„Ukryte oblicza zbrodni” od 3 września na Crime & Investigation Network

W jesiennej ramówce Crime & Investigation Network POLSAT zostaną zaprezentowane nowe seriale, które odsłonią kulisy szokujących przestępstw oraz wyjaśnią tajemnice skrywane przez zwykłych ludzi.

W cyklu „Ukryte oblicza zbrodni”, przy którym kanał współpracuje z Mirosławem Baką, nadawanym w dni powszednie o 22:00 od poniedziałku 3 września, znajdą się takie produkcje jak „Zło z bliska”, „Urodzeni, by zabijać?”, „Diabeł w moim domu”, „Grzechy i sekrety” oraz „Podmiejski koszmar”.

Mirosław Baka, komentując swój udział w kampanii, powiedział: „Całe życie sprzeciwiałem się przemocy. Niemniej przez lata mojej aktorskiej kariery byłem i jestem przez wielu widzów kojarzony z rolami tzw. czarnych charakterów bądź twardych facetów stojących po słusznej stronie prawa. Z bliska 50 ról w filmach fabularnych i kilkunastu seriali – niemal jedna trzecia to filmy o charakterze sensacyjno-kryminalnym. Zagadki kryminalne, zbrodnia, sensacja, przestępcy i stróże prawa; zawsze pasjonująca walka dobra ze złem – to tematy, które w filmie i telewizji są mi szczególnie bliskie. Moja współpraca z Crime & Investigation Network POLSAT wydaje się więc naturalną koleją rzeczy.”

Zło z bliska – poniedziałki od 3 września

Niezwykłe przestępstwa popełnione przez zwykłych ludzi. Sąsiad, który macha do ciebie przyjaźnie ręką; przyjaciel, który jest duszą towarzystwa na imprezie; kolega, który kupuje kawę. Z pozoru niczym się nie wyróżniają, prowadza normalne życie tuż obok nas.

Serial opowiada o osobach, które znały, kochały i ufały ludziom, którzy dopuścili się popełnienia okrutnych przestępstw. Ludzie tacy jak Anders Brevik, prawicowy ekstremista, który zastrzelił 77 osób w Norwegii lub Derrick Bird, angielski taksówkarz, ojciec i dziadek, który zastrzelił swojego brata oraz 24 innych osób, a następnie wymierzył broń w swoją stronę – to tylko niektóre przykłady morderczego kamuflażu. W serialu zostaną przedstawione relacje z pierwszej ręki oraz dramatyczne rekonstrukcje wydarzeń wraz z wiadomościami i opiniami ekspertów, pracowników policji, psychologów i kryminologów.

Urodzeni, by zabijać? – wtorki od 4 września

Seryjni mordercy to ciemne gwiazdy współczesnej kultury. Ich twarze, występki i sposób działania są powszechnie znane.

„Urodzeni, by zabijać?” przedstawia szczegółową analizę psychologiczną kilku z najbardziej znanych seryjnych morderców. Eksperci postarają się odpowiedzieć na pytanie, czy popełnione przez nich zbrodnie to wynik wychowania czy kodu DNA? Spróbują także ustalić, co dokładnie pchnęło ich do tak strasznych zbrodni. Poznamy fascynujące szczegóły z dzieciństwa i dowiemy się, czy istnieje jakiś wspólny wzorzec rozwojowy tego rodzaju osób. Przyjrzymy się również pracy zespołów śledczych, którym ostatecznie udało się zatrzymać morderców i ustalić, w jaki sposób poszlaki połączyły się w całość i jaką rolę odegrało szczęście. Będziemy również towarzyszyć osobom, które zajmują się sporządzaniem profili przestępców podczas ich odwiedzin na miejscu zbrodni i dowiemy się, co działo się w ich głowie w czasie, gdy popełniali zbrodnię oraz jak policji udało się zdobyć wgląd do umysłu przestępców i doprowadzić do ich zatrzymania.

Diabeł w moim domu – środy od 5 września

To serial o prawdziwych przestępstwach, który oferuje widzom unikalny wgląd w pokrętny świat jednych z najgroźniejszych przestępców. „Diabeł w moim domu” to pełen szokujących szczegółów serial, w którym ujawnimy intrygi mężczyzn i kobiet, którzy siali spustoszenie wśród swoich ofiar, popełniając różne przestępstwa: od oszustwa i bigamii po morderstwa.

Grzechy i sekrety – czwartki od 6 września

Każde miasto ma swoją tajemnicę. Każde ma swoją mroczną stronę. „Grzechy i sekrety” opowiadają o głośnych przestępstwach, które odsłoniły ponure oblicze lokalnych społeczności. Śledztwo prowadzone w każdym odcinku ujawnia jakąś tajemnicę, skandal, sensację, która na zawsze zmieni wizerunek danego miasta. Krew została rozlana i nic już nigdy nie będzie takie samo.

Podmiejski koszmar – piątki od 7 września

„Podmiejski koszmar” to szokujący serial, który pokazuje kulisy życia na przedmieściach Wielkiej Brytanii, odkrywając jego mroczne, grzeszne i mordercze strony. Dołącz do nas, a pokażemy ci, że przestępczość nie jest zjawiskiem ograniczającym się do dużych miast. W rzeczywistości jedne z najbardziej okropnych i niespodziewanych przestępstw w historii Wielkiej Brytanii zostały popełnione w małych i pozornie zżytych społecznościach.

Crime & Investigation Network® został uruchomiony w styczniu 2005 roku w USA, a od marca 2010 roku jest obecny na rynku polskim. Kanał dociera obecnie do ponad 39 milionów gospodarstw domowych w 98 krajach i jest dostępny w ponad 13 językach.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu