Przejdź do treści

„Luther” – najnowszy sezon kultowego serialu premierowo w ale kino+

We wrześniu ale kino+ zaprasza na 2. sezon brawurowego brytyjskiego serialu „Luther”, uznanego za jedną z najlepszych produkcji kryminalnych ostatnich lat.

W roli głównej Idris Elba podziwiany za kreację w „Prometeuszu” Ridley’a Scotta, zdobywca Złotego Globu, nominowany do Emmy i Satelity.

Widzowie ale kino+ zobaczą dwa pełnometrażowe odcinki 2. sezonu serialu „Luther” w niedziele 19 i 26 września, od godziny 20:10. Już pierwszy sezon serialu cieszył się ogromnym powodzeniem wśród widzów, potwierdzonym wysokimi wynikami oglądalności. Produkcja zebrała entuzjastycznie recenzje prestiżowych mediów w wielu krajach. Hollywood Reporter napisał: „Mocne scenariusze i świetna obsada, z akcentem na Idrisa Elbę, (…) składają się na porywający, inteligentny serial”. Po niedawnej brytyjskiej i amerykańskiej premierze 2 sezonu kreacją Idrisa Elby zachwyciły się m.in. New York Times: „Już po pięciu minutach wiesz, że to jest właśnie ten gliniarz, którego chcesz oglądać” i The Telegraph: „(Elba) stał się mistrzem telewizyjnych zbliżeń. Sposób, w jaki używa mimiki, by wyrazić poczucie winy, ból, albo zauroczenie kobietą, robi wielkie wrażenie”.

2. sezon serialu rozpoczyna się, gdy po przerwie, spowodowanej dramatycznymi przeżyciami osobistymi, genialny detektyw John Luther (Idris Elba) powraca do służby w szeregach londyńskiej policji. Zostaje przyjęty do pracy w nowej jednostce policji, powołanej do rozwiązywania najtrudniejszych spraw i seryjnych przestępstw, a u jego boku ponownie staje bezgranicznie lojalny sierżant Justin Ripley. Luther rzuca się w wir pracy, tropi morderców, ale podejmuje także niebezpieczną próbę wyrwania ze świata prostytucji nastoletniej córki znajomych, Jenny. Życie przepełnionego poczuciem misji Johna Luthera nigdy nie było proste, a sprawy zawodowe zawsze miały duży wpływ na jego prywatne doświadczenia. Nie inaczej stanie się i tym razem. Jenny okaże się dla Luthera namiastką utraconej rodziny stracił, ale cena, którą przyjdzie mu zapłacić za ocalenie dziewczyny będzie wysoka.

Główny bohater serialu – John Luther to genialny detektyw zmagający się z ciemną stroną ludzkiej natury. Ściga morderców i psychopatów, lecz sam nie jest wolny od zła. Odnosi sukcesy w śledztwach, walcząc jednocześnie z własnymi demonami. Podczas gdy inni podziwiają jego błyskotliwą inteligencję i niezwykłą intuicję on pogrąża się w autodestrukcji. Za przenikliwym umysłem Luther skrywa bowiem skomplikowaną, porywczą i namiętną naturę. To ona sprawia, że równie skory jest do aktów współczucia, jak i wybuchów agresji. Jego pragnienie wymierzania sprawiedliwości graniczy z obsesją – nie waha się łamać prawo i omijać procedur, gdy w grę wchodzi kwestia ukarania winnego.

Tytułową rolę Johna Luthera zagrał Idris Elba, aktor znany m.in. z kreacji Stringer Bella w „Prawie ulicy” czy występu w najnowszym filmie Ridleya Scotta „Prometeusz”. Wcześniej za drugoplanową rolę w „American Gangster”, także wyreżyserowanym przez Scotta, otrzymał nominację do Screen Actors Guild Award. W 2011 zabłysnął występem w komiksowej superprodukcji „Thor” w reżyserii Kennetha Branagha, a w 2012 roku, za fenomenalną kreację w „Lutherze”, Elba otrzymał swój pierwszy Złoty Glob. Ku radości wiernych fanów, którym aktor dziękował odbierając statuetkę, BBC zdecydowało się na wyprodukowanie drugiego sezonu serialu, w dwóch formatach: 4-odcinkowym z krótszymi epizodami lub z 2 pełnometrażowymi odcinkami. Właśnie tę drugą wersję we wrześniu obejrzą widzowie ale kino+. Producenci filmu planują już trzeci sezon serialu „Luther”. Mówi się też o możliwej wersji kinowej. Jedno jest pewne – dziś Hollywood stoi przed Idrisem Elbą otworem.

Emisje premierowych odcinków 2 sezonu serialu „Luther” : w środy 19 i 26 września, godz. 20.10

ale kino+

Żadnych ale – samo kino!

1 ale kino+, LutherFilmowy kanał ale kino+ odkrywa przed widzem pełną panoramę światowej kinematografii w jakości HD: najlepsze produkcje amerykańskie i europejskie, w tym najnowsze seriale, festiwalowe odkrycia ze wszystkich kontynentów i kultowe pozycje klasyki. ale kino+ to 250 seansów filmowych miesięcznie, codzienna premiera o 20:10, możliwość wyboru wersji językowej (lektor lub napisy) i emisje w formacie 16:9. Program jest nadawany od 8:00 do 6:00 rano. Stacja nie przerywa filmów reklamami. Od 2005 roku jest współorganizatorem festiwalu Filmy Świata ale kino+.

Kanał ale kino+ jest dostępny – spośród platform cyfrowych – wyłącznie w CYFRZE+ oraz w najlepszych sieciach kablowych w całej Polsce. Zasięg techniczny wg Nielsen Audience Measurement to 4,4 mln gospodarstw domowych. ale kino+ istnieje od 1999 roku. Producentem jest spółka CANAL+ Cyfrowy S.A., operator platformy CYFRA+ i nadawca telewizyjnych kanałów premium: CANAL+ HD, CANAL+ FILM HD, CANAL+ SPORT HD, CANAL+ GOL HD, CANAL+ WEEKEND HD i CANAL+ 3D oraz tematycznych: ale kino+, PLANETE+, kuchnia+, DOMO+, MiniMini+, teleTOON+/HYPER+.