Facebook wykorzysta polskie API Recognize.IM na potrzeby konkursów z serii World HACK

Podczas konkursów z serii World HACK, organizowanych dla programistów przez portal Facebook, wykorzystane zostanie API polskiej technologii rozpoznawania obrazu – Recognize.IM. Twórca API, firma iTraff Technology, będzie oficjalnym partnerem imprez w Berlinie i Warszawie. Uczestnicy World HACK będą mogli korzystać z technologii podczas tworzenia mobilnych aplikacji konkursowych.

Facebook Developer World HACK to seria hackathonów, podczas których programiści mają niepowtarzalną szansę poznania inżynierów największego portalu społecznościowego oraz wygrania cennych nagród. Podobne wydarzenia organizowane były już przez Facebook w Nowym Jorku, Seulu, Tokio czy Londynie. Na potrzeby konkursu uczestnicy uzyskują dostęp do specjalnie przygotowanych zestawów API i SDK, od których wykorzystania zależy ich powodzenie w zawodach.

Podczas spotkań  w Berlinie i Warszawie wśród oficjalnie dostępnych API znajdą się przygotowane przez m.in. Deezer, 500px, Pusher, Twilio czy Recognize.IM. Ostatnie z wymienionych pozwala na łatwy dostęp do polskiej technologii rozpoznawania obrazu firmy iTraff Technology. Pozwala użytkownikowi na tworzenie baz zdjęć, które następnie mogą być rozpoznawane za pośrednictwem przygotowanej aplikacji przy wykorzystaniu kamery smartfona. API otwiera zatem całą gamę możliwości dla sprzedawców, agencji marketingowych, wydawców czy firm chcących promować swoją markę.

Liczba możliwych zastosowań takiej technologii jest niezliczona. Jednym z nich jest wykorzystanie w branży e-commerce, czego przykładem jest aplikacja mobilna SaveUp firmy iTraff Technlogy. Posiada ona w swojej bazie ponad 3 000 000 ofert dotyczących produktów obecnych na polskim rynku, a przedstawiane są one użytkownikowi na podstawie zdjęcia wykonanego smartfonem – pozwala na zakup rozpoznanych przedmiotów.

Innym przykładem wdrożenia API Recognize.IM jest Art4Europe, zwycięzca międzynarodowego konkursu Hack4Europe organizowanego przy współpracy z Komisją Europejską przez Fundację Europeana w kategorii „Aplikacja o największym potencjale biznesowym”. Aplikacja Art4Europe pozwalała na rozpoznawanie dzieł sztuki (głównie obrazów i płaskorzeźb) oraz dostarczała dodatkowe informacje na ich temat, takie jak imię oraz nazwisko autora, data czy okoliczności powstania.

Na podstawie Art4Europe firma iTraff Technology stworzyła także aplikację Art4Note. Jej główna funkcjonalność jest bardzo podobna – polega na rozpoznawaniu obrazów. Została ona jednak zintegrowana z programem Evernote i umożliwia zapisywanie wyników wyszukiwania obrazem w postaci notatek.

API technologii rozpoznawania obrazu dostępne jest pod adresem www.Recognize.IM. By uzyskać dostęp do darmowego konta testowego wystarczy złożyć o nie zapytanie w specjalnym formularzu pod sekcją logowania. API stworzone zostało przez polski startup, iTraff Technology. Wykorzystana w nim technologia była wielokrotnie nagradzana w kraju oraz za granicą: w Austrii, Belgii, Finlandii i Grecji.

Informacje dodatkowe:

Najpopularniejszą polską aplikacją firmy iTraff Technology jest SaveUp, czyli aplikacja służąca do mobilnych zakupów. Można pobrać ją bezpłatnie:

  • na urządzenia Apple’a (wymagana wersja iOS 4 lub wyższa),
  • na Androida (wymagana wersja 2.2 Froyo lub wyższa).

Przydatne linki:

  • http://www.recognize.im/
  • http://www.art4europe.com/
  • http://devcup.evernote.com/submissions/8629-art4note
  • http://fbworldhack.com/
  • https://berlin.fbworldhack.com/portal/login.ww
  • https://warsaw.fbworldhack.com/portal/login.ww
  • https://developers.facebook.com/

 

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu