Filmowy świat ale kino+ online

Tagi:

Ruszyła unowocześniona strona internetowa alekinoplus.pl stanowiąca bogate uzupełnienie zawartości antenowej ale kino+.

Dzięki wprowadzonym zmianom: nowej oprawie graficznej i modyfikacjom struktury serwis został lepiej dostosowany do odbioru na urządzeniach mobilnych, co umożliwi widzom jeszcze łatwiejszy dostęp do atrakcyjnych treści związanych zarówno z programami stacji, jak i aktualności ze świata kina.

ale kino+ prezentuje najlepsze produkcje światowej kinematografii, a rozwinięciem i pogłębieniem oferty programowej stacji jest nowoczesny serwis internetowy alekinoplus.pl. Wzbogacone i lepiej wyeksponowane zdjęcia oraz materiały wideo wraz z fachowymi treściami redakcyjnymi to źródło wyczerpujących informacji o emitowanych w ale kino+ filmach i serialach, aktualnych trendach i wydarzenia świata kina.

Wprowadzone w serwisie zmiany identyfikacji wizualnej, spójne stylistycznie z oprawą antenową, nawiązują do zawartości programowej stacji. Użyto charakterystycznej dla ale kino+ palety barw, na którą składają się: czerń, biel i ciepła czerwień w różnych odcieniach. Czarny kolor tła przywołuje skojarzenia i emocje związane z mrokiem sali kinowej, z którego wyłaniają się obrazy. Informacje zaznaczono na biało i na czerwono.

Dzięki modyfikacjom w strukturze strona internetowa ale kino+ zyskała bardziej przyjazny użytkownikowi układ treści, więcej atrakcyjnych i użytecznych informacji dostępnych już na głównej stronie serwisu. Pojawiły się duże panoramiczne fotografie do aktualnych hitów stacji, z możliwością bezpośredniego przejścia do materiałów wideo i zwiastunów. Na stronie głównej znalazły się też wyodrębnione stałe moduły dla nowych seriali w ale kino+ oraz autorskiego cyklu KINO MÓWI, także z bezpośrednią możliwością odtwarzania materiałów wideo, zapowiadających temat cyklu w danym miesiącu. Blog „Czego nie widać” znanego krytyka filmowego Bartka Żurawieckiego zyskał osobny, zaakcentowany większą czcionką moduł na stronie głównej serwisu.

Ponadto serwis alekinoplus.pl oferuje unikalną bibliotekę informacji o filmach, zarówno prezentowanych obecnie w ofercie kanału, jak i wszystkich, które dotąd były wyświetlane – prawie 6000 opisów filmów fabularnych, dokumentalnych i krótkometrażowych. Widzowie mają poprzez stronę internetową dostęp do licznych materiałów multimedialnych: zwiastunów filmowych i archiwalnych odcinków autorskiego magazynu KINO MÓWI. W serwisie fani kina znajdą też aktualności z branży filmowej i repertuar kin. Regularnie organizowane są konkursy filmowe z nagrodami.

Autorem nowego projektu graficznego strony www.alekinoplus.pl jest Dział Kreacji i Grafiki CANAL+ Cyfrowego S.A, produkcją serwisu zajęło się Studio K.

ale kino+

Żadnych ale – samo kino!

1 ale kino+Filmowy kanał ale kino+ odkrywa przed widzem pełną panoramę światowej kinematografii w jakości HD: najlepsze produkcje amerykańskie i europejskie, w tym najnowsze seriale, festiwalowe odkrycia ze wszystkich kontynentów i kultowe pozycje klasyki. ale kino+ to 250 seansów filmowych miesięcznie, codzienna premiera o 20:10, możliwość wyboru wersji językowej (lektor lub napisy) i emisje w formacie 16:9. Program jest nadawany od 8:00 do 6:00 rano. Stacja nie przerywa filmów reklamami. Od 2005 roku jest współorganizatorem festiwalu Filmy Świata ale kino+.

Kanał ale kino+ jest dostępny – spośród platform cyfrowych – wyłącznie w CYFRZE+ oraz w najlepszych sieciach kablowych w całej Polsce. Zasięg techniczny wg Nielsen Audience Measurement to 4,4 mln gospodarstw domowych. ale kino+ istnieje od 1999 roku. Producentem jest spółka CANAL+ Cyfrowy S.A., operator platformy CYFRA+ i nadawca telewizyjnych kanałów w wysokiej rozdzielczości – premium: CANAL+, CANAL+ FILM, CANAL+ SPORT, CANAL+ GOL, CANAL+ WEEKEND i CANAL+ 3D oraz tematycznych: ale kino+, PLANETE+, kuchnia+, DOMO+, MiniMini+, teleTOON+/HYPER+.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu