Przejdź do treści

Looksoft testuje aplikacje na HTC

Od sierpnia w centrum testów aplikacji mobilnych Looksoft można sprawdzić poprawność działania aplikacji opracowanych na smartfony HTC. Firma podpisała umowę w tym zakresie z autoryzowanym dystrybutorem telefonów tej marki, spółką AB.

W ramach podjętej współpracy specjaliści w Test Labie Looksoft będą sprawdzać, czy wybrane aplikacje mobilne spełniają odpowiednie warunki pod względem jakości działania na najnowszych smartfonach marki HTC. Dzięki przeprowadzonym próbom firma AB uzyska pewność, że wybrane aplikacje poprawnie działają na konkretnych modelach telefonów, dobrze sprawdzają się w praktyce i spełniają wymagania użytkowników.

„Testowana będzie funkcjonalność, kompatybilność, niezawodność oraz użyteczność aplikacji mobilnych,” – tłumaczy Grzegorz Chrzanowski, kierownik centrum testów Looksoft.- „Dzięki naszym usługom zarówno producenci jaki i deweloperzy będą mieć gwarancję, że firmowany przez nich produkt jest na odpowiednim poziomie.”

„Nawiązanie współpracy z Test Lab Looksoft to dla nas okazja do zwiększenia satysfakcji naszych klientów. Zależy nam, by użytkownicy smartfonów marki HTC zawsze byli zadowoleni z naszego sprzętu. Możliwość zweryfikowania jakości działania aplikacji mobilnych pozwoli wyeliminować ewentualne błędy i podnieść komfort użytkowania telefonów,” – powiedział Patryk Hiczewski z AB.

Aplikacje, które przejdą pomyślnie testy techniczne otrzymają certyfikat Tested at Looksoft i uzyskają prawo do posługiwania się specjalnym logo. W ten sposób użytkownicy będą mogli szybko dowiedzieć się, czy wybrany przez nich produkt działa bez niespodzianek na ich modelu smartfona.

„Nasz certyfikat będzie świadczył o jakości aplikacji. Chcemy dać jasny przekaz, że dana aplikacja została przetestowana w naszym Test Labie. ” – powiedział Łukasz Makowski, prezes Looksoft.

Obecnie trwają prace nad pozyskaniem kolejnych marek. W najbliższym czasie Looksoft Test Lab planuje rozwinąć działalność o telefony marki Nokia z systemem Microsoftu Windows Phone. Firmy ustalają warunki współpracy.

AB SA to największy dystrybutor IT i elektroniki użytkowej w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Spółka, która od 2006 roku jest notowana na warszawskiej GPW, prowadzi działalność w Polsce, Czechach i na Słowacji, sprzedając produkty największych światowych producentów nowoczesnych technologii. W ofercie firmy znajduje się ponad 400 marek.

1 AB, Grzegorz Chrzanowski, HTC, LookSoft, Łukasz Makowski, Patryk HiczewskiLooksoft to agencja mobilnego marketingu specjalizująca się w realizacji projektów biznesowych i marketingowych z wykorzystaniem aplikacji i gier mobilnych. Firma znana jest z produkcji dedykowanego oprogramowania na urządzenia przenośne, tworzenia aplikacji użytkowych oraz brandowanych gier na smartfony, które są wykorzystywane do promocji marek i produktów. Spółka działa na rynku od 2003 roku. Do dziś w LookSoft zrealizowano kilkadziesiąt tego typu projektów na zlecenie operatorów komórkowych, producentów telefonów i agencji reklamowych. Gra „Serce i Rozum” osiągnęła 280 tysięcy pobrań na telefonach komórkowych i przez tydzień utrzymywała się na 1 pozycji w polskim App Store. osiągając czołowe miejsca na marketach z aplikacjami innych producentów telefonów. W swoim portfolio spółka posiada ponad 150 mobilnych aplikacji. Wśród klientów są m.in. Telekomunikacja Polska (gra Serce i Rozum), Polskie Radio, Wirtualna Polska, Tanio.pl. Agencja wspiera również realizacje kampanii reklamowych w mobilnym internecie.