W pakiecie zapłacisz mniej

Ile zapłaci mieszkaniec dużego miasta za pakiet składający się z szybkiego internetu i telewizji cyfrowej z kanałami HD? Okazuje się, że niezbyt dużo.

Dziś zestawiamy ze sobą oferty proponowane przez wybranych operatorów telekomunikacyjnych działających na terenie Poznania i okolicznych miast.

Propozycje przedstawiane przez polskie firmy telekomunikacyjne stają się coraz bardziej korzystne cenowo, co pokazuje nie tylko przykład Wielkopolski. Jeżeli zainteresowani jesteśmy pełnym pakietem usług, powiedzmy – z wyższej półki jakościowej pod kątem oferty telewizyjnej i prędkości internetu, jednym z najkorzystniejszych cenowo rozwiązań jest podpisanie umowy z tzw. „kablówką”. Większość operatorów oferuje kanały HD już w telewizyjnym pakiecie podstawowym, internet o prędkości nawet 100 Mbit/s, niezobowiązujące umowy podpisywane na czas nieokreślony, i to wszystko za stosunkowo niewielkie pieniądze. Jeżeli interesuje nas tylko internet, bez telewizji czy telefonii, również i w tym przypadku cena nie powinna przerażać.

W Wielkopolsce za 79 zł na miesiąc wykupimy łącze o prędkości 100 Mbit/s w Inotelu (umowa podpisywana na czas nieokreślony). 69,90 zł zapłacimy za internet o prędkości 50 Mbit/s w Inei (umowa na 12 miesięcy), a za to samo łącze u operatora Tesat – 99 zł + 17,90 zł (tzw. linia podkładowa), zatem 116,90 zł przy umowie na 12 miesięcy. Na tym tle nieco słabiej wypada East&West, który proponuje internet 100 Mbit/s za cenę 169 zł, a 60 Mbit/s – za 60 zł (plus za umowę podpisywaną na czas nieokreślony).

Oczywiście, decydując się na pakiet składający się z telewizji cyfrowej i internetu ceny przedstawią się o wiele korzystniej. I tak:

  • Inotel: pakiet telewizji cyfrowej z 75 kanałami (w tym 11 w HD) oraz internet o prędkości 45 Mbit/s – 79 zł (umowa na czas nieokreślony)
  • East&West: pakiet telewizji cyfrowej z 83 kanałami (w tym 11 w HD) oraz internet 60 Mbit/s – 99 zł (umowa na czas nieokreślony)
  • Inea: pakiet telewizji cyfrowej z 90 kanałami (w tym 10 w HD) oraz internet 50 Mbit/s – 119,90 zł (umowa na 12 miesięcy)
  • Tesat: pakiet telewizji cyfrowej z 83 kanałami (w tym 11 w HD) oraz internet 50 Mbit/s – 129 zł (umowa na 12 miesięcy)

Najkorzystniej cenowo wychodzą oczywiście jeszcze bardziej rozbudowane pakiety, a szczególnie 4-paki. Decydując się na takie rozwiązanie za internet o prędkości 100 Mbit/s możemy zapłacić nawet jedyne 35 zł (np. w Inotel). Są to oczywiście rozwiązania dla osób o najbardziej wygórowanych potrzebach, choć na pewno – warte rozważenia ze względu na konkurencyjne rozwiązania cenowe.

Materiał powstał na bazie informacji zaczerpniętych ze stron poszczególnych operatorów, wg stanu na dzień 05.09.2012.

Źródło: eastwest.com.pl, inea.pl, inotel.pl, tesat.pl

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu