Przejdź do treści

Ruszyła kampania reklamowa 8. Warszawskiego Festiwalu Skrzyżowanie Kultur

Stołeczna Estrada po raz ósmy organizuje Warszawski Festiwal Skrzyżowanie Kultur. W stolicy pojawiły się wielkoformatowe reklamy festiwalu. Zdjęcia intrygujących i wyrazistych twarzy artystów z odległych krajów znalazły się w najważniejszych punktach miasta, m.in. w Hali Głównej Dworca Centralnego, Alejach Jerozolimskich i przy Placu Bankowym.  Łączna powierzchnia reklam to 1500 mkw.

Warszawski Festiwal Skrzyżowanie Kultur odbędzie się w Warszawie od 23 do 29 września. W tym roku imprezie towarzyszy hasło „Inspiracje: ORIENT”. Do stolicy przyjadą artyści z 14 krajów, m.in. Gruzji, Indii, Japonii, Turcji, Armenii. Festiwal od 2005 r. promuje otwartość na różnorodność świata poprzez prezentację najciekawszych zjawisk muzycznych i kulturowych. Co roku gromadzi 15 tys. widzów.

Uśmiechnięte i przyciągające uwagę twarze artystów, którzy wystąpili dotychczas na festiwalu, witają podróżnych w Hali Głównej Dworca Centralnego. Ich portrety zostały umieszczone na dziesięciu flagach. W Śródmieściu zawieszono także dwie siatki wielkoformatowe. Jedna, zajmująca 109 metrów kwadratowych, znajduje się na ścianie kamienicy na rogu Alei Jerozolimskich oraz ulicy Kruczej. Druga, licząca 145 metrów kwadratowych, znalazła się przy Placu Bankowym, przy skrzyżowaniu ulic Senatorskiej i Marszałkowskiej. O zbliżającym się festiwalu informują także metroboardy, scrolle i citylighty.

23 września, w dniu rozpoczęcia festiwalu, na Pałacu Kultury i Nauki od strony ulicy Marszałkowskiej pojawi się wielkoformatowa siatka o powierzchni 1205 metrów kwadratowych. Przez cały czas trwania imprezy portrety artystów będą przypominać o rozbrzmiewających w sercu Warszawy dźwiękach Orientu.

Autorem zdjęć wykorzystanych w kampanii jest Jerzy Gnatowski, który fotografuje gwiazdy muzyczne festiwalu od 2008 r. Część zdjęć z cyklu portretów została wykorzystana do kampanii promocyjno – reklamowej 8. edycji festiwalu. Więcej fotografii artystów można zobaczyć na stronie głównej festiwalu – www.festival.warszawa.pl

Warszawski Festiwal Skrzyżowanie Kultur odbywa się po raz ósmy. Po raz pierwszy imprezie towarzyszy przegląd filmów przygotowany przez PLANETE+ DOC FILM FESTIVAL. W Kinotece prezentowane będą historie z Indii, Mongolii, Japonii i Mali. Koncertom gwiazd muzyki świata co roku towarzyszą warsztaty muzyczne prowadzone przez mistrzów z najdalszych zakątków świata oraz zabawy i warsztaty dla najmłodszych – Dziecięce Orientalia.

Organizatorem Warszawskiego Festiwalu Skrzyżowanie Kultur jest Stołeczna Estrada. Impreza finansowana jest ze środków miasta stołecznego Warszawy.