Przejdź do treści

Platforma n – transmisja meczu Polska – Czarnogóra

Biorąc pod uwagę niejasną sytuację prawną oraz stanowisko przedstawione przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji, platforma n podjęła decyzję o nieoferowaniu swoim użytkownikom transmisji meczu Polska – Czarnogóra w systemie PPV.

Jako prawdziwi miłośnicy sportu, mając na uwadze najlepszy interes polskich fanów, mamy gorącą nadzieję, że ogólnodostępna i niewymagająca dodatkowych dopłat telewizja wraz z właścicielem praw będą w stanie wypracować satysfakcjonujące porozumienie w sprawie transmisji meczu. W czym gorąco  kibicujemy razem z kibicami polskiej reprezentacji.

O platformie n

Platforma n to największa platforma satelitarna HD w Polsce, obecna na rynku od 12 października 2006 roku. Należy do ITI Neovision, spółki zależnej Grupy TVN, jednej z wiodących grup w branży mediów i rozrywki w Polsce. Platforma n jako pierwsza w Polsce oferuje widzom kanały nadawane w wysokiej rozdzielczości i cyfrową jakość rozrywki – a wszystko to kodowane w standardzie MPEG4.

Wyjątkowa oferta dla Abonentów obejmuje m.in. zdalne programowanie dekodera n przez Internet lub telefon komórkowy, obsługę on-line, pierwszy w Polsce serwis VOD wśród platform cyfrowych, rewolucyjną usługę Multiroom HD, umożliwiającą oglądanie ulubionych programów na kilku telewizorach jednocześnie oraz  inne innowacyjne usługi.

Jako lider wśród dostawców telewizji DTH, platforma n wprowadziła w listopadzie 2011 usługę OTT pod nazwą nVOD NET, umożliwiającą przekształcenie dekodera w prawdziwe, multimedialne centrum domowej rozrywki.

Platforma n na koniec 2 kwartału 2012 r. posiadała bazę liczącą 983 000 abonentów.