Przejdź do treści

Fortinet wprowadza nowy FortiManager, FortiAnalyzer i FortiMail serii 200D

Fortinet wprowadza nowe urządzania serii 200D FortiManager, FortiAnalyzer i FortiMail znacznie wydajniejsze niż z seria 100C, adresowane zarówno do małych i średnich przedsiębiorstw, jak i dużych firm z rozbudowaną siecią oddziałów, które poszukują rozwiązań bezpieczeństwa o większej skalowalności z możliwością filtrowania poczty oraz analizą zdarzeń w sieci.

Nowy FortiManager-200D posiada czterokrotnie większą pamięć i pozwala centralnie zarządzać o połowę większą liczbą urządzeń zabezpieczających niż jego poprzednik FortiManager-100C. FortiAnalyzer-200D przetwarza o 30 proc. więcej logów i może analizować dane z 50 proc. większej liczby urządzeń, w porównaniu z  FortiAnalyzer-100C. Natomiast FortiMail-200D może sprawdzać dwukrotnie więcej wiadomości niż FortiMail-100C.

FortiManager firmy Foritnet to zintegrowane narzędzie zarządzające i monitorujące, które umożliwia dostawcom usług sieciowych i przedsiębiorstwom zarządzanie zarówno kilkoma urządzeniami jak i tysiącami platform sprzętowych oraz agentów na stacjach roboczych.

FortiMail Secure Messaging jest platformą udostępniającą zaawansowane funkcje ochrony poczty przed spamem i wirusami z możliwościami kwarantanny i archiwizacji danych przesyłanych w poczcie elektronicznej. Natomiast FortiAnalyzer służy do logowania zdarzeń w sieci i raportowania oraz analizy danych przekazywanych z różnych urządzeń Fortinet.

Co nowego w FortiManager-200D

FortiManager-200D może obsługiwać do 30 licencjonowanych przez Fortinet urządzeń sieciowych, a wśród nich dowolnych zestawów złożonych z platform zabezpieczających FortiGate i FortiCarrier czy też FortiClient do ochrony punktów końcowych oraz FortiMail zabezpieczających pocztę elektroniczną oraz a FortiAnalyzer do analizy i zapisywania zdarzeń.

Oprócz czterokrotnie większej pamięci w porównaniu do FortiManager-100C, nowa platforma FortiManager-200D może teraz obsługiwać 30 domen (ADOMs), które reprezentują grupy urządzeń, agentów i ich administratorów. Tym samym główny administrator ma możliwość tworzenia grupy urządzeń i udostępniania ich do monitorowania i zarządzania innym administratorom.

FortiManager-200D zapewnia ciągłą, lokalną aktualizację  systemów bezpieczeństwasieci i co umożliwia szybszą weryfikację bieżących zagrożeń. Dzięki temu wszystkie funkcje antywirusowe, zapobiegania włamaniom, zarządzania wrażliwymi danymi oraz filtrowania treści i antyspamowe są zawsze gotowe do ochrony przed najnowszymi zagrożeniami sieciowymi.

Nowe funkcje FortiAnalyzer-200D

FortiAnalyzer-200D zdecydowanie zwiększa wydajność przetwarzania logów do 350 na sekundę, co  znaczacą zmianą w porównaniu z urządzeniemFortiAnalyzer-100C, które przetwarzało dotychczas tylko 200 logów. Lepsza wydajność sprawia, że nowa platforma jest idealnym rozwiązaniem bezpieczeństwa umożliwiającym bezpieczne logowanie, analizę i raportowanie dla firmy korzystającej z rozwiązań FortiGate lub FortiWiFi, która posiada rozbudowaną infrastrukturę, obsługującą dużą liczbę logów. Ponadto FortiAnalyzer-200D dysponuje większą skalowalnością od poprzednika i może obsługiwać do 150 połączeń. O 50% więcej niżFortiAnalyzer-100C.

FortiAnalyzer-200, aby zwiększyć bezpieczeństwo zarządzania zdarzeniami, tworzy pojedynczy obraz danej organizacji pod kątem zdarzeń, zawartości archiwum i luk w bezpieczeństwie sieci. Nowe urządzenie kontroluje pełen zakres ruchu, zdarzeń, wirusów, ataków, filtrowania treści oraz danych z wiadomości e-mail. Podczas wykonywania analizy lub kontroli sieci, eliminuje również konieczność ręcznego przeszukiwania wielu logów lub osobistego sterowania konsolami.

Nowe funkcje FortiMail-200D

Nowy FortiMail-200D jest w stanie przetwarzać ponad 170.000 wiadomości na godzinę. Ponadto posiada więcej pamięci i mocy obliczeniowej w porównaniu ze swoim poprzednikiem czyli FortiMail-100C. FortiMail-200D oferuje również pełną gamę funkcji typowych dla rodziny urządzeń FortiMail, łącznie ze szerokim wsparciem protokołu IPv6, możliwością szyfrowania wiadomości oraz rozszerzonym zestawem funkcji serwera pocztowego.

Dostępność

FortiManager-200D, FortiAnalyzer-200D i FortiMail-200D są już dostępne na rynku.

Więcej informacji nt.  FortiManager można uzyskać pod adresem: http://www.fortinet.com/products/fortimanager/index.html.

Więcej informacji nt. FortiAnalyzer można uzyskać pod adresem: http://www.fortinet.com/products/fortianalyzer/index.html.

Więcej informacji nt.  FortiMail można uzyskać pod adresem: http://www.fortinet.com/products/fortimail/index.html.

O Fortinet (www.fortinet.pl)

Fortinet jest światowym liderem rynku zintegrowanych systemów zarządzania zagrożeniami – Unified Threat Management (UTM). Rozwiązania Fortinet gwarantują zintegrowany system ochrony i najwyższy stopień zabezpieczenia przed wciąż nowymi zagrożeniami pojawiającymi się wobec infrastruktury informatycznej. Fortinet adresuje swoje produkty do dużych firm, dostawców usług oraz sektora administracji publicznej. Najważniejszy w ofercie Fortinet, produkt FortiGate wyposażony w technologię ASIC posiada zintegrowane funkcje ochrony wspomagające zabezpieczenia aplikacji i sieci przed zagrożeniami. Oprócz systemów UTM w ofercie Fortinet znajduje się szeroka gama produktów wspomagająca bezpieczeństwo sieci przedsiębiorstw od punktu końcowego przez strukturę aktywną aż do rdzenia sieci, w tym bazy danych i aplikacje. Siedziba Fortinet mieści się w Sunnyvale w Kalifornii. Firma posiada sieć biur na całym świecie.