Przejdź do treści

Konsalnet przejął G4S w Polsce

31 sierpnia Konsalnet zrealizował zapowiadane od kwietnia przejęcie firmy G4S Holdings (Polska) s p z o.o. W ten sposób przejął całość działalności G4S w Polsce i stał się największą firmą na krajowym rynku usług ochrony.

Konsalnet przejął kontrolę nad 7 spółkami G4S w Polsce działającymi na rynkach ochrony fizycznej, zabezpieczeń technicznych i monitoringu, konwojów wartości, sortowania i przechowywania gotówki. Dzięki temu stał się największą firmą branży security w Polsce, wzmacniając obecną pozycję lidera w segmencie obsługi gotówki i obejmując prowadzenie w obszarze ochrony fizycznej.

Po transakcji Konsalnet, z  przychodami rzędu 750 mln PLN, zatrudniać będzie ok. 25 tys. pracowników. G4S,  z przychodami ok. 200 mln PLN, zajmował dotychczas w Polsce 4 miejsce na rynku, zatrudniając ok. 7000 pracowników. Doradcami Konsalnetu przy transakcji wartości 43 mln PLN były: od strony transakcyjnej firma Vienna Capital Partners a od strony prawnej kancelaria Allen & Overy.

Proces integracji rozpocznie się niezwłocznie po zakończeniu transakcji. W tym roku przeprowadzimy proces łączenia spółek G4S i Konsalnetu, a docelowa struktura będzie działać od stycznia 2013r. – mówi Adam Pawłowicz, Prezes Zarządu Konsalnet Holding SA – Proces integracji powinien zakończyć się w połowie 2013r., a uzyskane efekty synergii będą widoczne już w drugiej połowie 2013 r. – dodaje.

Przejęte spółki będą działać pod marką Konsalnet, a proces rebrandingu rozpocznie się niezwłocznie po transakcji i zostanie zakończony w ciągu 6 miesięcy.

Konsalnet jest największą firmą branży ochrony osób i mienia w Polsce. Świadczy usługi ochrony fizycznej, monitoringu i instalacji systemów alarmowych oraz liczenia i wożenia gotówki na terenie całego kraju. Większościowym udziałowcem jest fundusz inwestycyjny Value4Capital Eastern Europe LP.

Konsalnet specjalizuje się w ochronie placówek handlowych, banków, zakładów przemysłowych oraz centrów logistycznych i magazynowych. W ostatnich latach rozwija także działalność w zakresie ochrony obiektów szczególnego znaczenia – m. in. jednostek i lotnisk wojskowych oraz portów. Dla 4 z 5 największych banków w Polsce (a także innych Klientów, w tym sieci handlowych) świadczy usługi związane z obsługą gotówki (transport, przeliczanie, sortowanie i przechowywanie gotówki, weryfikacja autentyczności banknotów, uzupełnianie i serwis bankomatów etc).  Ma również ok. 45 tysięcy Klientów detalicznych, korzystających głównie z usług monitoringu systemów alarmowych.