Przejdź do treści

Szpital Medicover zyskał nowego profesora

Dyrektor Kliniki Chirurgii Szpitala Medicover, dr hab. n. med. Maciej Kielar, został profesorem nadzwyczajnym Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach – jednej z prężniej rozwijających się uczelni w Polsce. Ten znaczący krok w jego karierze naukowej to również wyróżnienie dla szpitala, z którym jest związany zawodowo.

Prof. nadzw. UJK dr hab. n. med. Maciej Kielar nową funkcję obejmie od września br. na wydziale Nauki o Zdrowiu.

– Uniwersytet Jana Kochanowskiego to stosunkowo młoda i dynamicznie rozwijająca się uczelnia, poszerzająca swoją ofertę naukową o nowe wydziały. Mamy nadzieję, że wkrótce zostanie powołany do życia Wydział Lekarski, w którego powstawanie zamierzam się aktywnie zaangażować, prowadząc dalszą działalność naukową – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Maciej Kielar.

Karierę uniwersytecką prof. Kielar godzi z praktyką zawodową w Szpitalu Medicover, z którym związany jest od początku jego istnienia. Obecnie w placówce pełni funkcję Dyrektora Kliniki Chirurgii. Pod jego kierunkiem w szpitalu przeprowadzane są takie złożone zabiegi z zakresu chirurgii małoinwazyjnej jak m.in.: operacja zatok przynosowych w systemie nawigacji chirurgicznej, operacja laparoskopowa z wizualizacją trójwymiarową 3D, czy operacja udrożniania tętnic szyjnych. Niedawno zespół prof. Macieja Kielara zrealizował w Szpitalu Medicover skomplikowaną operację, w dziedzinie chirurgii naczyniowej, dotyczącą nietypowej patologii – współistniejącego tętniaka aorty i tętnic udowych.

– Nominacja prof. Macieja Kielara bardzo nas cieszy. Kadrę Szpitala Medicover tworzymy, zatrudniając najlepszych specjalistów z wysokimi kwalifikacjami i doświadczeniem. Sukcesy naszych pracowników na polu naukowym to potwierdzają i są dowodem na to, że prywatne placówki mogą być miejscem pracy, gdzie wykonuje się skomplikowane procedury, które dają możliwość rozwoju – mówi Loic Fretard, Dyrektor Zarządzający Szpitala Medicover.

Profesor Maciej Kielar jest specjalistą drugiego stopnia w zakresie chirurgii ogólnej oraz chirurgii naczyniowej. Posiada dyplom Uniwersytetu w Strasburgu w zakresie chirurgii laparoskopowej Jest autorem i współautorem ponad 100 publikacji naukowych z zakresu chirurgii. Realizował wiele projektów badawczych dotyczących m. in. angiogenezy naprawczej i usprawnień chirurgii naczyniowej. Jest jednym z założycieli Towarzystwa Chirurgii Naczyniowej oraz wieloletnim Członkiem Towarzystwa Chirurgów Polskich, Polskiego Towarzystwa Flebologicznego i Międzynarodowej Unii Flebologicznej. Od 1990 r. wykłada w Warszawskiej Akademii Medycznej, a od 2006 r. pełni tam funkcję Członka Rady II Wydziału Lekarskiego. W Szpitalu Medicover odpowiada za funkcjonowanie oddziałów wchodzących w skład Kliniki Chirurgii.

Szpital Medicover

Szpital Medicoverdiagnozuje, leczy i otacza opieką medyczną pacjentów, ratując życie ludzkie. Wyposażony jest w najnowszej generacji sprzęt umożliwiający szybką, niezwykle precyzyjną diagnostykę i przeprowadzanie zabiegów małoinwazyjnych (1,5 Tesli MRI, 128 rzędowe CT, IVUS). Na powierzchni 16 tys. m², w 7 specjalistycznych klinkach świadczone są usługi z zakresu kardiologii i kardiologii inwazyjnej, ortopedii, neurochirurgii, położnictwa i patologii ciąży, pediatrii i chirurgii dziecięcej, chirurgii ogólnej, naczyniowej i onkologicznej, chirurgii plastycznej i chirurgicznego leczenia otyłości. Z usług Szpitala Medicover można korzystać w ramach kart Medicover, pakietów medycznych, kontraktów z NFZ oraz odpłatnie. Placówka zatrudnia najwyższej klasy specjalistów – 170 lekarzy, 80 pielęgniarek, 20 techników. Od 2010 r. urodziło się tu 1400 dzieci, przeprowadzone zostało 5 500 zabiegów i operacji oraz 76 500 procedur diagnostyki obrazowej. Może pochwalić się unikalnymi operacjami i dynamicznym wzrostem liczby pacjentów rok do roku – na koniec 2011 r. z usług szpitala skorzystało o 69% więcej pacjentów niż w 2010 r. Wysoki standard i najwyższą jakość świadczonych usług potwierdzają: akredytacja Ministra Zdrowia dotycząca działania w zgodzie ze standardami medycznymi wyznaczanymi przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia, certyfikat Systemu Zarządzania Jakością (ISO 9001:2008) i certyfikat „Szpital bez bólu” przyznawany przez Polskie Towarzystwo Badania Bólu.