Przejdź do treści

Klaudia Podkalicka i Joanna Madej, pierwsza w Polsce kobieca załoga w rajdach cross country wystartuje w Baja Poland 2012

Klaudia Podkalicka (otoMoto Team) i Joanna Madej, pierwsza w Polsce i jedyna w Europie kobieca załoga w rajdach cross country potwierdziła swój udział w rajdzie Baja Poland, rundzie Pucharu Świata w Rajdach Terenowych FIA, które odbędą się w dniach 6-9 września na terenie miasta Szczecin oraz gminy Dobra i Drawska Pomorskiego. Będzie to pierwszy, oficjalny start tego kobiecego teamu.

Klaudia i Joanna od czerwca tego roku są pod stałą kontrolą rehabilitantów Malinowych Hoteli Medical SPA, którzy dbają o ich kręgosłupy osłabione siedzącym trybem życia i obciążone sportem wyczynowym. Obie zawodniczki przeszły także badania wydolnościowe w Zakładzie Medycyny Sportowej „Twoje Zdrowie” w Łodzi, które miały na celu potwierdzenie ich cech motorycznych, ustawienie planu żywieniowego, aby jak najlepiej mogły przygotować się do startów. Przeprowadzone zabiegi i badania są także pierwszym krokiem przygotowań do rajdu Dakar. Dodatkowo Malinowe Hotele w strefie serwisowej rajdu przygotują specjalne stanowisko, w którym Klaudia i Asia będą mogły skorzystać z opieki rehabilitanta i masażysty, aby regenerować siły po każdym odcinku specjalnym.

Baja Poland to nasz pierwszy wspólny rajd. Z Joasią współpracuje się nam rewelacyjnie, jestem pewna, że wspólnie pokonamy trudy Baja Poland. Dzięki rehabilitantom z Malinowych Hoteli jestem spokojna o nasze kręgosłupy, które przez ostatnie miesiące narażone były na duże obciążenia spowodowane licznymi treningami i zawodami. Samochód także spisuje się świetnie. Ostatnie tygodnie spędził w firmie e-Pajero, która zajmuje się jego kompleksowym przygotowaniem do naszych startów w rajdach cross country – mówi Klaudia Podkalicka.

Baja Poland to największa i jedyna o takiej randze impreza motoryzacyjna w naszym kraju. Odbędzie się w dniach 6 – 9 września 2012. W tym roku zawody są rundą Pucharu Świata w Rajdach Terenowych FIA. Organizatorami jak co roku są Polski Związek Motorowy, Automobilklub Gorzowski, Miasto Szczecin, Gminy Dobra i Drawsko Pomorskie. Łączna długość odcinków wynosi ponad 500 km. W rajdzie wystartuje ponad 40 ekip, w tym takie gwiazdy jak: Krzysztof Hołowczyc, Adam Małysz, Khalifa Al Mutaiwei, Boris Gadasin, Jean-Louis Schlesser, Miroslav Zapletal i Erik Korda.

W sezonie 2012 Klaudię Podkalicką wspierają: otoMoto.pl, Malinowe Hotele, Entertainment Group, e-Pajero, SpeedFactory, TVP INFO, LOTTO, Verso, Rally Planet, CarGraphics, eXsports.TV, dReamfield Film Studio, ProDriving Team.

Informacje o Klaudii Podkalickiej:

Kierowca rajdowy i wyścigowy (otoMoto Team), najszybsza kobieta w Kia Picanto Cup i w 46. Rajdzie Barbórki. Wicemistrzyni ADAC Logan Cup.

Zaczęła jeździć w wieku 13 lat, trenując na zamkniętych torach. W wieku 15 lat została członkiem i zawodnikiem Automobilklubu Szczecińskiego zrzeszonego w Polskim Związku Motorowym. W 2007 roku wystartowała w pucharze Kia Lotos Cup. Jako jedyna kobieta w zespole Prins Polish Racing Team (wspólnie z Kamilem Raczkowskim oraz Dariuszem Nowickim) bierze udział w zawodach ADAC Logan Cup. W sezonie 2007 jedyny polski zespół został wicemistrzem tej imprezy.

Na początku 2008 roku miała wystartować jako pilot ciężarowym MAN-em wspólnie z Grzegorzem Baranem w odwołanym Rajdzie Dakar. Miała być drugą kobietą z Polski po Martynie Wojciechowskiej, która pojedzie w tym prestiżowym rajdzie. Jest córką Mariusza Podkalickiego, czterokrotnego mistrza i trzykrotnego wicemistrza Polski w wyścigach samochodowych.