Przejdź do treści

TechnoBoard zainwestuje w nowe e-biznesy – rusza kolejny nabór pomysłów

Dnia 3 września br. ruszył kolejny nabór pomysłów na e-biznes w funduszu zalążkowym TechnoBoard. Pomysłodawcy mogą uzyskać do 830 000 zł. Oprócz dofinansowania fundusz oferuje też pomoc merytoryczną, a także wsparcie w rozwoju biznesu po utworzeniu spółki.

Nabór rozpoczął się w poniedziałek 3 września, o godzinie 10:00 i potrwa przez dwa tygodnie. Zgłoszenia można kierować poprzez formularz na stronie technoboard.pl. Pomysł na e-biznes może zgłosić każda osoba, która ukończyła 18 rok życia. W pierwszym etapie należy przedstawić projekt internetowego przedsiębiorstwa w formie kilkunastozdaniowego opisu. Po analizie pomysłów, do kolejnego etapu, tzw. preinkubacji, zostanie wybranych około 45 projektów, którym TechnoBoard zaoferuje bezpłatne analizy prawne, techniczne, a także pomoc przy optymalizacji procesów sprzedaży, badania rynku oraz biznesplany. Pomysłodawcy mogą też liczyć na indywidualne konsultacje z doświadczonym na rynku e-biznes zespołem TechnoBoard.

Każdy cykl inwestycyjny TechnoBoard realizowany jest na podstawie własnych procedur funduszu i usystematyzowany w siedmiu stałych krokach, od zgłoszenia pomysłu do wspólnego wprowadzenia na rynek i rozwoju nowego e-biznesu. TechnoBoard dokonuje wejść kapitałowych w zamian za udziały w powstającej spółce, których wysokość wynosi od 20% do 49,99%. Kwota inwestycji zależy od wartości wkładu pomysłodawcy, harmonogramu i potrzeb danej spółki. Maksymalna ilość środków, jaką można uzyskać to 830 000 zł.

– Decyzje o nowych wejściach kapitałowych w TechnoBoard podejmuje Komitet Inwestycyjny. Przy wyborze projektów kierujemy się nie tylko ściśle mierzalnymi wskaźnikami, ale też tym, jak układa się współpraca z pomysłodawcą. Oczywiście ważnymi elementami są tu innowacyjność i przygotowanie biznesowe – mówi Grzegorz Sperczyński, Kierownik Preinkubacji TechnoBoard Sp. z o.o. Naszą mocną stroną jest to, że jako fundusz posiadający w swoim portfelu ponad dwadzieścia dynamicznie rozwijających się biznesów, jesteśmy w stanie zaoferować nowej firmie pomoc, na przykład poprzez synergię z innymi podmiotami wspieramy sprzedaż, aktywnie pomagamy w monetyzacji e-biznesu – dodaje.

Informacje o naborze można znaleźć na stronie technoboard.pl w dziale „Dla Pomysłodawców”.

Schemat procesu inwestycyjnego TechnoBoard:

1 Grzegorz Sperczyński, TechnoBoard

TechnoBoard jest wyspecjalizowanym funduszem zalążkowym, działającym dzięki dofinansowaniu z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i Skarbu Państwa w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka (Działanie 3.1.).

Od 1 stycznia 2010 r. TechnoBoard realizuje projekt inkubacji small e-biznesu, skierowany do nowych przedsiębiorców tego rynku. Od początku działalności TechnoBoard zainwestował w kilkanaście spółek, które aktywnie wspiera w działalności na rynku oraz w rozwoju. Zespół TechnoBoard tworzy kadra doświadczonych w pracy ze startupami ekspertów, posiadających wiedzę na temat e-biznesu i rynku kapitałowego. Działalność funduszu opiera się na zasadach przejrzystości i wiarygodności.