przyszłych produktów wideo Polycom RealPresence, m.in. przeznaczonych dla przedsiębiorstw, które są zainteresowane chmurami prywatnymi lub hybrydowymi oraz dla dostawców usług, którzy chcą dostarczać rozwiązania VaaS za pośrednictwem chmury publicznej firmom każdej wielkości.

Dzisiejsze oświadczenie oznacza rozszerzenie globalnego partnerstwa Polycom i IBM, które obejmuje integracje produktów, a także usługi pomagające w instalowaniu, integrowaniu i konserwowaniu standardowych rozwiązań wideo Polycom w środowiskach komunikacji zunifikowanej. Więcej informacji o partnerstwie Polycom i IBM oraz o zintegrowanych produktach można znaleźć pod adresem www.polycom.com/ibm.

Rozwiązania wideo Polycom RealPresence i VaaS

Rozwiązania wideo Polycom RealPresence, od oprogramowania do urządzeń mobilnych i laptopów po systemy pokojowe i sale immersyjne, są oparte na platformie Polycom® RealPresence® – kompleksowej i zgodnej operacyjnie infrastrukturze UC do uniwersalnej współpracy wideo. Platforma obejmuje infrastrukturę wideo klasy operatorskiej dla usług lokalnych lub świadczonych za pośrednictwem chmur prywatnych i publicznych, które mogą skalować się do dziesiątek tysięcy firm przy zachowaniu bezpieczeństwa, niezawodności i łatwości zarządzania. RealPresence przekształca „wyspy” systemów komunikacyjnych w spójne środowisko, w którym bezpieczna współpraca wideo staje się dostępna dla wszystkich upoważnionych pracowników — mobilnych, zdalnych i lokalnych.

Niezależna firma badawcza Forrester Research Inc. przyznała firmie Polycom tytuł lidera w dziedzinie konferencji wideo i sklasyfikowała ją najwyżej pod względem „bieżącej oferty” oraz „strategii” w swoim sierpniowym raporcie „The Forrester Wave™: Room-Based Videoconferencing, Q3 2012”. Polycom otrzymał najwyższe oceny w takich kategoriach jak: wygoda i intuicyjność obsługi, zgodność operacyjna, plany produktowe, partnerzy, bezpieczeństwo i zgodność z przepisami. Ponadto według niedawnych raportów kilku analityków branżowych Polycom znów zwiększył udział w rynku współpracy wideo, zyskując niemal 8 proc. w pierwszej połowie 2012 r.

Polycom – informacje

Polycom jest globalnym liderem w dziedzinie opartych na otwartym standardzie rozwiązań komunikacji zunifikowanej (UC) do współpracy głosowej i wideo, wdrożonych u ponad 415 tysięcy klientów na całym świecie.  Siłą napędową rozwiązań Polycom są platforma Polycom® RealPresence®, wszechstronna architektura oraz interfejsy oprogramowania obsługujące szeroki zakres aplikacji komunikacyjnych, biznesowych, mobilnych i chmurowych oraz urządzeń. Razem stanowią one doskonałe narzędzie umożliwiające bezpieczną współpracę wideo we wszystkich środowiskach. Polycom wraz z ekosystemem partnerskim obejmującym ponad 7 tysięcy partnerów oferuje rozwiązania komunikacji zunifikowanej zapewniające klientom wygodę użytkowania, interoperacyjność oraz najniższe łączne koszty użytkowania (TCO). Więcej informacji o firmie Polycom można znaleźć pod adresem www.polycom.com lub w serwisach Twitter, Facebook i LinkedIn.