Przejdź do treści

OPtymalnie, czyli idealnie

Sufity podwieszane z rodziny OP to ekologiczne produkty najwyższej jakości, które zapewniają optymalny komfort oraz ergonomię we wnętrzach zróżnicowanych pod względem funkcji i przeznaczenia

Sufity podwieszane z rodziny OP marki Armstrong to białe, laminowane płyty mineralne o specjalnie obniżonej gęstości wełny mineralnej, uzyskanej dzięki najnowszej technologii. Ze względu na swoje walory techniczne, funkcjonalne i estetyczne, idealnie wpisują się w potrzeby współczesnych projektów architektonicznych, a w szczególności tam, gdzie konieczne jest zachowanie odpowiednich warunków akustycznych oraz komfortu wizualnego jednocześnie.

Walory techniczne, funkcjonalne i estetyczne

Większość z nas chce przebywać, mieszkać, pracować, uczyć się i bawić w możliwie najbardziej przyjaznych i komfortowych warunkach. Nie jest to związane jedynie z poczuciem estetyki, ale także z funkcjonalnością oraz ergonomią użytkowania danego wnętrza. Dzięki optymalnym rozwiązaniom sufitowym, spełnienie nawet najbardziej wygórowanych potrzeb zarówno inwestorów, jak i projektantów, staje się realne. – Umożliwiają to m.in. sufity podwieszane należące do grupy OP, występujące w trzech wersjach powierzchni, ULTIMA, PERLA oraz ALPINA – mówi Sylwia Rudnicka z firmy Armstrong. Płyty charakteryzują się przede wszystkim doskonałymi parametrami akustycznymi. W pomieszczeniach, w których są montowane, gwarantują pochłanianie dźwięku na najwyższym poziomie, w klasie A (αw ≥ 0.90). Wysoki współczynnik odbicia światła (na poziomie 85%) zapewnia komfort wizualny, a także pozwala zmniejszyć zużycie energii nawet o 20%, dzięki doświetleniu pośredniemu.

 

Wyjątkowa struktura płyt sufitowych pozwala uniknąć efektu filtracji kurzu, przez co panele dłużej pozostają białe i estetyczne. – Nasze sufity wyróżnia ponadto fakt, że są wykonywane w 100% z materiałów odnawialnych, a aż 53% składu płyt OP, zgodnie z normą EN ISO 14021:2001, stanowią surowce wtórne – podkreśla Sylwia Rudnicka.

Łatwość montażu i komfort użytkowania

Panele sufitowe OP można łatwo i szybko zamontować, włączając w to również integrację urządzeń serwisowych. Praktyczny rozmiar i niewielki ciężar płyt zdecydowanie ułatwia montaż, a specjalna struktura materiału sprawia, że cięcie oraz umieszczanie produktów w konstrukcji rusztu staje się dużo prostsze. – Płyty ALPINA OP, ULTIMA OP oraz PERLA OP nie posiadają ukierunkowanego wzoru na swojej powierzchni, dlatego nie musimy się martwić o ich orientację, a dzięki temu montaż odbywa się znacznie szybciej – wyjaśnia Sylwia Rudnicka. Gładka powierzchnia paneli ALPINA OP i PERLA OP, spełniająca wymogi dla pomieszczeń czystych w klasie ISO 5, pozwala ponadto łatwo usunąć zwykłą gumką wszelkie ewentualne drobne zabrudzenia powstałe w czasie montażu, co zmniejsza ilość odpadów i upraszcza późniejszą konserwację.

Dostępne OPcje i OPtymalne zastosowanie

Rodzina sufitów OP zapewnia kompletny wybór opcji, szczególnie ze względu na różnorodność rozmiarów, rodzajów krawędzi, a także indywidualnych cech poszczególnych produktów. Ze względu na właściwości akustyczne, wszystkie płyty OP doskonale sprawdzą się w dużych otwartych przestrzeniach biurowych, a także centrach obsługi telefonicznej oraz stołówkach. – Jeśli konieczne jest wyjątkowo trwałe rozwiązanie, warto wybrać panele ULTIMA OP, które wyróżnia odporna na zarysowania powierzchnia o drobnej teksturze. Lubianym i często wybieranym przez architektów produktem jest sufit PERLA OP. Elegancki i prosty design płyt idealnie wpisuje się w styl nowoczesnych, surowych wnętrz. Gdy potrzebne jest funkcjonalne, a jednocześnie ekonomiczne rozwiązanie, polecamy panele ALPINA OP. Są niezwykle praktyczne i łatwe w montażu, a przy tym niedrogie i wydajne – poleca Sylwia Rudnicka.