Przejdź do treści

Na jesienną chandrę – aromaterapia

Wielkimi krokami nadchodzi jesień. Dni stają się coraz krótsze i słońca na niebie jest coraz mniej. Pochmurna pogoda oraz deszcz często wpływają na pogorszenie naszego samopoczucia, a mogą nawet prowadzić do depresji.

Zamiast przeprowadzki do ciepłych krajów możemy ratować się aromaterapią, która dzięki oszałamiającym zapachom wprowadzi nas w dobry nastrój.

Każdy z nas lubi otaczać się pięknymi zapachami. Kupujemy drogie perfumy, latem rozstawiamy w domu świeże kwiaty. Robimy wszystko, aby zapewnić naszym zmysłom doznania, które poprawią nam humor. Lecz gdy nadchodzi jesień, która nieraz raczy nas jedynie deszczem i szarówką, potrzebujemy niezawodnych sposobów, które pomogą uratować dobre samopoczucie. Z pomocą przychodzą olejki eteryczne, które w naturalny sposób pomogą przezwyciężyć jesienną chandrę.

Do wyboru mamy szereg naturalnych produktów do masażu, kąpieli lub aromaterapii, które dzięki wyjątkowemu składowi działają leczniczo na różnego rodzaju dolegliwości.

W walce z depresją czy kiepskim samopoczuciem nieocenione są olejki na bazie kwiatów bądź liści drzewa pomarańczowego. Olejki te były stosowane już w starożytnej Grecji do odświeżania powietrza i tworzenia miłego nastroju. Składniki te znajdziemy np. w olejku Neroli lub Petigrain Dr Beta.

Relaksu możemy również szukać w gorącej kąpieli dodając kilka kropli olejku do wanny.

Jeśli dodatkowo kąpiel wzbogacimy o olejek o zapachu rozmarynowo-sosnowym lub melisowo-lawendowym w mig poprawimy swój nastrój i pozbędziemy się uczucia przemęczenia i ogólnego zniechęcenia.

Masaż również będzie doskonałym pomysłem na odprężenie umysłu i ciała. Możemy zastosować do niego specjalne oliwki, które zawierają mieszankę olejków eterycznych m.in. rozmarynowego i geraniowego. Olejki te są znane ze swoich właściwości pobudzających aktywność organizmu, działając relaksująco na mięśnie.

Zamiast świeżych kwiatów, które swoim zapachem przywołują wspomnienie lata, zastosować możemy olejki eteryczne np. na bazie płatków róż czy skórek grejpfruta. Świeży orzeźwiający zapach łagodzi stres, pobudza i zachęca do działania w pochmurne dni.

– Stosowanie olejków do aromaterapii, kąpieli czy masażu to oręż do walki ze złym samopoczuciem czy depresją dostępny dla każdego. Dzięki różnorodności zastosowań, z łatwością można dobrać metodę ich używania najbardziej odpowiadającą osobistym preferencjom – radzi Magda Nietupska, ekspert Dr Beta w dziedzinie aromaterapii.

Najbardziej popularną metodą rozpylania olejków jest użycie kominka aromaterapeutycznego, do którego wkrapia się wybrany olejek do wody. Umieszczona w kominku świeczka podgrzewa wkropiony płyn i uwalnia zapach olejku, który paruje w powietrzu. Natomiast dla amatorów kąpieli najwygodniejsze w użyciu będą olejki do wkrapiania do wody w wannie.

Ceny produktów Dr Beta:

  • Olejek Grejpfrutowy – cena 17,54
  • Olejek różany (2 ml) – 128,19 zł
  • Olejek do kąpieli o zapachu rozmarynowo-sosnowym (320 ml) – 29,94 zł (można również korzystać wkraplając do jacuzzi)
  • Olejek do kąpieli o zapachu melisowo-lawendowym (320 ml) – 29,94 zł (można również korzystać wkraplając do jacuzzi)
  • Olejek Petitgrain (otrzymywany z liści drzewa pomarańczowego) – 10,64 zł
  • Olejek Neroli (otrzymywany z kwiatów hiszpańskiego drzewa pomarańczy) – 444,13 zł
  • Circarol 110 ml (oliwka do relaksującego masażu ciała) – 21,84 zł