Kolejny fundusz w akcjonariacie CD Projekt RED

Aviva OFE poinformowało 6 września o osiągnięciu 5,2 proc. udziału w Spółce. Jest to drugi po PKO TFI inwestor instytucjonalny, który ujawnił się w gronie znaczących akcjonariuszy CD Projekt RED.

Aviva Otwarty Fundusz Emerytalny Aviva BZ WBK (Aviva OFE) zwiększył swoje zaangażowanie w notowanym na warszawskiej giełdzie producencie i dystrybutorze gier oraz filmów. Obecnie fundusz posiada 4 940 000 akcji CD Projekt RED, które stanowią 5,2 proc. kapitału zakładowego Spółki.

„Bardzo cieszy nas wejście do grona naszych istotnych akcjonariuszy pierwszego OFE. Fundusze emerytalne, takie jak Aviva OFE, ze swojej natury patrzą długoterminowo na inwestycje. Przekroczenie progu 5 proc. w CD Projekt RED przez największy fundusz emerytalny w Polsce potwierdza, że fundamenty naszej Spółki są bardzo silne, a rynek bardzo dobrze postrzega naszą długofalową strategię rozwoju” – mówi Adam Kiciński, CD Projekt RED.

Aviva OFE to drugi największy fundusz na rynku pod względem wartości aktywów, które przekraczają 55 mld zł. Fundusz oprócz licznych nagród na terenie Polski został uznany za najlepszy fundusz emerytalny w Europie Środkowej i Wschodniej przez prestiżowy miesięcznik branżowy „Investment & Pensions Europe”. W uzasadnieniu nagrody w sposób szczególny podkreślono dokonania Aviva OFE w dziedzinie stosowania i promowania standardów ładu korporacyjnego na polskim rynku kapitałowym. Aviva OFE jest jednym z pierwszych funduszy w Polsce, które otrzymało certyfikat potwierdzający spełnianie wymagań normy Systemu Zarządzania Jakością ISO 9001:2000.

O Grupie CD Projekt RED:

CD Projekt to istniejąca na krajowym rynku od 18 lat firma zajmująca się dystrybucją gier komputerowych a od roku 2009 również filmów na nośnikach DVD oraz Blu-ray.

CD Projekt RED rozpoczął produkcję własnych gier w roku 2002. W 2007 wydany został światowy hit – Wiedźmin – oparty na prozie Andrzeja Sapkowskiego. Druga część Wiedźmina, w wersji na komputery PC została wydana 17 maja 2011 roku, a 17 kwietnia 2012 roku gra zadebiutowała w wersji na konsole Xbox 360. Obie gry sprzedały się na całym świecie w 4 mln egzemplarzy. W maju 2012 roku Spółka ogłosiła, że wspólnie z legendą gier RPG, Mikiem Pondsmithem, tworzy światowej klasy grę wideo opartą o świat Cyberpunk(R).

W 2008 roku powstał należący do Grupy CD Projekt RED serwis internetowy GOG.com pozwalający na zakup i ściągnięcie przez Internet najlepszych klasycznych gier w wydaniach umożliwiających uruchomienie na najnowszych systemach operacyjnych. Od 2012 roku GOG.com rozszerzył swoją ofertę o nowsze tytuły i premiery niezależnych wydawców.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu