Perspektywy.pl – wszystko dla maturzystów

6 września 2012 r. o godz. 0:00 uruchomiona została nowa odsłona portalu edukacyjnego Perspektywy.pl. Jest to obecnie jedyna platforma internetowa w Polsce zawierająca pełną bazę wszystkich studiów prowadzonych przez polskie uczelnie – wraz ze szczegółowymi zasadami rekrutacji na rok akademicki 2013/14 oraz możliwością ich porównywania.

Główną nowością jest rozbudowana wyszukiwarka studiów, umożliwiająca przeszukanie prawie 8,2 tys. programów studiów. Mechanizm wyszukiwawczy pozwala przeglądać ofertę studiów I, II stopnia oraz jednolitych magisterskich na 150 uczelniach publicznych i 300 niepublicznych. Użytkownicy mogą przeglądać bazę według kierunków, trybu studiowania, typu uczelni, a także w układzie geograficznym (interaktywna mapa). Dodatkowo uczelnie są powiązane ze swoimi profilami na Facebooku.

Unikalną funkcjonalnością wyszukiwarki jest możliwość porównywania wymagań rekrutacyjnych na poszczególne kierunki studiów w roku akademickim 2013/14, czyli reguł obowiązujących tegorocznych uczniów klas maturalnych.

W nowej odsłonie portalu przebudowany został dział rankingów. Użytkownicy mają możliwość wszechstronnego przeglądania rankingów najlepszych uczelni w kraju, programów MBA oraz szkół ponadgimnazjalnych – przygotowanych profesjonalnie przez Fundację Edukacyjną „Perspektywy”. Nowy kształt otrzymał także dział „Matura”.

Portal przeszedł lifting wizualny. Stronę główną podzielono na strefy tematyczne adresowane do poszczególnych grup użytkowników: gimnazjalistów, licealistów i studentów. Przebudowano też menu główne, które intuicyjnie prowadzi po treściach informacyjno-poradniczych portalu.

Portal Perspektywy.pl funkcjonuje od 8 września 2008 r. Co miesiąc odwiedza go ponad 250 tys. unikalnych użytkowników, w znakomitej większości maturzystów i studentów. Jak napisał jeden z nich: – Jeśli chodzi o edukację to przekonałem się, że czego nie ma na portalu Perspektyw, tego nie ma wcale :)

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu