APS S.A. modernizuje kocioł białostockiej Elektrociepłowni

Białostocka spółka Automatyka Pomiary Sterowanie SA będzie współpracowała z firmą Metso Automation Polska przy modernizacji kotła Elektrociepłowni Białystok. To kolejna istotna umowa, zawarta ostatnio przez APS SA.

Metso Automation Polska sp. z o.o. z Gliwic jest wykonawcą dostaw i usług dla systemu automatyzacji innowacyjnej inwestycji – przebudowy kotła pyłowego-węglowego na ekologiczny kocioł fluidalny ze złożem bąbelkowym, opalanym biomasą wraz z placem biomasowym. APS SA – jako podwykonawca – zajmie się kompleksowymi pracami, związanymi z aparaturą kontrolno – pomiarową i automatyką przewidzianym dla tej inwestycji. Wartość umowy to „liczba 7- cyfrowa” – jak czytamy w komunikacie.

– Jest to istotna dla spółki umowa z powodu jej wartości, jak i zakresu odpowiedzialności – roboty obejmują wszystkie etapy realizacji – od projektów poprzez dostawy, montaże, po rozruch obiektów powiązanych z istniejącymi u inwestora układami technologicznymi – mówi prezes APS SA, Bogusław Łącki. – Z racji ogromnych możliwości i doświadczenia naszej spółki coraz częściej jesteśmy podwykonawcą nowatorskich inwestycji, których technologia jest chroniona przez zleceniodawcę. Z tego powodu składamy zobowiązania o poufności wszystkich danych dotyczących realizowanego projektu. Faktem jest, że Elektrociepłownia Białystok S.A. realizuje kolejny projekt o światowym poziomie innowacyjności.

Prace zlecone APS S.A. mają być zakończone w pierwszym kwartale 2013r.

Metso Automation Polska Sp. z o.o. należy do fińskiego koncernu METSO – globalnego dostawcy zrównoważonych technologii i usług dla energetyki, przemysłu wydobywczego, petrochemicznego i gazowe, budownictwa i recyclingu. W Polsce Metso posiada kilkunastoletnie doświadczenie w dostawach i usługach dla procesów produkcji energii z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu