Przejdź do treści

Prywatne szpitale dostępne także dzięki kontraktom NFZ

Powszechnie uważa się, że zabiegi i operacje wykonuje się tylko w szpitalach publicznych. Tymczasem także niektóre prywatne szpitale, z zaawansowanym zapleczem medycznym z powodzeniem leczą i ratują życie pacjentów.

Nowocześnie wyposażone, z wyspecjalizowaną kadrą i oddziałami intensywnej terapii, świadczą opiekę w bezpiecznych warunkach i na wysokim poziomie. Część z nich dzięki podpisanym kontraktom z NFZ jest dostępna dla każdego pacjenta. Niestety niewiele osób zdaje sobie z tego faktu sprawę.

Południe Warszawy, to jedna z najdynamiczniej rozwijających się części stolicy, gdzie szybko przybywa nowych mieszkańców. Jednak, mimo intensywnego rozwoju osiedli wciąż brakuje infrastruktury szpitalnej. Jak dotąd nie rozpoczęła się tu budowa publicznego szpitala. Jedyną taką placówką w tej części miasta jest szerokoprofilowy prywatny szpital Medicover, który ma podpisany kontrakt z NFZ.

Intensywna Opieka Kardiologiczna

Pacjenci m.in. z Wilanowa, Ursynowa i okolic, z dolegliwościami kardiologicznymi, trafiają właśnie do szpitala Medicover na Oddział Intensywnej Opieki Kardiologicznej. To tu ratuje się życie pacjentom z ostrymi zespołami wieńcowymi w ramach kontraktu z NFZ. Ponadto, dzięki pełnemu monitorowaniu wszystkich stanowisk, oddział przeznaczony jest do hospitalizacji osób z ostrymi stanami kardiologicznymi, zagrażającymi życiu, czyli np. z chorobą niedokrwienną serca, zawałem serca, zaburzeniami rytmu i przewodzenia oraz ciężką niewydolnością krążenia.

Poza tym Oddział Kardiologii prowadzi też diagnostykę nieinwazyjną choroby niedokrwiennej serca oraz zabiegi w nowoczesnej Pracowni Hemodynamiki. – Opiekę kardiologiczną w ramach NFZ oferujemy naszym pacjentom od początku 2011 roku. Miesięcznie przyjmujemy tu ok. 70 pacjentów z dolegliwościami kardiologicznymi, w tym ok. 30 pacjentów z ostrymi stanami kardiologicznymi – mówi Alicja Brzozowska, Dyrektor ds. Planowania i Rozwoju Szpitala Medicover.

Innowacyjne zabiegi

Pacjenci szpitala mogą liczyć na wykwalifikowany personel oraz na leczenie przy zastosowaniu nowoczesnych technik i przy użyciu sprzętu najnowszej generacji. Sprzęt ten umożliwia szybką, niezwykle precyzyjną diagnostykę, a także przeprowadzanie zabiegów małoinwazyjnych (1,5 Tesli MRI, 128 rzędowe CT, IVUS). Placówka może pochwalić się unikalnymi operacjami, wykonywanymi również w ramach NFZ. – Jesteśmy jedynym prywatnym szpitalem w Polsce, który w ramach Funduszu wykonuje operacje udrożnienia tętnic szyjnych, w celu zapobieżenia udarowi mózgu – mówi prof. nadzw. UJK, dr hab. n med. Maciej Kielar, Dyrektor Kliniki Chirurgii Szpitala Medicover. – Przeprowadzamy również trudny technicznie i rzadko wykonywany w innych szpitalach zabieg z zakresu neurochirurgii, polegający na rozdzieleniu przegrodą struktur nerwowych uciskanych przez tętnicę. Naszym sukcesem w obszarze ortopedii jest wszczepianie odwróconej protezy stawu barkowego. Operacja ta przeprowadzana jest w przypadku skomplikowanych zmian pourazowych lub zwyrodnieniowych, prowadzących do wyraźnego ograniczenia ruchomości stawu – dodaje prof. Kielar. Szpital Medicover podjął się również wykonania bardzo trudnej operacji z zakresu chirurgii naczyniowej dotyczącej nietypowej patologii – tętniaka aorty i tętnic udowych. Podczas jednego zabiegu pacjentowi zostały wszczepione 3 protezy. Pomimo dużego ryzyka pęknięcia tętniaków, zakończyła się dobrym efektem klinicznym.

Szeroki zakres leczenia w ramach NFZ

W ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia pacjenci mogą korzystać nie tylko z leczenia w zakresie wspomnianej już chirurgii naczyniowej, ale także chirurgii ogólnej, onkologicznej, ortopedii, laryngologii, ginekologii ogólnej oraz onkologicznej. Do szpitala pacjenci NFZ przyjmowani są na podstawie skierowania od lekarza z dowolnej placówki medycznej (szpitala lub kliniki), a procedura przyjęcia jest taka sama, jak w przypadku publicznej służby zdrowia.

– Możliwość leczenia w ramach NFZ to ogromna dogodność dla wszystkich pacjentów, a szczególnie szerokiej populacji mieszkańców południowej części Warszawy, której zapotrzebowanie na specjalistyczne usługi szpitalne świadczone w ramach NFZ jest bardzo duże. W szpitalu zapewniamy wysoki poziom diagnostyki i leczenia, profesjonalną opiekę lekarzy i pielęgniarek, nowoczesny sprzęt medyczny oraz bezpieczeństwo i komfort pobytu podczas hospitalizacji – mówi Paweł Kacprzyk, Prezes Medicover.

SZPITAL MEDICOVER

1 Medicover, Paweł KacprzykSzpital Medicover diagnozuje, leczy i otacza opieką medyczną pacjentów, ratując życie ludzkie. Wyposażony jest w najnowszej generacji sprzęt umożliwiający szybką, niezwykle precyzyjną diagnostykę i przeprowadzanie zabiegów małoinwazyjnych (1,5 Tesli MRI, 128 rzędowe CT, IVUS). Na powierzchni 16 tys. m², w 7 specjalistycznych klinkach świadczone są usługi z zakresu kardiologii i kardiologii inwazyjnej, ortopedii, neurochirurgii, położnictwa i patologii ciąży, pediatrii i chirurgii dziecięcej, chirurgii ogólnej, naczyniowej i onkologicznej, chirurgii plastycznej i chirurgicznego leczenia otyłości. Z usług Szpitala Medicover można korzystać w ramach kart Medicover, pakietów medycznych, kontraktów z NFZ oraz odpłatnie. Placówka zatrudnia najwyższej klasy specjalistów – 170 lekarzy, 80 pielęgniarek, 20 techników. Od 2010 r. urodziło się tu 1400 dzieci, przeprowadzone zostało 5 500 zabiegów i operacji oraz 76 500 procedur diagnostyki obrazowej. Może pochwalić się unikalnymi operacjami i dynamicznym wzrostem liczby pacjentów rok do roku – na koniec 2011 r. z usług szpitala skorzystało o 69% więcej pacjentów niż w 2010 r. Wysoki standard i najwyższą jakość świadczonych usług potwierdzają: akredytacja Ministra Zdrowia dotycząca działania w zgodzie ze standardami medycznymi wyznaczanymi przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia, certyfikat Systemu Zarządzania Jakością (ISO 9001:2008) i certyfikat „Szpital bez bólu” przyznawany przez Polskie Towarzystwo Badania Bólu.