Nieruchomości komercyjne na Forum Ekonomicznym w Krynicy

Rozpoczynające się 4 września Forum Ekonomiczne po raz pierwszy obejmie w tak szerokim zakresie zagadnienia związane z rynkiem nieruchomości. Panele poświęcone temu sektorowi gospodarki odbędą się w Krynicy Zdroju i w Tarnowie. Partnerem XXII Forum Ekonomicznego jest Cushman & Wakefield, firma doradcza z branży nieruchomości komercyjnych.

Fora Ekonomiczne organizowane są nieprzerwanie od 1991 r. Krynica gości regularnie ponad 2 500 osób – najważniejszych przedstawicieli świata biznesu i polityki. To największe i najbardziej prestiżowe spotkanie w Europie Środkowo-Wschodniej poświęcone tematyce gospodarczej. Jednym z głównych celów Forum jest stworzenie przyjaznego klimatu dla współpracy politycznej i gospodarczej między Unią Europejską a krajami sąsiadującymi. Organizatorem spotkań jest Fundacja Instytut Studiów Wschodnich.

W trakcie XXII Forum Ekonomicznego odbędzie się sześć sesji plenarnych i ponad 100 paneli dyskusyjnych realizowanych w kilkunastu ścieżkach tematycznych. Jedno ze spotkań będzie poświęcone nieruchomościom komercyjnym – Potencjał dla rozwoju nieruchomości komercyjnych w Europie Środkowo-Wschodniej z perspektywy Polski w dobie kryzysu. Temat nawiązuje do głównego hasła tegorocznego Forum w Krynicy, które brzmi: Nowe wizje na trudne czasy. Europa i świat wobec kryzysu. Panel o nieruchomościach odbędzie się 5 września w godz. 13:15-14:15.

„Forum Ekonomiczne w Krynicy to doskonała okazja do przedstawienia i przedyskutowania rosnącej roli sektora nieruchomości komercyjnych, jego aktualnego stanu i perspektyw rozwoju. W szczególności będzie to szansa, żeby zainteresować polskich inwestorów lokowaniem nadwyżek finansowych w ten sektor. Pokazać, że w burzliwych czasach dobra inwestycja w nieruchomości potrafi skutecznie chronić kapitał” – mówi Wojciech Pisz, Dyrektor Grupy Rynków Kapitałowych firmy doradczej Cushman & Wakefield.

Od kilku lat Forum Ekonomiczne jest poprzedzone tarnowskim Forum Inwestycyjnym, również organizowanym przez Fundację Instytut Studiów Wschodnich. W ramach jego piątej edycji (3-4 września) odbędzie się panel na temat nieruchomości komercyjnych, Inwestycje w sektor nieruchomości – nowy sposób budowania kapitału.

XXII Forum Ekonomiczne – Krynica Zdrój, 4-6 września 2012 r.

Panel:

Potencjał dla rozwoju nieruchomości komercyjnych w Europie Środkowo-Wschodniej z perspektywy Polski w dobie kryzysu (5 września, godz. 13:15-14:15; Dom Forum – Sala Rzeszów)

Paneliści:

 • Marcin Sobczyk, Dyrektor warszawskiego biura, Dow Jones/The Wall Street Journal, USA
 • John Carter, Wiceprezes ds. Sprzedaży, Honeywell, USA
 • Wojciech Pisz, Dyrektor Grupy Rynków Kapitałowych, Cushman & Wakefield, Polska
 • Mujo Selimović, Prezes Zarządu i Dyrektor Wykonawczy, MIMS Group, Bośnia i Hercegowina
 • Janusz Sowiński, Dyrektor, AGRO MAN SP. Z O.O., Polska

Wszystkie spotkania i wydarzenia podczas Forum Ekonomicznego odbywają się w języku angielskim, polskim i rosyjskim.

V Forum Inwestycyjne – Tarnów, 3-4 września 2012 r.

Panel:

Inwestycje w sektor nieruchomości komercyjnych – nowy sposób budowania kapitału (4 września, godz. 10:40-12:00; Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie)

Paneliści:

 • Paweł Kuglarz, Radca prawny, Partner, Beiten Burkhardt P. Daszkowski
 • Wojciech Pisz, Dyrektor Grupy Rynków Kapitałowych, Cushman & Wakefield
 • Konrad Jaskóła, Doradca Zarządu, Polimex Mostostal
 • Jon Therkildsen, Prezes, Nordic Development
 • Colin Waddell, Dyrektor Zarządzający, CBRE
 • Dillen Marc, Dyrektor Generalny, Flemish Building Confederation

1 Cushman & Wakefield, Wojciech PiszCushman & Wakefield jest wiodącą na świecie firmą świadczącą usługi doradcze na rynku nieruchomości komercyjnych. Reprezentuje klientów na każdym etapie procesu najmu i inwestycji w nieruchomości oraz cieszy się silną pozycją na najważniejszych rynkach świata, o czym świadczy udział firmy w wielu istotnych transakcjach nieruchomościowych. Firma Cushman & Wakefield została założona w 1917 r. i obecnie zatrudnia ponad 14 000 pracowników w 243 biurach w 60 krajach. Oferuje pełen zakres usług dotyczących wszystkich rodzajów nieruchomości na całym świecie, w tym usług w zakresie najmu, sprzedaży i zakupu, finansowania dłużnego, kapitałowego i strukturyzowanego, bankowości inwestycyjnej i doradztwa finansowego dla przedsiębiorstw, usług korporacyjnych, zarządzania nieruchomościami, obiektami i projektami, doradztwa i wyceny. Firma Cushman & Wakefield zarządza aktywami o wartości ponad 4 mld USD. Jest uznanym liderem w dziedzinie badań rynków nieruchomości oraz publikuje informacje i badania rynkowe na stronie cushmanwakefield.com/knowledge.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu