Przejdź do treści

Grupa Nokaut: wzrost przychodów o 29%

Grupa Nokaut – czołowy gracz e-commerce w Polsce, właściciel internetowych porównywarek cen – osiągnęła w pierwszym półroczu 2012 przychody w wysokości 4,42 mln zł, czyli o ponad 29% wyższe wobec H1 2011. Zysk netto wyniósł 286 tys. zł. Spółka planuje premierę nowej platformy zakupowej jeszcze w tym roku. Grupa Nokaut prognozuje, że za cały 2012 rok osiągnie przychody na poziomie 11,4 mln zł (wzrost o 40,7% wobec 2011), a zysk netto wyniesie 2,4 mln zł (o 14,3% więcej w porównaniu do 2011 roku).

Na przychody ze sprzedaży I półrocza 2012 miała wpływ pozycja konkurencyjna serwisu Nokaut.pl. Na koniec tego okresu liczba użytkowników odwiedzających serwis Nokaut.pl w stosunku do roku poprzedniego wzrosła o 3,8%, podczas gdy serwisy głównych konkurentów zanotowały spadki: Ceneo.pl -12,5%, Okazje.info.pl -53,1%, Skapiec.pl -11,6%.

Przychody Grupy Nokaut w tys. zł

1 Grupa Nokaut, Wojciech Czernecki

W I półroczu Grupa Nokaut zrealizowała następujące inwestycje – łącznie o wartości ponad 1,8 mln zł:

  • Rozwój i integracja systemów informatycznych w ramach Koszyka all-in-one
  • Rozwój nowych funkcjonalności porównywarki cen Nokaut.pl
  • Stworzenie systemu do hurtowej obróbki danych (baza wzorcowa)
  • Rozwój mechanizmów poprawiających jakość wyników wyszukiwania
  • Rozwój i promocja aplikacji mobilnych, w tym aplikacji na tablety
  • Zaawansowany mechanizm tworzenia szaty graficznej sklepu internetowego

„Na wielu płaszczyznach pierwsze półrocze skończyliśmy powyżej naszych założeń – w drugim kwartale przychody zwiększyły o ponad 40%. Oglądalność Nokaut.pl ma bardzo pozytywny trend, pomimo Mistrzostw Euro oraz hamującego handlu detalicznego. W czerwcu – w porównaniu do maja – zanotowaliśmy wzrost liczby użytkowników o 16%, podczas gdy konkurencja notowała spadki. Ponadto, zwiększyliśmy skalę prowadzonych inwestycji, przy czym istotny wzrost kosztów stałych związanych z inwestycjami spółka ma w tym roku już za sobą. Okres intensywnych inwestycji powoduje, że krótkoterminowo wzrost kosztów jest większy niż wzrost przychodów – co jest charakterystyczne dla początkowych etapów nowych projektów inwestycyjnych takich jak realizowane przez Grupę Nokaut” – mówi Wojciech Czernecki, prezes zarządu Grupy Nokaut.

W I półroczu 2012 roku Grupa Kapitałowa Grupa Nokaut S.A istotnie zwiększyła zatrudnienie, co przełożyło się na wzrost kosztów wynagrodzeń o 66,57% w porównaniu do I półrocza 2011.

Systematyczne poszerzanie grona wysokiej jakości kadry menedżerskiej oraz wysoko wykwalifikowanych specjalistów z branży internetowej, w szczególności w obszarze handlu elektronicznego, jest niezbędne dla realizacji strategii rozwoju Grupy Nokaut.

Porównywarkę Nokaut.pl – współpracującą z ponad 3.700 sklepami i oferującą 12 mln produktów – odwiedza ponad 3 mln realnych użytkowników. W styczniu 2012 roku Nokaut.pl zajął – w rankingu przygotowanym przez serwis Wirtualnemedia.pl – pierwsze miejsce wśród polskich porównywarek cen, nieznacznie wyprzedzając Ceneo.pl.

Grupa Nokaut – informacje dodatkowe:

Grupa Nokaut SA to czołowy gracz e-commerce w Polsce, właściciel internetowych porównywarek cen.

Grupa Kapitałowa Grupa Nokaut działa w trzech segmentach e-commerce:

  • Porównywarka cen Nokaut.pl – kojarząca potencjalnych nabywców i sprzedawców on-line
  • Zintegrowany pionowo kanał dystrybucji SklepyFirmowe.pl – rozwiązanie do prowadzenia sklepów internetowych, ułatwiające automatyczną integrację oferty produktowej z porównywarką Nokaut.pl
  • Sprzedaż reklamy internetowej (kanał bezpośredni i pośredni)

Porównywarka cen Nokaut.pl ma ponad 3 mln realnych użytkowników (Megapanel PBI/Gemius, lipiec 2012), 12 mln ofert i współpracuje z ponad 3.700 e-sklepami. Obroty w sklepach internetowych wygenerowane dzięki Nokaut.pl w 2011 roku szacuje się na kwotę około 1 miliarda złotych.

W styczniu 2012 roku Nokaut.pl zajął – w rankingu przygotowanym przez serwis Wirtualnemedia.pl – pierwsze miejsce wśród polskich porównywarek cen, nieznacznie wyprzedzając Ceneo.pl. Jednocześnie Grupa Nokaut zdobyła lepszą pozycję niż serwis Ceneo.pl w rankingu aplikacji AppStore (sklep z oprogramowaniem dla smartfonów iPhone).

W 2010 roku Grupa Nokaut – jako jedyna firma z Polski – została wyróżniona w międzynarodowym rankingu Deloitte Technology Fast 50 CE w kategorii wschodzących gwiazd.