Przejdź do treści

Joga i eksperci podczas dnia otwartego Dębowych Tarasów

Na bezpłatne warsztaty jogi i tai-chi zaprasza w sobotę 15 września deweloper III etapu ka­to­wickiego osiedla Dębowe Tarasy. Zajęcia będą częścią dnia otwartego osiedla, na który organizatorzy zapraszają nie tylko osoby poszukujące wewnętrznej harmonii, lecz także nowoczesnego i korzystnie zlokalizowanego mieszkania.

To właśnie z myślą o nich na terenie gotowej już części inwestycji i w biurze sprzedaży spotkać będzie można tego dnia wielu specjalistów związanych z rynkiem nieruchomości.

Powierzchnie i układy mieszkań, ich aranżacje, systemy płatności i zamknięte rachunki powiernicze – to tylko niektóre tematy, o których będzie można porozmawiać ze specjalistkami z zespołu sprzedaży budowanego właśnie III etapu inwestycji.

Z kolei profesjonaliści z Domu Kredytowego Notus doradzą, jak sfinansować zakup mieszkania i na co zwracać uwagę starając się o kredyt.

Do dyspozycji odwiedzających będą także architekt i konsultanci z biura Leach&Lang, które zajmuje się m.in. kompleksową obsługą klientów inwestycyjnych Dębowych Tarasów oraz aranżacją i wykończeniem mieszkań.

Rodziny z dziećmi znajdą coś dla siebie w kąciku zabaw i niespodzianek, ponadto klienci dewelopera będą mogli skorzystać ze specjalnej oferty DAY SPA Majama.

Wspomniane wcześniej warsztaty poprowadzi rewelacyjna instruktorka jogi oraz tai-chi Iwona Korlacka, która jest związana m.in. z katowickim Centrum Rozwoju Osobistego „Kreacja”.

Dzień Otwarty na Dębowych Tarasach rozpocznie się o godz. 10.00; zakończenie planowane jest na godz. 18.00.

– Wybór miejsca zamieszkania to również wybór określonego stylu życia. Wyraża to nasze hasło „Ciesz się życiem”. Stąd bierze się też profil imprezy, na którą wszystkich zapraszamy. Oddaje sposób, w jaki postrzegamy mieszkańców osiedla. Ludzi otwartych, żyjących aktywnie, ceniących wysoką jakość i bliskość miejskich atrakcji – mówi Janusz Olesiński, dyrektor projektu Dębowe Tarasy III.

Deweloperem III etapu osiedla Dębowe Tarasy jest  spółka BUWOG International należąca do austriackiego potentata rynku nieruchomości IMMOFINANZ Group.

O OSIEDLU DĘBOWE TARASY

Dębowe Tarasy to prestiżowe osiedle mieszkaniowe w Katowicach. W ramach dwóch pierwszych etapów inwestycji do użytku oddano ponad 500 mieszkań. III etap projektu zakłada budowę 317 nowych mieszkań o powierzchni od 27 do 110 m kw. Deweloperem osiedla jest firma BUWOG INTERNATIONAL, należąca do austriackiego potentata rynku nieruchomości – IMMOFINANZ GROUP, który jest 100-proc. właścicielem projektu. 6 czerwca wmurowano kamień węgielny pod inwestycję, której zakończenie planowane jest na koniec 2013 r. Jej generalnym wykonawcą jest PBO Skobud z Żywca.

Zaletą osiedla jest bardzo atrakcyjna lokalizacja: w centrum Katowic, w pobliżu Parku Śląskiego (d. WPKiW) oraz Silesia City Center, a do tego w bezpośrednim sąsiedztwie głównych arterii komunikacyjnych Górnego Śląska.

Dębowe Tarasy nawiązują do nowoczesnej, wielkomiejskiej elegancji. Jej znakiem szczególnym są budynki o kaskadowej architekturze oraz bardzo widne mieszkania. Projekt wyróżnia się także pod względem rozwiązań i wysokiego standardu wykonania (np. wykończenie powierzchni wspólnych, szybkie windy, dużo zieleni na terenie osiedla). Wstęp na osiedle będzie monitorowany i możliwy za pomocą pilota oraz kart dostępu.

W 2008 roku projekt i realizacja już wybudowanej części osiedla uhonorowano prestiżowymi nagrodami: tzw. „Oskarem” budownictwa, tj. Wielką Nagrodą Prezydenta Izby Budownictwa w Katowicach oraz tytułem Best Development w konkursie CNBC European Property Awards.

O IMMOFINANZ GROUP

Grupa IMMOFINANZ należy do czołowych w Europie firm operujących w branży nieruchomości i wchodzi w skład indeksu ATX na wiedeńskiej giełdzie papierów wartościowych (Vienna Stock Exchange). Od chwili założenia w 1990 r. firma dorobiła się imponującego portfolio, które obejmuje ponad 1,830 zrealizowanych inwestycji o wartości ok. 9.8 miliardów euro. Kluczowym obszarem działalności grupy IMMOFINANZ jest akwizycja oraz zarządzanie nieruchomościami komercyjnymi, realizacja projektów deweloperskich oraz sprzedaż wybudowanych obiektów. Grupa IMMOFINANZ koncentruje się na segmencie nieruchomości handlowych (retail), biurowych, logistycznych oraz mieszkaniowych w ośmiu krajach: Austrii, Niemczech, Czechach, Słowacji, na Węgrzech, w Rumunii, Polsce i Rosji.

O BUWOG INTERNATIONAL/ BUWOG GROUP

BUWOG International, część BUWOG Group, to spółka należąca do austriackiej firmy IMMOFINANZ GROUP. BUWOG Group posiada ponad 60-letnie doświadczenie w projektowaniu, rozwoju, budowie, użytkowaniu i zarządzaniu budynkami. Firma jest znana z działalności budowlanej, w ramach której zrealizowała budowę ponad 35 tys. mieszkań o powierzchni użytkowej 2,6 mln m kw. Biorąc pod uwagę wszystkie obszary działalności BUWOG Group, tj. sektory mieszkaniowy, biurowy  oraz handlowy – firma odpowiada za administrację 5,5 tys. jednostek o powierzchni użytkowej ok. 3,7 mln m kw. Obecnie BUWOG Group buduje ponad 1000 mieszkań oraz przygotowuje 20 kolejnych projektów w Austrii i Europie Środkowo-Wschodniej. Jej dwa najnowsze projekty budownictwa mieszkalnego to Riverpark w Poznaniu i rozbudowa osiedla Dębowe Tarasy w Katowicach